• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    STRATOFORTRESS
    STRATOFORTRESS --- ---
    GURBON: je to usb disk... ne dvd, dvd ovladac by imo mit mela. nebo myslis ze je to radic hardisku (ssd disk), imo driver chybi jen usb disku... a ten tam tezko nahraju, to je nejaky usb hub na asus desce z roku 2016.
    JOPS: normalne to bootuje, prepinani ide a ahci nepomaha, tam nepomaha nic.
    JOPS
    JOPS --- ---
    STRATOFORTRESS: jj, to vypada, ze jedes v nejakem RAID rezimu(), ten castokrat instalacky neznaj.

    Co to je za notebook, to budou mit na strankach
    GURBON
    GURBON --- ---
    STRATOFORTRESS: Jenze tohle znamena, ze instalacka nevidi disk / nezna radic disku, takze DVD ti nepomuze. Potrebujes tam pres Browse dat driver k radici disku.
    STRATOFORTRESS
    STRATOFORTRESS --- ---
    KOC256: www.rufus.ie , nastroj cislo jedna na bootovatelne usb win a linux, jede ale jen na widlich. samozrejme original obraz microsoftu a je to stejne jako media creation tool, co vytvori ten samy bootovatelny usb. normalne to jede bootuje, ale nepokracuje dal v instalaci pac mu chybi driver..

    tenhle screen:

    Resolving ‘A media driver is missing’ error during Windows 10 clean install - Auslogics blog
    https://www.auslogics.com/en/articles/resolving-a-media-driver-is-missing-error-during-windows-10-clean-install/


    SCHUNA: samozrejme vsechno, vsechny kombinace v biosu usb 2.0 a 3.0, stejne to nejede protoze mu chybi usb driver.

    jedina moznost je dvd instalacka.
    OVERWATCH
    OVERWATCH --- ---
    BERUSKA_CA: Tak jak to dopadlo? ;o)
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    STRATOFORTRESS: Inak skusal si to dat do usb2?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    STRATOFORTRESS:
    Rufus je co? A co ten origo tool od MS. Stahni origo image a origo tool. To mi funguje 10+ let.
    OVERWATCH
    OVERWATCH --- ---
    STRATOFORTRESS: Home nebo Pro? Mam obe verze. Praha, kdyztak napis do posty.
    STRATOFORTRESS
    STRATOFORTRESS --- ---
    Potreboval bych akutne pujcit DVD (dual layer, 5-8GB) instalacka Windows 10 64bit, mate nekdo prosim v Praze ?

    usb bootdisk na starsim hardware nejede (hlaska ze chybi driver, usb busu zrejme a biosem to nejde spravit ani nicem, proste nejede instalacni win10 flashka udelana rufusem :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    NAVARA: Mně si to nepamatuje pro příště, ale tak kdoví. Vedle jsem se ptal souběžně na podivnou situaci, kdy mi zatuhne otevírané okno různých browserů, když to dělám přes hlavní lištu, připnutou úlohu a pravé tlačítko (třeba spouštím rovnou inkognito okno). Musím kliknout znovu pravým tlačítkem na tu ikonu, aby se otevřené okno rozběhlo a vykreslilo. Taky to asi nebude ani častý bug, ani feature, ale nějaká nahodilost připomínající, že třeba by to po dvou letech chtělo přeinstalovat.-).
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KLEINZACH:
    No tam jde o to, ze to ma byt superstabilni system. A tedy DOVOLIT ho nainstalovat na nejaky balast nedava smysl...

    Ja prechazim formou postupnych aktualizaci snad od WIN 8.1 do nynejsich Win 11 - pokud me pamet neklame, ale start windows už netrvá 3 sekundy ale někdy i 3 minuty. A záleží jak kdy... ...to jen pro dokreslení proč to dává smysl...
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    KOC256: njn, chci to na server ale i na desktop a snazim se vyhnout reinstalu :) vetsina programu nezavisi na minor verzi widli a ltsc zase tak odlisny neni, takze si myslim ze by to teoreticky slo. praxe holt vypada zatim jinak
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MVEK, PRAASHEK: Jo, chová se mi to přesně jako s tím ctrl+alt+tab, jako by chvíli byla zablokovaná klávesa ctrl. Nevylučuji, že ji během hraní zmáčknu taky, překvapuje mne, že si to pamatuje pro příští alt+tab.
    Ale teď už znám tu zkratku, tak na to dám pozor, případně ten ctrl párkrát promáčknu, ať se updatne, že je zdvižen.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KLEINZACH:
    To by bylo trochu popreni vyznamu LTSC ne?
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    NAVARA: takhle by se měl alt+tab chovat, pokud zároveň zmáčkneš ctrl (po vybrání kýženého okna zmáčkneš mezerník/enter a alttabový switcher zmizí).
    MVEK
    MVEK --- ---
    NAVARA: A zmáčknout znovu Alt nestačí? Nebo chceš říct, že pak ti to nefunguje při každém dalším pokusu do restartu?
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    OVERWATCH: Dekuju, zkusim. Ve ctvrtek mi prijde znova na stul.
    OVERWATCH
    OVERWATCH --- ---
    BERUSKA_CA: Jeste jsem nasel tenhle trik, pak uz nevim. ;o)

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Ve win10, když se přepínám Alt+Tab do jiné aplikace, tak běžně se mi zobrazí přehled běžících uživatelských aplikací a Tabem se v nich posouvám a po puštění Altu se mi to do té aplikace přepne.

    Ale, občas se to nějakým způsobem pokazí a to okno s aplikacemi tam zůstane viset bez ohledu na stav Altu - jak to zresetuji, aby se to chovalo viz výše?
    OVERWATCH
    OVERWATCH --- ---
    BERUSKA_CA: Tady bod 3/ Ve Windows 10 nefunguje zvuk po připojení sluchátek
    Windows 10 nefunguje zvuk se sluchátky - jak na to - NINIT.cz
    https://www.newsinit.cz/windows-10-nefunguje-zvuk
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam