• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    L4MA
    L4MA --- ---
    KOC256: to ja ne, spis ze se toho chyta mainstream, tak treba se v MS pochlapej a neco s tim udelaj... :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    L4MA:
    Já bych do toho šel hned. McB jsem doma i měl a Mac Mini byl svého času nejlepší počítač, na kterém jsem měl nainstalovaný windows :-). Ale firemně jsem hodně Windows a v některých úhlech se už nechci učit nové postupy pro práci co dělám...
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    PES: To neni jen s kazdym novym WINDOWS. S kazdym vetsim udpateme je toho rozhozenyho strasne moc. Na 2 PC se temer totoznym HW a totoznou verzi WIN vypada neco jinak, funguje jinak a neda se to rozumne (bez dlouhyho googleni a powershellu) nastavit.
    L4MA
    L4MA --- ---
    KOC256: :)

    Microsoft is Forcing me to Buy MacBooks - Windows Modern Standby
    https://www.youtube.com/watch?v=OHKKcd3sx2c
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LOVE_DALI:
    Jo to je jedna z těch věcí. Nejprve kliknu a pak Ctrl+Shift+ESC :-)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    FERRYH: me treba sere context menu task baru. Zejména Task Manager. Samozřejmě shortcuts znám, ale stejně..
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    FRK_R23: mas pravdu! koukl jsem ted na par archivnich obrazku ... je to tak ...vse bylo na plose ve foldrech a pak ikonach...
    spletlo me to, ze program manager atd. mel tu pasku s volbama (file, disk, tree atd.) vzdy nahore...

    od kdy je vlastne v defautnim nastaveni Winu ta lista dole? to si vubec nepamatuju... ja si to daval okamzite, jako prvni vec ve windozech po instalu, vzdy nahoru (a skryvavajici se)...
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    FERRYH: Start menu je podle mě od win95.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    TOOMIX: mozna uz win 3.0? :O))nepamatuju se presne ale mam ten dojem ze jo...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Tak tak, start panel uměly dát kamkoliv už Windows 95
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    KOC256: Kbyby ta lišta šla dát nahoru normálně, taky nic neřešim :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PES:
    Nesmíte být konzervy. Já do ničeho nevrtám a myslím že v pohodě... Jako pár věcí mě sere, ale není to, že bych to musel nakopávat...
    PES
    PES --- ---
    FI_YOU: Je zoufalé, co je třeba s každým novým Windows provádět, aby se dal "normálně" používat :-/
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    FRK_R23: Defaultně je nastavený manual update. Updatnul jsem zatím asi 2x a funguje to bez problémů.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    FI_YOU: Dík, podívám se na to a podám nějakej report :)

    Když se pak udělán nějakej update, jistě bude potřeba updatovat i tenhle mod, co?
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    FRK_R23: Explorer Patcher
    GitHub - valinet/ExplorerPatcher: This project aims to enhance the working environment on Windows
    https://github.com/valinet/ExplorerPatcher

    Easily Make Your Windows 11 PC Work Like Windows 10 With the New Updated Explorer Patcher
    https://www.youtube.com/watch?v=7lK5vgkyVDs
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Mno tak se mi widle upgradli na win11, aniž bych o to nějak stál. Nicméně stalo se. Zajímala by mě hlavně jedna věc. Jak dostat taskbar nahoru? Lišta dole mě vadí a podle návodu z netu to nevyšlo (úprava registrů, viz https://pureinfotech.com/move-taskbar-top-side-windows-11/ )

    Uplně se mi kvůli tomu nechce instalovat 3rd party soft, ale když nebude zbytí...

    Dík!
    OTZ
    OTZ --- ---
    LOPIK: no, mam pocit, ze i kdyby to melo vlastni reaktor a ty USBcka bych do portu prilepil, nerkuli napajel primo na sbernici, "jiste trable" by to pri zatezi vykazovalo i tak..protoze implementace USB protokolu ve Win je vcelku tragicka, priorita user procesu nekde v pici, obsluhovat NTFS paralelne to neumi a Seagate sendvicovy HDD jsou dobry leda na to nacpat do nich semtex a poslat to zpatky :D
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    OTZ: Ono se to nezdá ale i flashky si můžou brát co teď koukám kolem 0,5 W i víc ve špičce, dvojkový USBčko dá 2,5 W max, trojkový 4,5 W, kdoví jak to máš zapojený v bedně (ty přední budou na 99% taky jenom "rozdvojka". Ani u těch napájených nikdy nevíš jak je to přesně udělaný, jestli je to fakt napájený celou dobu, nebo se různě probouzí, u těch nástrojů bych si pak nebyl jistej už vůbec s ničím.
    USB jako takový zvádne klidně sto těch zařízení, Windows taky, větší problém je, když se za běhu odpojujou a zapojujou.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OTZ:
    Tady vůbec nejde o pochopení nebo nepochopení, což se mi zdá, že jsi nepochopil. ;-)
    OTZ
    OTZ --- ---
    KOZZINA: skvely, dekuju, jedinej jsi pochopil zadani :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam