• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    SDN33
    SDN33 --- ---
    SDN33: když jsem dal druhýmu účtu admin práva, tak to přestalo fungovat taky, takže asi reinstal
    SDN33
    SDN33 --- ---
    KRYSPIN: to mi nedává vůbec smysl, všechno ostatní funguje a pařil jsem ještě hodinu hru, ale zkusím
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    SDN33: je možné, že odchází HDD (nebo SSD), či RAM. Zkus jej otestovat nějakým Livecd či LiveUSB testovacím nástrojem (https://www.hirensbootcd.org/usb-booting/)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    SDN33: Jestli tohle nezabíralo (ani nový účet), tak to preinstaluj - ušetřís si čas a nervy
    SDN33
    SDN33 --- ---
    Ahoj, sorry, už jsem zase tady, ale stala se taková věc, že defakto nelze spustit program nastavení pod kterým jsou přidruženy všechny ostatní funkce. Už jsem zkoušel v nouzovém režimu odistalovat aktualizace, ale nejde to. Vtipný je, že jsem s počítačem nic nedělal, nic jsem neistaloval ani neměnil. Další zvláštnost je, že pod druhým účtem s omezenými právy to funguje. Prostě se objeví ikona nastavení a pak to spadne. Padá i microsoft store, prostě všechny windows appky. Pouštel jsem nějakou opravu souboru sfc/scannow , ta sice něco našla, ale nemělo to vliv.
    Nechce se mi to celý přeinstalovávat. Nevíte prosím, co by se s tím dalo dělat ještě? Děkuji. Snad už jen udělat z druhého účtu admina a tenhle nepoužívat, ale je to prostě divný.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    GIOMIKY: na základce se učí programování v pythonu? ale asi jenom volitelně/nepovinně, ne? samozřejmě o tom, co se učí na základce vím prd, tak mě klidně oprav. Za nás se učila na základce nepovinně třeba francouzština a chodilo tam deset lidí ze sta v ročníku.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    GIOMIKY: Jo tak... Nevím kolik máš uživatelů (opravdu BFUcek ne adminu nebo pseudo adminu) ve svém prostředí ty, ale my jich pár desítek tisíc máme a věř mi že většina z nich radši klika:) navíc programování se možná učí, ale děti "se rodí" se smrdlacim zařízením v ruce... Takže majorita pořád klika nebo tuka...

    Ale zároveň myslím že trochu odbihame OT
    MICKK
    MICKK --- ---
    GIOMIKY: vylez ze své slonovinové věže, uživatele umí možná v Instagramu a tiktoku. Jestli umí Word tak ze své píle a škola na tom nemá zásadní vliv.
    PS: jak na klikání tak psaní příkazu musíš vědět co dělá, pokud nemáš tu znalost, tak je kopírování příkazu z internetu na stejné úrovni jako prohlížení obrázků klikání.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MAWERICK: Ze nezijem z 80. letech a na zakladni skole se vyucuje programovani v pythonu... tedy jeden prikaz asi nedela problem mladsi generaci, tak nevim, kvuli komu se snazis mluvit o tom, ze uzivatele jsou nablbly a chtej klikat...
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    GIOMIKY: Nerozumím řeči tvého kmene. Co se snažíš říct?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Podcenujes, ze jsme 40 let po vynalezu PC... na skolach se uci robotika... nerikej mi, ze existuje nekdo pod 30 let, kdo neumi word na lepsi urovni, nez my tady vsichni dohromady...
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    GIOMIKY: Ale prd... :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Tak jako powershell ma uzivatelskou privetivost asi jako ovladani B-52 a srozumitelnost jako Sumerska klinova tabulka. IMHO.
    PES
    PES --- ---
    LOPIK: no ten icacls by byl jednodušší, i když má své pasti ;-)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    přesně proč se trápit pěti klikama, když stačí napsat jen něco jako
    $path = "C:\test"
    $name = [System.Security.Principal.WindowsIdentity]::GetCurrent().Name
    $acl = Get-Acl "C:\test"
    $accessRule = New-Object System.Security.AccessControl.FileSystemAccessRule($name,"FullControl","Allow")
    $acl.SetAccessRule($accessRule)
    $acl | Set-Acl "C:\test"
    Get-ChildItem -Path "$path" -Recurse -Force | Set-Acl -aclObject $acl -Verbose
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    I takovy obycejny uzivatel se muze naucit jeden prikaz, ani k tomu nemusi cist Vergilia v originale. Nedelejme z lidi neschopny blbce.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    GIOMIKY: Tak jistě... Ale to není tenhle případ že ne? :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MAWERICK: Komplikace je pro mne klikacka mysi, pritoze je neopakovatelna. A jednoduse nejde automatizovat.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    Navíc be chvíli kdy se nejspíš jedná a jeden adresář...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam