• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    OTZ
    OTZ --- ---
    RUTHAN: no asi ne, chtel jsem se optat na kvalitu HW, sluzeb a reseni u 'konkurence" (my jedem na Dellu a jsem za to tuze rad, slape to cca jak hodinky a zelezo co kupujem je poctivej drzak).
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    OTZ: Ja jsem ve vetsich firmach nic jinyho nez HP nebo Dell nevidel.. je vubec neco jinyho? IBM je davno mrtva a Lenovo podle me cely moc prevzalo.
    OTZ
    OTZ --- ---
    jinak, sice google platforma, ale useful. tohle ted poslal sef cely firme, s prupovidkou ze se mnozi utoky a "udelejte is test". mozna se to vasim userum bude taky hodit :)

    Jigsaw | Kvíz o phishingu
    https://phishingquiz.withgoogle.com/?hl=cs
    OTZ
    OTZ --- ---
    LOPIK: vy jako firma jedete na HP technice?
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    TOOMIX: Bez Greenshotu ani ránu :).
    Uplodování do aplikací. Jiry apod je jako třešnička na dortu :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    XMEDA: Greenshot to zvládne
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    XMEDA: ani portable?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Jiny sw nejde, firemni pc, zakazany cokoliv co neni schvaleny 150 indama.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    XMEDA: Mozna to pujde nejak pres registry jako editace default name (ale vesely hledani), ikdyz ne, tak si udelat davku v Xnview, tam neni potreba psat nejakej kod, ale da se to naklikat v GUI wizzardu.
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    XMEDA: pouzivam na to Greenshot, tam se to da.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    CPT_PLESARD: kdyz si behem nejakyho meetingu delas treba 30 screenshotu tak to pokazde s ctrl+c/v na nazev modifikovat je fakt humac. Ten novejsi sw s magickym nazvem "vystrizek a skica" aspon uklada ve formatu s datem a casem "Snímek obrazovky 2021-12-09 194917.png" takze nejak to jde, jeste jak zmenit to "snimek obrazovky" za neco pricetnyho aniz bych musel mit US win. Moje predstava je, ze by to treba mohlo byt nekde v registru a stacilo by prepsat :)
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    XMEDA: pán ráčí býti srandista :)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    CPT_PLESARD: no nebavi me to pokazde prepisovat, idealni by tam byl nejakej format yyyymmdd_screenshot_XXXX.jpg kde by XXXX mohl byt counter, ale to uz asi chci po win moc :D
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    XMEDA: si to nemůžeš, nebo nechceš, přepsat na to, co bys rád?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Da se u programu "vystrizky" nejak urcit/zmenit vychozi nazev souboru?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Dokonce sem byl prekvapen, ze zakladni rendering a antialiasing oken a fontu ve full hd byl v defaultnim nastaveni ve Windows 10 fakt mizernej a osklivej (DisplayPort). Nejspis je treba neco prepnout, ale zas bych musel googlit, na to sem nemel cas.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    quli mymu linuxovymu workstation nemusite uz nic resit, panove. dik.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    MARASAN: Jeste jsem nevidel masinu, kde by to vubec nebylo, vzdycky to nejak jde, protoze tim by zabili strasne moc legacy veci i pro firmy.. ale ikdyby ne, tak porad ten Grub je cesta, jakmile se tam dostanes, tak z nej uz jde nahodit vsechno.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Jo + reset biosu do defaultu - to taky vždycky ve výsledku proběhne..
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    S tím přepínám EUFI/legacy/Secure boot je to často oser.. My tu máme starší i ty G6, na kterých zatím třeba nebyl důvod, ale určitě to nějak půjde (už třeba kvůli recovery nástrojům). Naposled jsem s tím trochu bojoval u třeba o rok staršího modelu prodesku, kde jsem potřeboval nabootovat memtest a fakt to chce vypnout secure boot, pak to restartovat, po restartu to bude chtít opsat, že s tím jako souhlasíš, pak už se ti možná ukáže legacy boot, ale možná to budeš muset ještě jednou nějak přepnout. Chce se tím chvíli patlat, kolikrát to chce i víc restartů, je tam snad rozdíl jestli a v jakým pořádí vybereš "UEFI and secure a UEFI without secure" atd.. než se to přepne - že jsi na dobrý cestě poznáš, že ti odšedne legacy boot order někde v těch boot options a nechá tě to tam přidávat ty zařízení.

    Nechápu, že když tam jsou dohromady v menu asi tak tři volby, že to jednoduše nejde, ale fakt to je až neuvěřitelně záludný přepnout.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam