• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    KOZLIKK: Právě že to úplně nevypadá na nastavení přehrávače, protože MPC-HC, KMP i VLC dosahují shodných výsledků. Zkoušela jsem si hrát s nastavením různých renderů v options (DXVA/D3D11/EVR/none) Barva netflixového N se trochu vysaturovala když jsem vypla HDR pomocí tlačítek monitoru (Dell S3220DGF). Ale ten šedý filtr sníženého jasu (jak je vidět na obrázku) přetrvává. Ovladače GK jsou taky kvůli tomu čerstvě přeinstalované a přehrávání videa je tam nastaveno na výchozí (bez úprav).
    KOZLIKK
    KOZLIKK --- ---
    ROBIN_SNNS: nejlepsi je mit vsechny interni kodeky v MPC vypnute a pouzivat spravne nastaveny splitter/decoder/renderer jako externi, mas jistotu korektniho a nejlepsiho mozneho vystupu, bitperfect audio, HDR etc..

    MPC BE - https://sourceforge.net/projects/mpcbe/
    LAV splitter/decoder - https://github.com/Nevcairiel/LAVFilters/releases
    MadVR video renderer - http://madvr.com/

    jinak jsem zkousel konkretni timestamp na zkalibrovanem monitoru bez HDR, primo na Netflixu, to vlevo je spravne. .) nemas tam nastavene neco jako prepinani na fullscreen renderer nebo tak?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    KOZLIKK: No jo, jenže to dělá u více videí než jen tohle. Zatím jsem zjistila, že to samé se děje u Gymplu, i Aria:The Natural (SallySubs, BD1080p)
    Myslím, že obrázek vydá za tisíc slov:

    KOZLIKK
    KOZLIKK --- ---
    ROBIN_SNNS: ze ma tenhle konkretni rip pravdepodobne HDR/DVi (stejne jako zdroj z Netflixu), bez kompatibilniho zobrazovaciho zarizeni a spravneho nastaveni z toho nic nebude.
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    KOZLIKK: Nerozumím co tím chtěl básník řici
    KOZLIKK
    KOZLIKK --- ---
    ROBIN_SNNS: DolbyVision/HDR
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    NAVARA: Jen FFDShow. Ale zajímavé je, že při přepnutí z DXVA2.0 na D3D11 se saturace částečně, (ne zcela) zpraví - netflix N je živě oranžové narozdíl od špinavě oranžového na DXVA.
    Oba ripy používají HEVC.
    Info z problématického mkv:
    [hide]
    General
    Unique ID : 249885732149879619230388302984913379392 (0xBBFE3DCDD95F397F1AB0DBAB70B46040)
    Complete name : D:\BT\Wednesday 1. serie\Wednesday 01×01 – Prokletá dívka Wednesday (Chapter I Wednesday's Child Is Full of Woe) 2160p. WEB.mkv
    Format : Matroska
    Format version : Version 4 / Version 2
    File size : 8.20 GiB
    Duration : 59mn 28s
    Overall bit rate : 19.7 Mbps
    Encoded date : UTC 2022-12-03 20:56:30
    Writing application : mkvmerge v67.0.0 ('Under Stars') 64-bit
    Writing library : libebml v1.4.2 + libmatroska v1.6.4
    DURATION : 00:55:39.211000000
    NUMBER_OF_FRAMES : 35
    NUMBER_OF_BYTES : 847
    _STATISTICS_WRITING_APP : mkvmerge v67.0.0 ('Under Stars') 64-bit
    _STATISTICS_WRITING_DATE_UTC : 2022-12-03 20:56:30
    _STATISTICS_TAGS : BPS DURATION NUMBER_OF_FRAMES NUMBER_OF_BYTES

    Video
    ID : 1
    Format : HEVC
    Format/Info : High Efficiency Video Coding
    Format profile : Main 10@L5@Main
    Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
    Duration : 59mn 28s
    Bit rate : 17.9 Mbps
    Width : 3 840 pixels
    Height : 2 160 pixels
    Display aspect ratio : 16:9
    Frame rate mode : Constant
    Frame rate : 23.976 fps
    Color space : YUV
    Chroma subsampling : 4:2:0
    Bit depth : 10 bits
    Bits/(Pixel*Frame) : 0.090
    Stream size : 7.46 GiB (91%)
    Default : Yes
    Forced : No
    Color range : Limited
    Color primaries : BT.2020
    Matrix coefficients : BT.2020 non-constant
    [/hide]

    info z plně funkční mp4 (source: piratebay)
    General
    Complete name : D:\BT\Wednesday.S01.1080p.WEBRip.x265[eztv.re]\Wednesday.S01E01.1080p.WEBRip.x265-RARBG[eztv.re].mp4
    Format : MPEG-4
    Format profile : Base Media
    Codec ID : isom
    File size : 952 MiB
    Duration : 59mn 28s
    Overall bit rate : 2 237 Kbps
    Movie name : Wednesday.S01E01.1080p.WEBRip.x265-RARBG
    Encoded date : UTC 2022-11-23 15:43:41
    Tagged date : UTC 2022-11-23 15:43:41
    Writing application : Lavf58.20.100
    Comment : Wednesday.S01E01.1080p.WEBRip.x265-RARBG

    Video
    ID : 1
    Format : HEVC
    Format/Info : High Efficiency Video Coding
    Format profile : Main 10@L4@Main
    Codec ID : hev1
    Codec ID/Info : High Efficiency Video Coding
    Duration : 59mn 28s
    Bit rate : 2 008 Kbps
    Width : 1 920 pixels
    Height : 1 032 pixels
    Display aspect ratio : 1.85:1
    Frame rate mode : Constant
    Frame rate : 23.976 fps
    Color space : YUV
    Chroma subsampling : 4:2:0
    Bit depth : 10 bits
    Bits/(Pixel*Frame) : 0.042
    Stream size : 854 MiB (90%)
    Writing library : x265 3.3+4-rarbg-30eb4de83092:[Linux][GCC 8.3.1][64 bit] 10bit

    Encoded date : UTC 2022-11-23 15:43:41
    Tagged date : UTC 2022-11-23 15:43:41
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ROBIN_SNNS: Shadery co snižují barevný rozsah v MPC nebo v některém z těch pluginů spuštěných v systrayi během přehrávání, nemáš?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    stáhla jsem si na zkoušku na trezzoru českou verzi Wednesday (2022) ve 2160p. Zarazilo mě ovšem, že po spuštění ve VLC i MPC HC obraz vypadá jak přetažený šedým filtrem, uplně desaturovaný (vím, protože mám staženu i originální verzi) tak, že Netflixovské N vypadá oranžově. Zajimavé je také to, že při zvětšení z okna na fullscreen problikne na chvilku normálně barevná saturace.
    Ví prosím někdo, kde může být zakopán pes?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NECROMAN:
    Tak VSC mě k vyhledávání souborů nenapadlo použít :-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NECROMAN: protoze tc hleda na urovni fs kdezto win i v metadatech.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    FERRYH: hlavně TC má mnohem rychlejší vyhledávání souborů dle jména nebo obsahu, než mají samotné Windows. Tohle také zkrátka nepochopím.
    Trochu TC v poslední době konkuruje Visual Studio Code, které má velmi rychlé vyhledávání podle obsahu souboru, ale z nějakého důvodu neumí vyhledávat podle jména souboru.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JOPS: imho mnohem lepsi si udelat v chromu dva ucty, jeden soukr a druhy pracovni. Elimunujes tak tu hrozbu, ktera je velice realna - RAINBOF.
    Takhle si kliknes na chrome ikonku a naskoci ti dotaz jaky profil chces pustit. Super easy.

    Nevidim jaksi jediny duvod, proc opoustet neco, co funguje a verit ZNOVU nekomu, kdo vsechno akorat dopatla a znici :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    edge = microsoft a to znamena ze casem do toho nacpou nejakou neuveritelou novinku ktera to cely podela a leta se toho budou zbavovat
    SUNBEAM
    SUNBEAM --- ---
    od té doby co je EDGE chromium tak funguje cajk
    je to už jedno, člověk si zvolí, komu svoje data svěří (google nebo MS nebo mozilla atd.) a s tím pak žije a funguje
    JOPS
    JOPS --- ---
    NAVARA: v praci pouzivam EDGE pro pracovni veci, Chrome pro svoje soukrome veci a fakt s Edge nemam nejmensi problem. A jeste jedna potesujici vec na nem je, ze uz konecne kdyz mate MS ucty synchronizuje zalozky/hesla :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NAVARA:
    To je už přežitek. Prošel jsem od Mozzily přes Operu až po dnešní EDGE (na chromiu) a u EDGE už zůstal. Je to dneska již plnohodnotný prohlížeč.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Vůbec nerozumí tomu, proč prostě není součástí Windows… třeba místo Edge, který se stejně použije jen pro stažení browseru ^-^
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    jj furt v TC objevuji neco co neznam a bylo tam odjakziva... je to neuveritelne komplexni nastroj a nemyslim si, ze nekdo zna vsechny funkce a vyuziva je... mozna autor, ale i ten pri tech castych a rozsahlych updates neco podle mne pridal a vzapeti zapomnel, ze to tam je --- a po letech pak s prekvapenim zjistil> tohle je parada to neznam! :O)))
    KULA
    KULA --- ---
    FERRYH: 1-2-3 jsem mačkal prvně někdy v roce 99 :D, hromadné přejmenování jsem už párkrát využil ale takhle přidat parametr, hmm to je absolutní paráda! Děkuju, funguje to jako šarm!
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    KULA: umis/znas Total Commander? ja bez neho uz od zacatku prace na pocitaci ve Windows neudelam ani krok... a v dosu predtim to byl Norton Cmd a pak Volkov cmd ...
    kazdopadne, i kdybys to mel jen jednoucelove na tento jeden pripad, stahni si ho! je funkcni i bez placeni jen trosku otravuje v uvodnim dialogu... ale fakt minimalne:
    Total Commander - Download
    https://www.ghisler.com/download.htm
    nainstaluj - otevri ...najdi a oznac soubory, ktere chces premistit do stejne se jmenujicich adresaru a dej CTRL+M (hromadne prejmenovani s.) a tam v volbe Maska prejmenovani: Nazev souboru - zadej: [N]\[N]
    a je to... tak snadne to je ...proste bozsky TC ... :O))
    muzes i experimentovat s trosku sofistikovanejsimi "renames", treba kdyz mas vic souboru stejneho jmena (a maji jine koncovky), tak jde zadat prikaz automatickeho rename atd atd... moznosti tehle ficurky v TC jsou prakticky nekonecne... ja vyuzivam max tak 0.0001 % toho co to umi... :O))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam