• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    KULA: asi powershell skript "pro vsechny soubory v tomto adresari (bez zalezani do hloubky) zaloz novy adresar a presun do nej soubor"
    KULA
    KULA --- ---
    klíčová funkce, ale chybí, nebo...? V Adresáři Filmy mám polovinu obsahu v adresářích a druhou tvoří samostatné soubory. Chci všechny volné soubory umístit do adresářů podle jména souboru. Moje google-fu je ubohé, nechytám se, zkouším tady.
    OTZ
    OTZ --- ---
    RAINBOF: zejo..ted posledni tejden uplne nevim, jestli ten banan neni spis zluta cuketa :))
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LACIF: ja mam podezreni ze tyhle obrazky pouzivaji k tomu aby cosi zmerili/upresnili/vypocitali takze hadam ze na nejaky okamziky proste muze dojit k tomu ze tvyho vykonu vyplejtvaj vic. Navic u nekterych mam pocit ze ten kdo generuje ty obrazky je AI a obcas ceka trosku jiny vysledky nez o jakych pise.
    LACIF
    LACIF --- ---
    Zkoušeli jste si nekdo v poslední době registrovat osobní MS ucet?
    Jsem zvyklej a ochotnej udělat v reCaptcha procesu různý psi kusy…

    Ale teď mě to donutilo vybírat jeden z 9 obrázku, kde jsou unikátní dva stejný vodoznaky…
    7 krát za sebou…
    Pokud byl jeden fail, tak cele znovu…

    To mě jako čapli podle IP, co vytváří moc účtu, nebo je to norma?
    OTZ
    OTZ --- ---
    L4MA: ..ze by to teda po 3 letech fixli..? :D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RAINBOF:
    No od minula co jsem se ptal je dneska druhy pokus. NTB mi leží v předsíni a zítra jedu do Prahy, tak uvidíme v jakém stavu ho tam dovezu :-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KOC256: neda.
    Garantuju ti ze i kdyz to vyresis, za chvili prijde nejaky "ale" a budes tam co ted.
    L4MA
    L4MA --- ---
    ja to dneska tlumocil na osobni schuzce s lidma z DELLu, zaznamenali uz vicer stiznosti a budou to elevovat vejs. :)
    L4MA
    L4MA --- ---
    L4MA: uuu, prvni koment pod videem. :)

    André Silva de Jesus
    před 2 dny (upraveno)
    Disclaimer: I'm a Software Engineer at Microsoft, but I do not work on the OS team. I'm only here as a viewer who is subscribed to the channel. I decided to test out your guys hypothesis and I was able to reproduce it! I setup a test where I had a laptop running Windows Powershell listening on a port while connected to power. Every time a client connected, I would print the time at which the connection was made. From another PC, I would send a packet to that laptop and see the message being printed out. I then put the laptop to sleep, and after five seconds I would send another packet to the laptop. I then waited a minute and resumed the laptop from sleep.
    The following behavior would change depending on whether or not the laptop was connected to power while going to the Sleep S0 state:
    - If the laptop was connected to power when I hit "Sleep", after resuming from Sleep I would see the powershell window with the messages printed out with the time at which the laptop was asleep
    - If the laptop was NOT connected to power when I hit "Sleep", after resuming from Sleep I would see the powershell window with NO messages printed out
    - The above behavior would not change independently of what I did with the power cable DURING sleep - that is, even if I removed the power cable during sleep, then sent new packets, after resuming from sleep (with the power cable still disconnected) I would see the messages printed out, meaning the laptop was S0 Network Connected even on battery. Bug reproduced. Btw, the opposite happens if I connect the laptop to power during S0 sleep (no messages are printed).
    I will try to contact the OS team with your findings and my test setup :)
    Thanks guys! This is great investigative journalism!
    *
    For reference, my laptop is a Dell Latitude 7420 running Windows 11 22621.819, default UEFI settings.
    Powershell code for reference:
    On the server (laptop):
    > $Listener = [System.Net.Sockets.TcpListener]52134;
    > $Listener.Start();
    > while($true)
    > {
    >    $client = $Listener.AcceptTcpClient();
    >    Write-Host("Connected at " + $(Get-Date));
    >    $client.Close();
    > }
    On the client (another pc on the same network):
    ```
    > $hostIp = ""
    > $port="52134"
    > (new-object Net.Sockets.TcpClient).Connect($hostIp, $port)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    FERRYH: fakt je, že zrovna o updatech mac/iOS nemám vůbec páru, krom toho, že ty updaty znemožňují použití většiny softwaru bez jeho aktualizace :)) v tomhle jsou Win win
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    PRAASHEK: ... uprimne? tohle zas je pravdepodobnejsi u toho apple... :O)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    L4MA: třeba přidají duhové písmo do nabídky start nebo tak něco
    L4MA
    L4MA --- ---
    KOC256: to ja ne, spis ze se toho chyta mainstream, tak treba se v MS pochlapej a neco s tim udelaj... :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    L4MA:
    Já bych do toho šel hned. McB jsem doma i měl a Mac Mini byl svého času nejlepší počítač, na kterém jsem měl nainstalovaný windows :-). Ale firemně jsem hodně Windows a v některých úhlech se už nechci učit nové postupy pro práci co dělám...
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    PES: To neni jen s kazdym novym WINDOWS. S kazdym vetsim udpateme je toho rozhozenyho strasne moc. Na 2 PC se temer totoznym HW a totoznou verzi WIN vypada neco jinak, funguje jinak a neda se to rozumne (bez dlouhyho googleni a powershellu) nastavit.
    L4MA
    L4MA --- ---
    KOC256: :)

    Microsoft is Forcing me to Buy MacBooks - Windows Modern Standby
    https://www.youtube.com/watch?v=OHKKcd3sx2c
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LOVE_DALI:
    Jo to je jedna z těch věcí. Nejprve kliknu a pak Ctrl+Shift+ESC :-)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    FERRYH: me treba sere context menu task baru. Zejména Task Manager. Samozřejmě shortcuts znám, ale stejně..
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    FRK_R23: mas pravdu! koukl jsem ted na par archivnich obrazku ... je to tak ...vse bylo na plose ve foldrech a pak ikonach...
    spletlo me to, ze program manager atd. mel tu pasku s volbama (file, disk, tree atd.) vzdy nahore...

    od kdy je vlastne v defautnim nastaveni Winu ta lista dole? to si vubec nepamatuju... ja si to daval okamzite, jako prvni vec ve windozech po instalu, vzdy nahoru (a skryvavajici se)...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam