• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    SUNBEAM
    SUNBEAM --- ---
    pár věcí, které mi chybí/vadí ve win11 oproti w10 je osekaná funkcionalita hlavního panelu.

    byl jsem zvyklý mít okna i s popiskem a vedle sebe.
    nevyhovuje mi mít okna od jedné appky scuknuté pod jednou ikonou, je to pro mě krkolomné. klik navíc a občas se to blbě zobrazuje

    dále bych uvítal možnost menšího hlavního panelu, je zbytečně vysoký ačkoliv ikony jsou velikostně ok. zbytečné místo pod a nad ikonami

    a pak na druhý panel na druhém monitoru je trochu jiný, než byval, chybí mi tam hodiny. ve w10 se tam zobrazovali věci vpravo v rohu. w11 tam nic nemají.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Zrovna dnes to na mě win vybalily :) Ale asi počkám:)

    PES
    PES --- ---
    KOC256: Jen aby nemizely ty "zásadní" funkce a balast různých pozlátek se naopak nehromadil...
    ...ale já se obávám, že to na prostě je jen ještě ne úplně přiznaná cesta k debilizaci Win na straně koncových uživatelů s tím, že by se to mělo postupně stát OSaaS a de-facto jen runtime terminálové stanice (a vlhké sny každého finančního managora o předplatném za všechno a na všechno)...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Podivejme se na to s nadhledem.

    Treba to je snaha o snizeni slozitosti. Proc ne?

    Kdyz mi nekdy pred peti lety zmizely z Outlooku tri nejake funkce byl jsem nasrany, ale cely internet po tom ani nevzdychl. Ani tu v Office auditku nikdo poradne nevedel o cem mluvim. Takze i kdyz me to stvalo, tak to limitne pro 100% lidi byla jen dalsi zeslozitujici volba…

    Takze se snazim na to divat vzdy s nadhledem a ne jen z oohledu poweruseta, kteremu zrovna vzali nejakou jeho lopaticku…
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    To je pořád dokola, každá nová verze je horší než ta předchozí.
    (Ale ten taskbar, který nejde přesunout, mě taky štve! Snad to opraví.)
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    Mě to tak nějak přijde jako snaha o sjednocení ala mobilní a univerzální.
    Takže očekávám že se brzo i vyrojí s tím nějaké chytré mobilní telefony.
    Ale kdo ví, třeba se jen pletu.
    PES
    PES --- ---
    KLEINZACH: ono se pomaloučku spíš ukazuje, že jsou Win11 horší (ořezanější, hloupější apod.)...
    Proč jsou Windows 11 horší než předchozí generace a jak se vrátit zpět - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/technet/software/windows-11-roll-back-windows-10-navrat-chyby-nedodelky.A211020_142241_software_dvr

    (ale bohužel je to "Premium" článek)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    koukam co je novyho v tech win 11 a proc bych je mel chtit - jestli tomu dobre rozumim, tak je to spis o naprave skod (zejmena v oblasti UI) z windows 8 ;) nebo je tam jeste neco zajimavyho?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    I wish Microsoft had been brave enough not to release Windows 11 | PC Gamer
    https://www.pcgamer.com/wish-microsoft-had-been-brave-enough-not-to-release-windows-11/
    Sticking to just a major feature update for Windows 10 would have been a positive move for Microsoft and for us PC users.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    GIOMIKY: Zítra testnu, dík :)
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    GIOMIKY: Ach tak:) dík:)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    FRK_R23: Dig it deeper if You wish
    Sysinternals Utilities - Windows Sysinternals | Microsoft Docs
    https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    FRK_R23: Rekl bych, ze je to marketingove vhodne zvoleny jmeno pro jadro rutin, ktery pocitaj a vykreslujou polygony...
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    GIOMIKY: Měl jsem zaplej unreal engine a po vypnutí to přestalo. Spíš mě zaujalo, že to vytěžuje nějakej desktop manager :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    FRK_R23: Netezej ti tam zly permonici kryptomeny? Zkusil bych nejakej deep scan...
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    wtf?:)

    Mám RTX 3090 a desktop se stova hejbe... :)

    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    Úspěšně jsem instaloval z ISO na usb 2x Win11 bez jakehokoli varovani na i3 a i5 generace Ivy Bridge (3gen) a s TPM1.2. Po Secureboot bypassu pres registry mi prosla instalace i na HP elitebooku 8460p s i5-Sandy Bridge (2gen) cov BIOSuma UEFI jen experimentální a bez podpory Secure Bootu. TPM1.2 neni zadny problem a Bitlocker pak funguje stejně jako ve W10.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    TOOMIX: pevne doufam, ze tuhle chybicku v dalsim update opravi
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Chybička se vloudila: Windows 11 lze instalovat na počítače s 15 let starým Pentiem 4 – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/chybicka-se-vloudila-windows-11-lze-instalovat-na-pocitace-s-15-let-starym-pentiem-4/sc-3-a-212900/default.aspx
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam