• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    JIMX
    JIMX --- ---
    ZBYNEK: slíbili mi, ze mi to mozna upraví a pustí mě ven ... ale zmenit je nemůžu. SSH tunel by asi teoreticky sel, to me nenapadlo :-)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    JIMX: To ve spojení s DKIM a SPF nemůže fungovat...

    To už bych si raději udělal VPN/SSH tunel na server, než se jebat se změnou SMTP. A hlavně bych teda změnil providera, nebo je aspoň donutil upravit tyhle restrikce.
    JIMX
    JIMX --- ---
    PES: No to je právě ten problém ... v podstatě naprosto odkudkoliv můžu odesílat přes SMTP server hostingu, ale v nové kanceláři mám nějakýho providera, který blokuje všechny SMTP porty směrem ven a musí se používat jenom jejich SMTP server ... a je pakárna to furt v nastavení přepínat :-/
    PES
    PES --- ---
    JIMX: Lokální SMTP bude dělat problém v Antispamu při validaci cesty mailu (bude "divný zdroj")...
    ... veřejné e-mail profily mail serverů navíc v smtps/po3s/imaps umožňují po autorizaci odesílat téměř odkudkoli , což je rozdíl proti SMTP různých providerů, kteří mají povoleno připojení jen zevnitř jejich vlastní sítě.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    Windows 11: The Ars Technica review | Ars Technica
    https://arstechnica.com/gadgets/2021/10/windows-11-the-ars-technica-review/
    JIMX
    JIMX --- ---
    Nenapadá vás někoho, jak jednoduše přepínat profily SMTP serveru v TB 91 na Woknech? Koukal jsem, že pro starší verze existovaly nějaký extensiony, ale teď nemůžu najít nic na tuhle verzi. Ještě mě napadlo použít nějaký lokální SMTP server, který by se uměl přepínat na základě wifi, ke které je připojený ... ale nevím, jestli něco takovýho vůbec existuje ...
    OTZ
    OTZ --- ---
    GIOMIKY: uplne to zlikviduj, zakaz sluzbu, smaz/prejmenuj *.exe, projed naplanovany ulohy jestli tam to nekde nesmrdi.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    JIMX: jj, vsechny moje hrichy si m$ zaznamenava do svych analu a postupne mi to davkuje i s extra problemama navic.
    JIMX
    JIMX --- ---
    To bude tím smazaným EDGE ... prostě tě ty wokna nemaj rádi, za to jak je hejtuješ ... se smiř :-D
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    VYHULENY_UFO: Nevim, je mozny, ze to dela furt. Mam home, takze aktualizace jsou povinne. Je to otravne. To uz i Avast pro PC DOS by mel proscanovanej muj 32GB disk 50x.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    GIOMIKY: nejaka posledni aktualizace?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Netusite nekdo, proc mi cely den (a mozna jeste dele) bezi Winshit Defender SmartScan na 75% - 100% Cpu a prehriva mi notebook? Uz jsem to zkusil sestrelit, ale po par desitkach minut to otravuje a scanuje a prehriva dal.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    PRAASHEK: hele, zkoušel jsem různé ne úplně standardní kousky (card readery) a nebyl s tím problém (žralo to win10 drivery)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    Co blbnete s tím přechodem na W11? Dyť to je dycky cesta do pekla, instalovat to dřív jak dva roky po oficiálním launchi :)
    Krom nevychytaných chyb to znamená i často nefunkční 3rd party software.
    A co drivery?
    Nebo je tu kompatibilita zajištěna?
    JOPS
    JOPS --- ---
    KID_MCHUTT: pch, nemluvim s tebou
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    SUNBEAM: 3-5 let - pak už je to starý stroj :)
    SUNBEAM
    SUNBEAM --- ---
    KID_MCHUTT: co je "starší HW"?

    ale jasně, kdo chce testovat, může instalovat hned po vydání, kdo potřebuje funkční pracovní stroj, měl by chvíli počkat, než se vychytají nějaké základní bolístky
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    NECROMAN: no nevím, win11 mi na testovacím stroji běhají výrazně pomaleji, než win10. Ano, může to být tím, že to je VM, ale i tak bych s instalací na starší HW počkal minimálně do toho března
    OTZ
    OTZ --- ---
    NECROMAN: "finalni" :D casu na implementaci bude imho jeste dosti
    SWIST
    SWIST --- ---
    NECROMAN: ne že bych nad tím nepřemýšlel, ale funkční win jsem potřeboval už teď..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam