• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PES
    PES --- ---
    FLEXO: Tohle NIKDY nesdílet ven... (never, ever...)
    FLEXXO
    FLEXXO --- ---
    Prosim Vas, vedel by nekdo jak nastavit router, aby proslo sdileni windows?
    Ip adresa je napevno pridelena, takze jsem opsal vse z pc a nastavil na wan. Zkusil jsem zapnout DMZ a nastavit porty 135, 137, 139, 445 obousmerne otevreny pro UDP i TCP. Bohuzel se na sitovy disk nedostanu, jinak vse bez problemu beha. Je to napevno pridelena IP jak pro wifi tak ethernet.

    Dekuji
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    JIMX: to je naivní představa. Přechod z jedné CPU architektury na druhou a pak na třetí přidělal vrásky nemálu lidí
    JIMX
    JIMX --- ---
    GURBON: aspoň to ale zase funguje na první dobrou ... a ne jako linux, kterej než bych se naučil nastavit podle svých potřeb, tak bych šel do důchodu :-) let dz flejm bigin :-D
    GURBON
    GURBON --- ---
    JIMX: no s jabkem by sis fakt pomohl, odkud myslis ze to M$ opisuje?
    JIMX
    JIMX --- ---
    CYBERWOLF: tak jasně no, taky by se mi nechtělo ...
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    JIMX: tak ano, ale čím víc jsi v tom ekosystému zakořeněný, tím bolestivější ten přechod bude a tím míň se ti do toho bude chtít. Já těmhle výhradám docela rozumím. Ale jako co s tím, že jo?

    Takže všichni máte pravdu. Kromě mě - takže zapomeťe, že jsem něco řek
    JIMX
    JIMX --- ---
    PES: nj, tak prejdu na jebko nebo na linux ... volbu nastesti stale mam a mit wokna je volba a ne ustavni pravo :-)
    PES
    PES --- ---
    JIMX: No tohle jsou ty postupné kroky stylem "pomalu vařené žáby", které v tomhle případě míří minimálně do stavu OSaaS a permanentního výpalného (a bez OS se pak nedostaneš nejen ke svým souborům, ale vůbec i ničemu)...
    JIMX
    JIMX --- ---
    PES: zivot me naucil nestresovat se dopředu zbytečně z věcí, který bůhví jak dopadnou a nebo stejně nemám šanci ovlivnit ... zkus to taky ;-)
    PES
    PES --- ---
    JIMX: Zatím to nepotřebují, zatím.
    JIMX
    JIMX --- ---
    PES: nevím o žádném takovém problému ... ale predpokladam, ze budes mluvit spis o nejakych sluzbach, ktere kdyz vyrobce vypne, tak uz se ani neprihlasis a nedostanes se ani ke svym datum ... pokud vim, tak wokna nepotrebuji k prihlaseni overeni vuci serveru, takze bych to tak problematicky nevidel ... ale rad se necham poucit :-)
    PES
    PES --- ---
    JIMX: Asi dosud bylo málo problémů s věcmi, co byly svázány s nějakou (jakoukoliv) identitou, kterou se mohl výrobce rozhodnout kdykoliv "vypnout" (zrušit/zablokovat) atd.
    JIMX
    JIMX --- ---
    KLEINZACH: a muze mi nekdo vysvetlit, co je s tim za problem? Afaik se tam daji napsat total fake udaje a pouzit nejaky fake email ...
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    FRK_R23: tak jako evidentne vlhkej sen mrkvosoftu je aby mel kazdej ucet. puvodne instalace s offline accountem byla snadno pristupna a ted to cim dal vic uklizej, aby to nebylo tak snadny. pri poslednich instalacich uz musim na ferovku lhat ze nemam internet, protoze sem to bez toho nemoh najit.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    PES: Jasně, protože teď teprve je to ta přelomová verze :D

    Akorát mám pocit, že stejný kecy kolujou kolem každý nový verze windows...

    Go linux, pokud ti tak moc vadí microsoft tyvole.
    PES
    PES --- ---
    KLEINZACH: Lidi by jim měli jasně dát najevo, kam si to pak celé mohou strčit (bohužel si lidi neuvědomují, že mají poslední možnost)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    hmm, W11 uz prej bez uctu e-e

    Windows 11 will soon be closed off to anyone without internet | TechRadar
    https://www.techradar.com/news/upcoming-windows-11-pro-update-will-force-you-to-have-an-internet-connection
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    //ten formát beru zpět, teď nevim, jestli jsi tam při/po tom instalu nenechal umístit nějaké životně důležité věci
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    CYBERWOLF: buď rád, že se to rozesralo a můžeš začít čistý list :) zformátuj oba disky. Ty původní instalace v /program files/ by ti stejně ve spoustě případů velmi pravděpodobně nefungovaly, protože takové instalace bývají většinou provázány s různými zápisy v registrech nebo user data složkách, které samozřejmě v té nové instalaci windows už nejsou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam