• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TOOMIX: Jo. Samozrejme. Nedavno se to tu resilo. Jen mi to prislo jako skvely “progress”.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    TOOMIX: přesně, od dob, co jsem to před lety zjistil, jsem ctrl+alt+del skoro nepoužil. Vlastně když jsem právě teď zkusil, jako to vypadá, tak vidím, že na desítkách jsem to doteď zatím nepoužil nikdy :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    a proč ne rovnou ctrl+shift+escape? To ho otevře hned
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Proč ne rovnou přes taskmgr.exe? (píšu to jak vtip, ale už hodněkrát jsem hledal a budu ještě hodněkrát hledat, jak z příkazový řádky pouštět tyhle triviální věci jako jsou ovládací panely, správce úloh, průzkumníka a podobný věci, který je člověk zvyklej klikat)
    OVERWATCH
    OVERWATCH --- ---
    LOPIK: Ja otevriram Task manager tak, ze napisu taskm do vyhledavani ;o)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    KOC256: Tak já tam správce úloh teď nemám třeba vůbec, je schovanej pod "start" tlačítkem asi patnáctej zeshora (21H2).
    Dokud nezrušej CTRL-ALT-Del, tak je mi to asi stejně jedno..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KOC256: "Naše běžné uživatele možnost volby mátla"
    KOC256
    KOC256 --- ---
    22H2
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tak od nové verze Windows 11...

    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ALL: Mam dotaz na WIN10. Mam na NTB fullD/14" [~ 157 ppi], takze mam zobrazeni prizpusobene a na 130%. Bezne WIN aplikace porad pocitaji s cca 95-105 ppi (27" WQHD ~ 109 ppi).
    Vyhovuje mi to tak pro vetsinu aplikaci. Nektere novejsi aplikace uz ale s vetsim ppi pocitaji a prave pro ty konkretni bych chtel mit vychozi zobrazeni (100%).

    Jde to nejak resit ve WIN10? Klidne dodatecnou aplikaci. Pokud ne, lze to resit ve WIN11?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Tak se nakonec zadarilo :) vsem dekuji za rady :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Nicméně ted sem to zkusil znovu a dopadl jsem úplně stejně BSOD recovery :(
    tak nezbyva nez nainstalit wokna :/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PES: při normálním kopírování se to drží parádně, ale v tomhle toolu to je peklo
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: Zaplní si "rychlou" (SLC mode) část "bufferu" a pak to jde šejdrem, že?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ještě jeden dotaz, je normální, že se partition kopiruje takhle pomalu? Je to 990 Pro, který má opravdu vysokorychlostní záznam, prijde mi divny, že to trvá tak dlouho. Najelo to v okamžiku na 40% a od tý doby to jede 10 minut a je to o 8% dál na 48%. Je to normalni?

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    GURBON: jj, fakt sem to delal presne podle tveho navodu :(
    GURBON
    GURBON --- ---
    DRAGON: hm takze mas rozesranej zavadec. Urcite jsi to klonovani daval without resize? Tohle se presne stane, kdyz ten resize povolis. Pokud ano, zkusil bych to naklonovat necim jinym.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    tak sem se posunul uz to z toho disku bootuje ale takhle :)

    MICKK: dal sem volbu "clone the disk"
    MICKK
    MICKK --- ---
    DRAGON: a zkopíroval jsi opravdu celý disk nebo jen nějaké partition? Jestli tam nechybí EFI.
    GURBON
    GURBON --- ---
    DRAGON: Nevim no, ja takhle klonuju nekolik disku mesicne uz spoustu let a neni s tim problem. Kdyz tam nechas jen ten novej tak to proste nenabehne? Hodi to nejakou chybu?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PES: tohle vsechno sem delal, fakt, asus s tim ma fakt problemy, google je toho plnej. Bohuzel ale jiny desky nechci, protoze to je jedinej problem, kterej s nima mam :)
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: buď bušit do klávesnice urputně anebo natvrdo vypnout tlačítkem Power (držet) a pak znovu nastartovat, někdy je to peklo se do BIOSu dostat, zvláště pokud si OS někam dovnitř poznačí, že rovnou se má zavést OS...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam