• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    Ještě bych se vrátil k základům (pokud jsem něco přehlídl..). Dá se předpokládat, že jsi zkoušel jiný USB porty? Jinou flashku? Znovu stáhnout ISO? Jinou verzi Rufusu? MBR/GPT?
    Teoreticky bys mohl zkusit to iso dd-nout.
    BIOS je aktuální?
    GURBON
    GURBON --- ---
    STRATOFORTRESS: napis co mas za desku a jakej mod radice mas nastavenej v biosu - kdyz to tam bude, budou tam nejspis volby AHCI/RAID/...
    JOPS
    JOPS --- ---
    STRATOFORTRESS: zrovna asus ma docela slusnou podporu a na strankach asusu se vetsinou tyto ovladace vali.

    Co to je za desku? Jsi porad tajemnej, jak hrad v Karpatech. Se ti klidne podivam
    STRATOFORTRESS
    STRATOFORTRESS --- ---
    GURBON: a kde mam vzit nejaky usb driver na asus desce nebo co je to za driver ? :) si to predstavujes ze usb drivery instalacky widli na asus desky se nejak volne povaluji po internetech :) imo ten driver chybi na poslednim obrazu microsoftu, a to je ta legrace, pac ta usb uz asi neni podporovana.. reseni by mohlo spis byt vypalit obraz widli z roku 2017, ten mam taky.
    OVERWATCH
    OVERWATCH --- ---
    BERUSKA_CA: Tak to bude asi problem s HW opravdu.
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    OVERWATCH: Hodila jsem do tovarniho nastaveni a hadej co - nepomohlo.
    Nekde v procesu prestala fungovat dotykova obrazovka a system se tvaril, ze to ta vec nemuze umet.
    Predavam to na HW, at ho prohlidnou. Tohle jsem jeste nevidela.
    GURBON
    GURBON --- ---
    STRATOFORTRESS: kdyz tam das ten driver, taky pojedou :) Pripadne muzes win rozinstalovat na jinym kompu, pri prvnim restartu vypnout a prehodit disk tam kde mas problem.
    STRATOFORTRESS
    STRATOFORTRESS --- ---
    GURBON: ale me tam widle normalne rok jeli predtim, pravda uz byli na ssd nainstalovane s jinou deskou, dokud sem je nerozbil zbytecne (vypnuti pri modre obrazovce widli gathering data... to dokaze znicit widle nenavratne)
    GURBON
    GURBON --- ---
    STRATOFORTRESS: jde o radic hdd/ssd - bud jak pise JOPS mas nastavenej v biosu nejakej divnej mod radice, nebo je to proste radic, kterej nema MS v katalogu a musis ho tam nahrat od vyrobce.
    STRATOFORTRESS
    STRATOFORTRESS --- ---
    Ono to hlavne neslo nicim opravit, restorem resetem, komand promptem. atd, jedine reseni je custom reinstall.
    STRATOFORTRESS
    STRATOFORTRESS --- ---
    GURBON: je to usb disk... ne dvd, dvd ovladac by imo mit mela. nebo myslis ze je to radic hardisku (ssd disk), imo driver chybi jen usb disku... a ten tam tezko nahraju, to je nejaky usb hub na asus desce z roku 2016.
    JOPS: normalne to bootuje, prepinani ide a ahci nepomaha, tam nepomaha nic.
    JOPS
    JOPS --- ---
    STRATOFORTRESS: jj, to vypada, ze jedes v nejakem RAID rezimu(), ten castokrat instalacky neznaj.

    Co to je za notebook, to budou mit na strankach
    GURBON
    GURBON --- ---
    STRATOFORTRESS: Jenze tohle znamena, ze instalacka nevidi disk / nezna radic disku, takze DVD ti nepomuze. Potrebujes tam pres Browse dat driver k radici disku.
    STRATOFORTRESS
    STRATOFORTRESS --- ---
    KOC256: www.rufus.ie , nastroj cislo jedna na bootovatelne usb win a linux, jede ale jen na widlich. samozrejme original obraz microsoftu a je to stejne jako media creation tool, co vytvori ten samy bootovatelny usb. normalne to jede bootuje, ale nepokracuje dal v instalaci pac mu chybi driver..

    tenhle screen:

    Resolving ‘A media driver is missing’ error during Windows 10 clean install - Auslogics blog
    https://www.auslogics.com/en/articles/resolving-a-media-driver-is-missing-error-during-windows-10-clean-install/


    SCHUNA: samozrejme vsechno, vsechny kombinace v biosu usb 2.0 a 3.0, stejne to nejede protoze mu chybi usb driver.

    jedina moznost je dvd instalacka.
    OVERWATCH
    OVERWATCH --- ---
    BERUSKA_CA: Tak jak to dopadlo? ;o)
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    STRATOFORTRESS: Inak skusal si to dat do usb2?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    STRATOFORTRESS:
    Rufus je co? A co ten origo tool od MS. Stahni origo image a origo tool. To mi funguje 10+ let.
    OVERWATCH
    OVERWATCH --- ---
    STRATOFORTRESS: Home nebo Pro? Mam obe verze. Praha, kdyztak napis do posty.
    STRATOFORTRESS
    STRATOFORTRESS --- ---
    Potreboval bych akutne pujcit DVD (dual layer, 5-8GB) instalacka Windows 10 64bit, mate nekdo prosim v Praze ?

    usb bootdisk na starsim hardware nejede (hlaska ze chybi driver, usb busu zrejme a biosem to nejde spravit ani nicem, proste nejede instalacni win10 flashka udelana rufusem :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    NAVARA: Mně si to nepamatuje pro příště, ale tak kdoví. Vedle jsem se ptal souběžně na podivnou situaci, kdy mi zatuhne otevírané okno různých browserů, když to dělám přes hlavní lištu, připnutou úlohu a pravé tlačítko (třeba spouštím rovnou inkognito okno). Musím kliknout znovu pravým tlačítkem na tu ikonu, aby se otevřené okno rozběhlo a vykreslilo. Taky to asi nebude ani častý bug, ani feature, ale nějaká nahodilost připomínající, že třeba by to po dvou letech chtělo přeinstalovat.-).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam