• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    MICKK: jeste posledni steblo nadeje - co nabootovat iso a dat takovou tu volbu 'nainstaluj, ale zachovej programy a data'?
    MICKK
    MICKK --- ---
    KLEINZACH: ale ta ltsc je 1809 build, to je o rok starší. takže čistý instal
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    MICKK: momentalne toto:
    OS Name Microsoft Windows 10 Enterprise
    Version 10.0.19042 Build 19042
    MICKK
    MICKK --- ---
    KLEINZACH: jakou verzi pro tam máš? Ltsc 2019 je downgrade
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    LOPIK: jj uz sem zkousel ruzny zpusoby a moc mi to nejde - porad se tomu neco nelibi. dostal jsem oba kompy aspon na Enterprise, ale dal zatim nic.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    KLEINZACH: Musis cely znovu, jako novej system - muzes to zkusit pres setup.exe -pkey a klic (tak to jde neopak) ale na 90% si myslim ze ti to neprojde.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    prosimvas jak se instaluje Windows 10 Enterprise 2019 LTSC? mam na kompu Win 10 Pro (for workstations?) a primo na LTSC to nejde, musim to nejdriv zmenit na W10 Enterprise?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tak Win 11 nainstalovány pomocí této utilitky...
    GitHub - coofcookie/Windows11Upgrade: Windows 11 Upgrade tool that bypasses Microsoft´s requirements
    https://github.com/coofcookie/Windows11Upgrade/

    Ještě zkoumám proč to najednou šlo nainstalovat na MBR... :) jestli stačil parametr /ignorewarning...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PES: Ja to zkusil nativne pres ten prikaz a pak resenim problemu co nastavaly. SW mozna jindy… dneska mi trpelivost dosla :-)
    PES
    PES --- ---
    KOC256: Co na to použít ten EaseUS anebo AOMEI ?

    A hodnocení toho SW: Compared with Windows native Disk Management and Diskpart, AOMEI Partition Assistant Standard is a better free MBR to GPT converter. Besides, it can handle many other difficult disk management operations, such as cloning MBR disk to GPT, migrating OS drive to SSD or HDD, merging partitions, and more.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tak to zatím vzdávám... I když mám 256 GB disk a 120+ GB volného místa, tak i po defragu mi to nabídne max posun na 200+ MB volného místa :-).
    KOC256
    KOC256 --- ---
    No ona to není úplně prdel...
    mbr2gpt /validate
    mi hází chybu "MBR2GPT Disk layout validation failed for disk 0". K tomu jsem našel video jak z toho vybruslit, ale tam zase nemohu shrinkovat disk, protože SSD se nedefragmentuje. Takže aktuálně vynucuji defragmentaci s konsolidací volného místa... A to ještě nevím co mě dále čeká :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LOPIK:
    A mám tam UEFI? :-)

    jinak 19043.1237
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Jo musíš to pustit z příkazovýho řádku ne z naběhlých windows ( tzn. restart se stisknutým SHIFTEM a tam vybrat "spusti v režimu příkazové řádky).. Potom přepnout v BIOSu na UEFI jinak nenabootoješ
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    KOC256: Jestli máš 1703 a vyšší tak jako admin spusť z commandu

    mbr2gpt /validate
    A když napíše "Validation completed succesfully"
    tak potom
    mbr2gpt /convert


    důležitý data bych pro dobro srdce radši zazálohoval.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Zkusím :-)
    Tak já tam na lokále nic moc kdom aplikací asi nemám...

    Tak uvidím. Díky...
    PES
    PES --- ---
    Bez ztráty dat také AOMEI Partition Assistant Standard (free), ale samo bych si vždy předtím udělal kompletní image disku do zálohy :-)))
    PES
    PES --- ---
    KOC256: Tak měl by to umět překlopit třeba EaseUS Partition Manager
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PES: A to se da nejak za behu zkoncertovat?
    PES
    PES --- ---
    KOC256: Nutno mít GPT
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam