• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    KOC256: Jo já. Protože nějak z Winapmu jsem nějak utekl a nějak nevím jaký přehrávač. To co jsem zkoušel a hledal mi nesedlo.
    Navíc mám některé mp3 locknuté že v ničem jiném než WMP nepřehraji.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ROLAND: On to nejdo pouziva?
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    To by mě zajímalo copak se to na windows media playeru ve W10 pokazilo. :D

    PES
    PES --- ---
    GIOMIKY: Úžasný pokrok v mezích zákona... ještě pár (desítek) let a třeba se obloukem dopracují zpět k Win7 doplněným o podporu nových technologií...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Windows 11’s Black Screen of Death is changing back to blue - The Verge
    https://www.theverge.com/2021/11/16/22785021/microsoft-windows-11-blue-screen-of-death-black-change
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    pouzivate nekdo Storage Spaces? :)
    potrebuju poradit s performance..

    Mam 3 disky (8TB WD Red SATA 6) zapojeni do LSI raid radice jako samostany DG. A nad tim v 2019 serveru ve storage spaces udelanej pool a VDcko v RAID5 (Parity)
    a zapis jede tak kolem 30MB/s max.

    Nejakej napad co by mohlo bejt kde spatne?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Jak se zbavit nového context menu ve Windows 11, které je úplně na prd, a vrátit zpět to původní
    Disable "Show more options" context menu in Windows 11 | Windows 11 Forum
    https://www.elevenforum.com/t/disable-show-more-options-context-menu-in-windows-11.1589/
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KID_MCHUTT: Stastlivce
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    GIOMIKY: to nemusím, domácí stroj je rok stará herní mašina :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KID_MCHUTT: Kide, jestli mam byt uprimny, tak z mych nekolika pocitacu je 1 jeden, ktery mi to nabizi. A to ten nejlevnejsi NBK, ktery mam, ale koupil jsem ho pred cca rokem. Ostatni pocitace jsou nekompabitilni, tak nezoufej. A setri na upgrade procesoru, zakladni desky atp. ;p
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    GIOMIKY: mně to ještě doma ani nenabídlo update z 10 na 11 :D
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GIOMIKY:
    to už jsem tu pastoval...

    BTW: to napsal 14 lety klucina z Ceskeho Krumluva :-)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    GitHub - coofcookie/Windows11Upgrade: Windows 11 Upgrade tool that bypasses Microsoft´s requirements
    https://github.com/coofcookie/Windows11Upgrade
    Windows 11 Upgrade tool that bypasses new Microsoft´s requirements
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SUNBEAM: ano, i to mě strašně... vadí.
    Windows 11 když tak přemýšlím nepřináší pro mě kromě trochu lepšího Settings žádné vylepšení, jen osekaný Taskbar. Ale protože jsem masochista (používal jsem i Windows 8 hned od RTM), tak u nich zůstanu a budu doufat, že těch mých x desítek reportů v appce Windows Insider vezmou na vědomí a všechna ta zasílaná telemetrie bude k něčemu při tunění příštího update Windows 11.
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    ROLAND:
    Uživatel je jen jeden.
    Odpojení nepomohlo.
    Tak to holt přeinstaluju...
    Díky za tip.
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    CPT_PLESARD: Počítač má jen jednoho aktivního uživatele?
    To je i jedna z věcí proč OneDrive nepoužívám.
    Zkusil bych jej odpojit, zda to nepomůže.
    Turn off, disable, or uninstall OneDrive
    https://support.microsoft.com/en-us/office/turn-off-disable-or-uninstall-onedrive-f32a17ce-3336-40fe-9c38-6efb09f944b0
    A pak případně bych ještě zkusil přes Master Administratora, ale už si nepamatuji jak se na něj dostat.
    Já už se na zálohování přes Windows vykašlal, zbytečně otravuje a žere místo na disku. A pokud bod obnovy, tak třeba přes Veeam. Ale ani ten už od dob W10 nepoužívám, protože změny buildů jsou tak rychlé že. Než se mrcasit s obnovou. Tak stáhnu poslední verzi buildu a udělám čistou instalaci. Poté co si zazálohuji důležité soubory.

    Ale netuším jak to máš ty u sebe řešené, tak aby si náhodou nepřišel o něco o co nechceš.
    Takže nerad bych ti tímhle způsobil nějaké větší problémy.
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    Zdravím.
    Mám takovou nepříjemnost.
    Ve Win10 jsem si pomocí "Zálohování a obnovení (Windows 7)" udělal několikery zálohy a teď bych z nich chtěl obnovit.
    Obnova ale končí chybovou hláškou.
    Zkusil jsem víc záloh, ale se stejným výsledkem.
    Nepomohlo ani před obnovou na stroji vypnout OneDrive a složku smazat.
    Co jsem googlil, tak nejsem sám, kdo měl tenhle problém, ale končilo to přeinstalací.
    Nezná někdo řešení bez přeinstalace, který jsem přehlédl?
    Díky.

    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Ahoj, věděl by někdo, jak vypnout u wireless myši sleep mode? Vím o tom, že ve správci zařízení jsou u myší nebo zařízení HID záložky Řízení spotřeby, ovšem u bluetooth myši (Rapoo) to chybí.
    Díkes.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Takze kdejaky cesky BFU vi mnohem lepe nez lide z MS co je spravne pro vsechny…
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam