• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PES
    PES --- ---
    STRATOFORTRESS: I s DVD narazíš, když tam bude nějaký obskurní chipset desky či SATA řadiče, který zmizí c průběhu instalace stejně jako to nepodporované USB...
    STRATOFORTRESS
    STRATOFORTRESS --- ---
    JOPS: Asus deska micro-ATX, rok vyroby 2016 (byla nova cerstve rozbalena nepouzita), M5A78L-M PLUS, s USB 3.0, ale bez UEFI, nahradni deska lepsi jsem se nesehnal, az na tu instalaci slape dobre, ma interni zvukovku a grafarnu.

    M5A78L-M PLUS/USB3|Základní desky|ASUS Česká republika
    https://www.asus.com/cz/Motherboards-Components/Motherboards/Business/M5A78L-M-PLUS-USB3/

    imo ale DVD funguje na instalaci desktopu kdyz mas tu mechaniku vzdy... pochopitelne u notesu to bude jinak, casy se ale jednoznacne zlepsily co se driveru tyce :) naposledy jsem driver musel pridavat na win95, a rozhodne jsem se k takove praxi nechtel vracet :)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Nenašel jsem tu o tom zmínku. Třeba se někomu bude hodit k práci. :)

    Microsoft’s Power Automate Desktop is now free for all Windows 10 users – TechCrunch
    https://techcrunch.com/2021/03/02/microsofts-power-automate-desktop-is-now-free-for-all-windows-10-users/
    JOPS
    JOPS --- ---
    STRATOFORTRESS: ten naivni pocit, ze z DVD to funguje vzdy bych taky chtel mit :)


    a jediny co me porad sere, tak ze jsi jeste nerekl, o jakou desku se jedna, fakt to chci prosim vedet.
    STRATOFORTRESS
    STRATOFORTRESS --- ---
    NAVARA: widle jeli na jine desce, ktera nemela s usb problem, mela uefi atd. tahle asus deska ma drivery jen na win7 (na cd k desce), a ty nejsou potreba, ale az po updatu widli, widle ti po updatu nainstaluji samy i nvidia nejnovejsi grafarnu driver (imo ale blbe, PUBG vypada hodne blbe ted :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    STRATOFORTRESS: Tak driver někde pochopitelně musí být, když se tam ty win už jednou nainstalovaly :)

    To že TY ho nedokážeš najít je jiná, ale i s tím ti tu pár lidí nabízelo pomoc, kdyby z tebe vypadnul název desky…
    STRATOFORTRESS
    STRATOFORTRESS --- ---
    driv to bylo horsi.. xpecka atd, DVD instalacka a ssd disk, instalace cca 20 minut casu, a je custom reinstall widli (stare soubory prehrany do windows.old), od vypaleni DVD iso trvalo 4 hodiny restore do predchoziho stavu, ale tyden v prdeli nez sem se dostal na dvd reseni.
    STRATOFORTRESS
    STRATOFORTRESS --- ---
    PES: instalace z DVD je reseni, pak odpadaji problemy s usb, ktery bys jinak resil tydny. nefunguje co navrhujes nahrat tam driver, ktery nemas proste, to je jadro problemu, ze ten driver nemas a nesezenes nikde.
    PES
    PES --- ---
    STRATOFORTRESS: Nu, předtím tam dle popisu nějaký driver fungoval, ne? Takže nějaký být musí... a ve Win10 funguje dost ovladačů i z Win7 či Win8...
    STRATOFORTRESS
    STRATOFORTRESS --- ---
    Nejjednodusi reseni je vypalit stazeny iso obraz z Microsoftu jako image, vypalil jsem na tom samem pocitaci v Linuxu (Brasero, na Ubuntu), inspirovan id Gurbon jsem vypalil iso widli z roku 2017 projistotu aby to vzalo to DVD mechaniku lol, no a bez problemu, instalace DVD instalackou je bez problemu vzdy (zadny srandy jako s usb, uefi anebo bez, a pak stejne nejede usb hub driver na desce), na DVD to driver ma vzdy a to podotykam pro zajimavost po naistalovani widli, widle uz mechaniku nevideli driver nemeli, byl tam driver jen na instalaci bootovani, driver na dvd mechaniku v jedoucich widli se stahnul az updatama, a pro zajimavost, ted nove to nainstalovalo samo bez cd/dvd Radeon AMD grafiku catalyst widle samo, dale monitor atd, vsechny drivery samo updatem (takze driver chybi na instalacce, a driver usb hubu coz je zakladni deska na win 10 nesezenes, asi obsolete deska, ta novej iso obraz instalacka ho nemela), zaver: idealni pri instalaci widli desktopu je vlastnictvi externi DVD-R mechaniky.


    PES: na to nedostanes za tu obrazovku na tvoji obrazovku s nejakym driverem usb hubu nejake lacine asus desky co by sezrala instalacka win 10, protoze ty drivery jsou treba jen win 7 :)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    PES: s mi připomněl moji první zkušenost s Debianem. Cože ono mi to nenačetlo klasickou síťovku? F* it!
    ....
    aha non-free! :)
    PES
    PES --- ---
    LOVE_DALI: To já mám externí DVD/BR-RW i FDD, ale tak či onak je to na USB, takže pokud instalátoru nějaký HW řadič "zaskočí" (=neumí ho), tak je to stejně dost na prd...
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    MAWERICK: Obskrní HW.. Mám tady pár starších mašin a pro sirch jsem si koupil externí vypalovačku :)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    LOVE_DALI: jakjo jo no... ted uz je to takovy... bezproblemovy :D pokud to nedavas na nejakej obskurni HW :)

    ale na instalacni medium jdou datr jakekoliv dlasi data... tomu instalatoru je to jedno
    PES
    PES --- ---
    LOVE_DALI: Njn, to vzpomínáme snad jen "my ti starší" :-)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    PES:
    MAWERICK: Kde jsou ty časy, když jsem si takhle rval ovladače na WXP iso :)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    PES: to muzes datr na stejnou flashku
    PES
    PES --- ---
    Postahoval bych si ovladače desky, USB atd... výrobce, rozbalil, nahrál na druhou FLASH a během instalace je doplnil v průběhu instalace... je tam na to prostor (Load driver...)

    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    Ještě bych se vrátil k základům (pokud jsem něco přehlídl..). Dá se předpokládat, že jsi zkoušel jiný USB porty? Jinou flashku? Znovu stáhnout ISO? Jinou verzi Rufusu? MBR/GPT?
    Teoreticky bys mohl zkusit to iso dd-nout.
    BIOS je aktuální?
    GURBON
    GURBON --- ---
    STRATOFORTRESS: napis co mas za desku a jakej mod radice mas nastavenej v biosu - kdyz to tam bude, budou tam nejspis volby AHCI/RAID/...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam