• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: buď bušit do klávesnice urputně anebo natvrdo vypnout tlačítkem Power (držet) a pak znovu nastartovat, někdy je to peklo se do BIOSu dostat, zvláště pokud si OS někam dovnitř poznačí, že rovnou se má zavést OS...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PES: UEFI jsem zkousel jako prvni, nezabira to :( jinak mam Rog Asus, ty maji vsechny F2 nebo Del prave.
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: někteří to kromě DEL či F2 mají narafičené na Eacape, F10, F12 anebo Enter při startu...
    ...jinak když už na nabootuje, tak restartovat s upřesněným nastavením (dá se to ve Start menu najít kontextově na klíčové slovo UEFI nebo BIOS či tak...)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NIGHTHUNTER: v poho, timhle uz sem si pred mnoha lety prosel taky, dvakrat tohle clovek neudela :)


    GURBON: tak sem to dal do druhyho m.2 slotu a ja mam asi jinej problem: ja se nemuzu dostat do Biosu abych prehodil bootovaci poradi :) mackam jak idiot F2 a Del a nic, proste to pokazdy nabootuje na ten starej disk :)
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    GURBON, DRAGON: ale zároveň bych upozornil na dvojitou kontrolu toho, odkud kam klonuješ... kolega v práci, kterej chtěl naklonovat systém zákazníka (abysme měli zálohu, kdybychom mu to náhodou rozbili) by mohl vyprávět, jak je jednoduché překlonovat prázdný disk na ten plný dat (a smazat tím veškerá jeho data a nemít nic) ;-)
    GURBON
    GURBON --- ---
    DRAGON: hm tim sice vyresis problem cislo 1, ale pochybuju ze to bude mit vliv na problem cislo 2. Kdyz uz mas 2 sloty v kompu, dej ten novej do druhyho slotu a pak to naklonuj.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    GURBON: ok, tak ja zkusim do toho supliku dat tu novou 990PRO a rovnou to na to zklonuju a bude :)
    GURBON
    GURBON --- ---
    DRAGON: Kolik je obsazenyho mista je uplne jedno. Podstatny jsou velikosti tech partition.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    GURBON: aha, ja to ukladam na 256GB, ale pochopil sem to tak, ze kdyz umazu data a ten malej 256 bude mit 256 gb volnyho mista a ten 960GB bude mit volnyho 840 GB, tak to pujde...

    do druhyho m.2 slotu bych to vrazit mohl, jasny, zkusim. dekuju zatim :)
    GURBON
    GURBON --- ---
    DRAGON: hezky, to mas hned 2 problemy - potrebujes without resizing - je zakazano v pripade, ze klonujes vetsi na mensi - potrebujes nejdriv zmensit zdrojovou partitionu aby to slo. Druhej a podstatne vetsi problem bude, ze se ten sw nema rad s tim tvojim usb suplikem. Sem tam se to stava. Nemuzes ty disky vrazit do kompu oba? Pokud ne, budes to muset zkusit necim jinym, napr. tim Hirensem.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    GURBON: clovece, to je nejaky divny.
    mam verzi 11 nakonec se mi to podarilo.
    otevru appku, vyberu Disc Clone
    vyberu source Disk 1(C:, E:)
    select target disk: m.2 pres USB-C suplik
    Zvolim Fit partitions to entire disk (volba Copy partitions without resizing je zakazana)

    dam Apply

    5 of 16 pending operations.
    Copy Partition
    Source Partition Letter: *:
    Source Disk Index: 1
    Destination Partition Index: 1
    Destination Disk Index: 2
    New Partition Letter: *
    New Partition Starting LBA: 2048
    New Partition Size: 632 MB

    Jak to dojede, popta to restart, dam restart a kompu uz nenabehne, dokud neodpojim ten externi disk.

    Nenapada te, proc se to tak chova prosim? :(
    GURBON
    GURBON --- ---
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    GURBON: nevim, jak je to mozny, ale pokazdy kdyz ten MiniTool® Partition Wizard Free stahnu, tak mi to desitky smazou, protoze "virus found", at taham z ofiko stranku nebo treba z CDnet nebo z jinyho uloziste, pokazdy to samy :(
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    FERRYH: Pravda, mám krabicovku, OEM to mohou mít jinak a potřebovat takové triky se seriálem
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    NAVARA: na tu ztratu licence a aktivace po naklonovani mi uz leta pomaha zmenit/nakopirovat ze stareho "Hard Disk's Volume Serial Number (Volume ID)" existuje na to mnoho utilitek... a dobre je to zmenit jeste pred prvni nabootovanim toho nove naklonovaneho disku a samozrejme pokud chces zaroven pouzivat i ten starej disk ve stejne masine, tak zmenit Volume ID i na nem... (treba tak ze si Volume ID u obou disku prohodis ...)
    vetsina programu pak bere ze je na stejne masine a disku a nechce reaktivovat nebo zadat nove serial - ale stalo se mi, ze nejakej blbej ucetni SW to i tak chtelo, takze to ani zde neni uplne 100%
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    PES: super - to mě taky mohlo napadnout - pomohlo, díky moc ;-)

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DRAGON: Používám na zálohování Acronis a přesně tohle pro mne byla příležitost si ověřit, jestli mám zálohy skutečné nebo Potěmkinovy :) Prosté restore ze zálohy fungovalo.

    LOPIK: O365 mám na soukromém a problém nebyl (TPM2 mám, aktivně nepoužívám). Nějaké SW - třeba SnagIt - chtěl znovu přihlásit pro licenci.
    PES
    PES --- ---
    NIGHTHUNTER: Ho sprostě odeber ze zařízení a po restartu si načte zařízení znovu... (ale před odebráním si pro jistotu udělej explicitně Restore Point ;-))
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    GURBON: nepomůže... ono to asi bude tím, že oba disky mají stejný ovladač, takže u DRAGON se to třeba nestane, protože si to stáhne jiný ovladač pro nový disk...
    ano, je to jen kosmetická věc, žiju s tím už půl roku a na funkčnost ničeho to nemá vliv
    GURBON
    GURBON --- ---
    NIGHTHUNTER: Kdyz das Akce/Vyhledat zmeny hardwaru tak se to nezmeni? Jinak si teda myslim, ze technicky je uplne jedno co spravce ukazuje.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    NIGHTHUNTER: ještě možná doplním tenhle pohled

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam