• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    Navíc be chvíli kdy se nejspíš jedná a jeden adresář...
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    GIOMIKY: Jde... Ale proč to komplikovat když je to přes to GUI jednodušší? Zvlášť pro "normálního uživatele"
    PES
    PES --- ---
    GIOMIKY: Jde... Buď přes icacls anebo delší řádkou v PowerShellu..
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MAWERICK:
    PES:
    Neřikejte mi, že to nejde jedním příkazem... ať je jakejkoliv.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    MICKK: to jsem nějak neobjevil...zítra kouknu. Díky všem.
    PES
    PES --- ---
    MAWERICK: Jasně, to jen že se tady objevovaly náznaky svedení na "scestí" mimo ;-)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    A když už bys nutné chtěl něco psát tak správná odpověď je powershell...
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    PES: Ale pořád je to řádově komplikovanější a úplně zbytečné v tomhle případě... GUI v pohodě stačí
    PES
    PES --- ---
    GIOMIKY: ATTRIB je starý z DOSu (na readonly, hidden, system, archive apod.), tj. částečný ekvivalent linuxového chmod
    Na práva z cmd (příkazového řádku) potřebuješ icacls (v dřívějších verzích Win jen cacls)...
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    GIOMIKY: "jak se otáčí kličkou na okně?" "já nevím, já chovám tučňáky a ty je potřeba podrbat za levým uchem..."
    MICKK
    MICKK --- ---
    SDN33: klikneš upravit a tam přidáš uživatele a u něj vybereš odepřít vše
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    SDN33: Musíš ho tam nejdřív přidat teď si bere práva z authenticated users
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    SDN33:
    Na Linuxu bych to resil prikazem chonw... neni neco takovyho ve windows?
    Equivalent of chmod to change file permissions in Windows - Super User
    https://superuser.com/questions/106181/equivalent-of-chmod-to-change-file-permissions-in-windows
    Nejaky prikaz attrib ... zkoumal bych tam.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    Ahoj, úplně lama dotaz, ale nemůžu na to prostě přijít.

    Potřebuju druhému účtu na pc zakázat přístup k nějakým složkám. Účet je vytvořený, ale pokud chci nastavit oprávnění u složek, tak ho tam prostě nevidím. Ani po restartu. Nebo na to jdu úplně blbě?

    Díky.

    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    ENT: Ak to je enablement package na 21h2, tak to ti z 1909 nepojde.

    KB5003791: Update to Windows 10, version 21H2 by using an enablement package
    https://support.microsoft.com/en-au/topic/kb5003791-update-to-windows-10-version-21h2-by-using-an-enablement-package-8bc077be-18d7-4aac-81ce-6f6dad2cd384

    Najjednoduchsie bude asi fakt zobrat full iso 21h2 a zbehnut setup
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    ENT: No jestli máš 1909 verzi buildu. Tak je už po životnosti a to může být ten problém. Pokud by si dělal novou instalaci, tak ti ji to nepovolí a řekne že musíš stáhnout aktuální build.
    Tak se to stalo i kdysi mě. Takže pokud neděláš pravidelné aktualizace a upgrady buildu, tak se asi přihodí tohle, že to nechce nainstalovat.

    Takže pak asi nejméně bolestivé řešení jak píše KOZZINA:? I když vůbec hledat scripty nebo muset používat Powershell je věc která mě sere. A že už nemohu ani používat image systému, právě kvůli těm životnostem jednotlivých verzí buildů.

    Taková klasická zmrdovina: https://docs.microsoft.com/cs-cz/lifecycle/products/windows-10-home-and-pro
    KOZZINA
    KOZZINA --- ---
    ENT: Resil sem tu po nastupu hromadu zanedbanejch Windows stanic, na konec jsem dosel k tomu, ze nez to takhle propatchovavat a porad resit podobne problemy, je lepsi stahnout posledni ISO Windows 10 a pres setup.exe pustit silent upgrade (setup.exe /auto upgrade /quiet /migratedrivers all /Compat IgnoreWarning /Telemetry Disable /ShowOOBE none). Za 30-60 minut je stanice opatchovana na posledni build.
    ENT
    ENT --- ---
    Tušíte, proč mi následující systém nenainstaluje tento patch? Dělám to přes Manage Engine Desktop central 10, včera to běželo třeba od 14:00 do půlnoci a nic, hlásí mi to neustále retry in progress. Všechny ostatní updaty mi to pobralo (cumulative update for Windows, etc.), akorát tenhle a ten samej, ale 21H1 mi to nechce nainstalovat.

    Patch Name : 21H2_x64.exe
    Patch Description: Feature Pack Update for Windows 10 (21H2) - November 2021 Update (x64)

    Operating System: Windows 10 Professional Edition (x64)
    Service Pack: Windows 10 Version 1909 (x64)

    Díky
    OTZ
    OTZ --- ---
    ..anebo starej dobrej kablik :))
    CNV
    CNV --- ---
    GURBON: Mám nějaký usb BT dongle, tak to zkusím s tím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam