• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    OTZ
    OTZ --- ---
    L4MA: ale budes, kdyz to vypnes natvrdo :) idealne s baterii vybitou na 5-15%
    OTZ
    OTZ --- ---
    PES: s napovedou se to da..porad lepsi nez metoda pokus-omyl
    OTZ
    OTZ --- ---
    KOC256: samozrejme

    PES
    PES --- ---
    OTZ: to je fajn místo, kde se neznalý snadno utopí ;-)
    OTZ
    OTZ --- ---
    PES: jestli to jsou modely ze stejnyho rocniku (coz bych podle cisla i tipoval), tak budou mit cca stejny streva, v praci jsem takhle nalil image do stroje o dva roky novejsiho (dell optiplex tusim) a stacilo par kolecek aktualizaci.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    OTZ: Tak to přeju hodně štěstí každýmu, co tam bude chtít hledat zapojení kabelu.. Tím neříkám, že to tam není, ale zrovna novej adaptér najdeš stokrát rychleji opravdu přes panely nebo ten IP config.
    OTZ
    OTZ --- ---
    PES: ovl. panely budiz, ale prvni misto, kam se musis podivat, pokud nechces varit z vody, je event viewer - udalosti spravy.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PES: asi je, ale ja Windows neinstaloval 20 let. Linux je bez kodu.
    PES
    PES --- ---
    Není lepší instalovat BEZ kódu a ten teprve doplnit během "grace period" nebo jak se tomu "testovacímu období" říká, až si člověk ověří, že instalace je OK?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KOC256: zkusim. dik.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MARASAN:
    Zavolej na MS. Budou mit blbe otazky ale vetsinou si to nechaji vysvetlit...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KOC256: to cislo mam - je klasicky na hologramu obalky s DVD. Jenze uz je (nejspis) registrovany jako pouzity.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MARASAN:
    A to reg cislo nebylo na fakture nebo nekde?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Mam trochu problem s registraci Windows. Koupil jsem DVD s OEM instalci Win11, nainstalil do VirtualBoxu jako unattended install, tzn. nasazel veskery info a prisel k hotovymu. Problem byl, ze nejel Administrator; vytvorenej user nemel admin prava a nenasel jsem zpusob, jak je zaktivovat.

    Nu coz, smazal jsem tedy polofunkcni virtual a udelal novej a nainstaloval tentokrat normalne, abych mel Admina. Problem je, ze registracni klic uz neni platnej, protoze pouzitej skoncil v nenavratnu v prvnim ted uz smazanym virtualu. Co s tim muzu udelat?

    [ Windowsy nepouzivam/neinstaluju, pracuju normalne v linuxu. ]
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    MICKK: Díky. Tohle byla dobrá zrada Palemoonu. Ten totiž zobrazuje assets jako busy a já stahovala přes tlačítko code.
    MICKK
    MICKK --- ---
    ROBIN_SNNS: tady https://github.com/tmxkn1/D-OS-Save-Editor/releases/tag/v1.6.0 si stáhni dole v assets
    alpha.preview.v1.6.zip , v tom je normální exe
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    TOOMIX: Tož to je blbé. Tohle jsem ještě nikdy nedělala.
    VS22 jsem tedy nainstalovala, složku s programem v tom otevřela, ale když klepnu na zelený symbol "play" na záložce, aby to postavilo build dostanu chybovou hlášku.
    Releases · tmxkn1/D-OS-Save-Editor · GitHub
    https://github.com/tmxkn1/D-OS-Save-Editor/releases
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ROBIN_SNNS: musíš si udělat vlastní build ve Visual Studiu
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Asi blbý dotaz, ale jak rozjedu program z githubu, když v něm není zkompilovaný exe soubor, ale jen .csproj?
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Řeším tady takovou nestandartní věc s Bitlockerem - máme uživatele, kterýmu se opakovaně zablokuje disk, musí dát heslo po každým restartu, což bych ještě pochopil - zapojuje různý dokovačky, nejspíš to nevypíná korektně při updatech atd. - vypne se šifrování a pár restartů to spraví, nebo se odšifruje a zašifruje znovu..
    Co mně ale vrtá hlavou je to, že mi teď tvrdí, že se to po několika restartech spraví "samo" - tzn. už to heslo nechce a nabootuje to, což by snad ani nemělo dělat - jak to chce jednou heslo, tak už by mělo snad pokaždý.. - nenapadá vás co to může způsobovat? Zaseklá klávesa nebo nějaký podivný USB zařízení co pak odpojí? Vadný TPM nebo nějakej problém s biosem a startováním zařízení? Z uživatele víc nevypáčím, neví, lže.. klasika..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam