• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    OTZ: jak píše Navara, v nastavení je pod "Zobrazení" volba "Zobrazovat staré názvy souborů (8.3) malými písmeny". Tak si ji zkontroluj.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    OTZ: Tam něco takového vůbec je? Pod operation je auto-suggested name, ale když píšu velkýma, je to velkýma, když na přeskáčku, tak na přeskáčku.

    Nemáš to na nějakým divným file systému nebo zobrazení 8.3 či tak nějak, kde to velikost ignoruje?
    OTZ
    OTZ --- ---
    prosimvas takova picovinka v totalcmd, kde mam nastavit, aby kdyz zadam nazev souboru nebo slozky celej VELKYMA, aby taky tak zustal? a nejen samotny slova, i treba "ER-1" mi po potvrzeni prepise na Er-1. proste minimalne jedno pismeno v tom nazvu musi skoncit jako maly
    SDN33
    SDN33 --- ---
    Hej stalo se to zase po čisté instalaci. Akorát tentokrát to nastavení nepadá u admina ale u hosta. Tak jako vocode? Snad jen, že jsem ještě u hosta přidal skupinu guests a odebral users, tak to zkusím ještě bez těchto zásahů.
    JOPS
    JOPS --- ---
    MAWERICK: instalace aplikaci bezobsluzne (unattend) jsem zvladal nastavit. Obcas strasnej oser, ale vetsinou to slo. Starsi verze Win jsem taky zvladal i s nejakyma programama v zakladu (Chrome/Adobe Reader atd...)

    Ale nove Windows nejak jdou mimo me... Je fakt, ze neni moc casu na to se v tom stourat, ale navod how to

    a ted jsem jenom zkusil google a vyplivlo mi to tohle a vypada to celkem pochopitelne... hmm, o vikend ma byt hnusne... hmmm :D

    Answer files (unattend.xml) | Microsoft Docs
    https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/manufacture/desktop/update-windows-settings-and-scripts-create-your-own-answer-file-sxs?view=windows-11
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    GIOMIKY: kazdy "novy" widle jdou nainstalovat bez klikani (vlastne uplne unattended) kdyz vis co delas :)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KLEINZACH: choco je bezva... matne si vzpominam, ze win95 a off 98 sli nejak instalovat bez zasahu uzivatele, myslim, ze choco vyuziva prepinac /silent u setup.exe, nebo tak neco.. ale jestli jdou nainstalovat jedenactky bez klikani, to nevim...
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    GIOMIKY: choco install openssh :)
    ale nakonfigurovat bez dokumentace asi ne-e
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KOZZINA: server, ssh server, ne ssh klient
    KOZZINA
    KOZZINA --- ---
    GIOMIKY: A proc by to mel vubec instalovat, kdyz od verze Windows 10 1809 staci napsat "ssh" v prikazovem radku powershellu :D

    PowerShell SSH Client and Remoting Explained — LazyAdmin
    https://lazyadmin.nl/powershell/powershell-ssh/
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    Nehledě na to že tohle je úplně scestne zadání které neříká nic o "přívětivosti jazyka"... Třeba werb-noun system PS je imho extrémně friendly protože pokud ti moduly nepsal nějakej dyletant tak můžeš celkem snadno buď najít příkaz který potřebuješ nebo to celkem hodně usnadňuje čtení kódu zvlášť cizího...
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    GIOMIKY: Nevím. Ssh jsem nikdy ndinstaloval... Ale je to normální win feature... Takže buď pár (tak 10 max) skrz GUI anebo skrz add-windows capability cmdlet...

    Navíc nevím proč bych se měl dobrovolně připravit minimálně o help a tab? Ty věci tam jsou přesně proto že nemusím znát všechno z hlavy... Stejně tak s Googlem...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MAWERICK: Rekni mi z hlavy, presne, jak v pws nainstalujes openssh sever ve windows...
    V linuxu: apt-get install openssh-server
    Bez koukani na net a do doku a bez pouzivani tab klavesy pri hadani
    SDN33
    SDN33 --- ---
    SDN33: když jsem dal druhýmu účtu admin práva, tak to přestalo fungovat taky, takže asi reinstal
    SDN33
    SDN33 --- ---
    KRYSPIN: to mi nedává vůbec smysl, všechno ostatní funguje a pařil jsem ještě hodinu hru, ale zkusím
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    SDN33: je možné, že odchází HDD (nebo SSD), či RAM. Zkus jej otestovat nějakým Livecd či LiveUSB testovacím nástrojem (https://www.hirensbootcd.org/usb-booting/)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    SDN33: Jestli tohle nezabíralo (ani nový účet), tak to preinstaluj - ušetřís si čas a nervy
    SDN33
    SDN33 --- ---
    Ahoj, sorry, už jsem zase tady, ale stala se taková věc, že defakto nelze spustit program nastavení pod kterým jsou přidruženy všechny ostatní funkce. Už jsem zkoušel v nouzovém režimu odistalovat aktualizace, ale nejde to. Vtipný je, že jsem s počítačem nic nedělal, nic jsem neistaloval ani neměnil. Další zvláštnost je, že pod druhým účtem s omezenými právy to funguje. Prostě se objeví ikona nastavení a pak to spadne. Padá i microsoft store, prostě všechny windows appky. Pouštel jsem nějakou opravu souboru sfc/scannow , ta sice něco našla, ale nemělo to vliv.
    Nechce se mi to celý přeinstalovávat. Nevíte prosím, co by se s tím dalo dělat ještě? Děkuji. Snad už jen udělat z druhého účtu admina a tenhle nepoužívat, ale je to prostě divný.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    GIOMIKY: na základce se učí programování v pythonu? ale asi jenom volitelně/nepovinně, ne? samozřejmě o tom, co se učí na základce vím prd, tak mě klidně oprav. Za nás se učila na základce nepovinně třeba francouzština a chodilo tam deset lidí ze sta v ročníku.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    GIOMIKY: Jo tak... Nevím kolik máš uživatelů (opravdu BFUcek ne adminu nebo pseudo adminu) ve svém prostředí ty, ale my jich pár desítek tisíc máme a věř mi že většina z nich radši klika:) navíc programování se možná učí, ale děti "se rodí" se smrdlacim zařízením v ruce... Takže majorita pořád klika nebo tuka...

    Ale zároveň myslím že trochu odbihame OT
    MICKK
    MICKK --- ---
    GIOMIKY: vylez ze své slonovinové věže, uživatele umí možná v Instagramu a tiktoku. Jestli umí Word tak ze své píle a škola na tom nemá zásadní vliv.
    PS: jak na klikání tak psaní příkazu musíš vědět co dělá, pokud nemáš tu znalost, tak je kopírování příkazu z internetu na stejné úrovni jako prohlížení obrázků klikání.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam