• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    OTZ: jo, to má. Ten plnej taky neukazuje víc, než je součet toho co vidím.
    OTZ
    OTZ --- ---
    CYBERWOLF: tak klik pravym a vlastnosti. nebo v totalcmd mezernikem. jestli ten prazdnej ma nulovou velikost, je to cca pryc.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    OTZ: jak to poznám, případně zviditelním?

    Jinak chkdsk je docela možný, protože se to instalovalo. Akorát teda na jiný disk, tak nevim proč by to dělaly... ale jsou to Windows, že jo.
    OTZ
    OTZ --- ---
    ..a nedelaly mezitim ty novy Windows nejakej chkdsk? idealne pri startu, bez dozoru. posledni doobou mi takhle vtipne rozesraly asi dva disky.
    OTZ
    OTZ --- ---
    CYBERWOLF: co velikost? treba jsou jenom neviditelny..
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    KOC256: care to elaborate?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Práva?
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Tak to jsi o to asi přišel, nebo jsou na jiným disku (neprohodili se ti po instalaci nových windows písmena?)

    Jestli je to větší, tak zkus třeba tohle - https://diskanalyzer.com/download za pár sekund se ti ukáže schéma celýho disku, kde to hned najdeš..
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    LOPIK: nenajdu, protože ty Program Files na F byly ještě předtím, než jsem na C nainstaloval ty windowsy a mohli se dělat nějaký zástupci.

    Jinak pár mega to není. Jsou to stovky GB, na které na tom SSD jednoduše nemám místo.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    CYBERWOLF: Podívej se ve Start menu, kam ti odkazujou zástupci, tam to najdeš. Každopádně moc nechápu proč to valíš na nějaký F: disk - to neděláš moc dobře, už jen třeba kvůli úplně každýmu instalátoru, kde to budeš muset přepisovat a ušetříš pár mega, balast se tvoří jinde (ať už ve Windows adresáři nebo v profilu..)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Zdechnul mi disk C. Pořídil jsem nový, nainstaloval na něj Win10. Na disku F mám Program Files a Program Files (x86) do kterých jsem instaloval věci, co se nepotřebuju mít na SSD. Teď tam toho ale vidím nějak podezřele málo (přesněji řečeno, v jednom je jeden prázdný adresář, v druhém je steamapps). Čím to může být? Zobrazování systémových a skrytých souborů jsem si zapnul.
    PES
    PES --- ---
    PRAASHEK: Prakticky každý prohlížeč někde něco podobného má ve svých útrobách :-)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    PES: zajímavé, neznal jsem, ale RIP :) ve FFoxu se to jmenuje "caret browsing"
    PES
    PES --- ---
    JIMX: Jo, ono to má takhle přímou klávesovou zkratku... Jinak Menu - Settings - Advanced - Accessibility - Use a text cursor to navigate & select text
    OTZ
    OTZ --- ---
    to mi dělá taky, mrcha blbá! :D
    JIMX
    JIMX --- ---
    PES: jo, to je přesně ono ... díky, neznal jsem.
    PES
    PES --- ---
    JIMX: Nebylo to omylem zmáčknuté F7 ???
    JIMX
    JIMX --- ---
    Netušíte, co jsem si kde zapnul, když mi Chrome nějak podivně ovládat klávesnicí, hlavně, co se týče PgUp/PgDown/Home/End a šipky ... vždycky to tak nějak scrollovalo, teď poslední dobou mi to skáče po odkazech a dělají se mi kolem nich rámečky, jako bych to projížděl tabulátorem ... nějaké zjednodušené procházení? nevím? ani nevím, jak se mám zeptat googlu ...
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    GURBON: Jo to nakonec zabralo. Jen ta java, jen ta java...:)
    GURBON
    GURBON --- ---
    FRK_R23: jestli je to MAC partition, mel by ses na to dostat timhle: http://www.catacombae.org/hfsexplorer/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam