• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BAT: Win 11. Rovnou si zvykni na 11 a hlavne zadne kejkle co doporucuje PES.

    Prechazim na aktualnim PC z 2012 postupne hned jak to jde a nikdy nebyl problem. Jen u 11 jsem obchazel TPM.

    Jakekoliv upravy jsou cesta do pekla…
    PES
    PES --- ---
    BAT: Win10P x64... na několik málo let (minimálně do října 2025, což není zase až tak daleko), upravit a "přiohnout" si to lze (třeba tímhle https://github.com/Disassembler0/Win10-Initial-Setup-Script ) poměrně slušně, i to StartMenu se dá vrátit ( https://github.com/Open-Shell/Open-Shell-Menu )...

    Ty Win11 jsou především z hlediska GUI hodně domrvené (viz. různé debaty ve vývoji)...

    Ovladače speciálních zařízení si nutno projít a prohledat na netu zkušenosti...
    BAT
    BAT --- ---
    Bohuzel, prisel cas prejit z Windows 7 na neco novejsiho, takze asi Windows 10 nebo 11.
    (Linux bohuzel nepripada v uvahu, protoze urcite hry, nebo SW co potrebuju, pod nim proste nelze rozchodit)

    Poradite prosim, ktery si vybrat a proc?

    Co se tyka kompatibility se starym SW, ze by neco slo jen pod Win 7 nebo DOS, tak nic takoveho nepouzivam (kdyby nahodou, to snadno resi virtual, v nejhorsim dualboot).
    Komp je na vsechno - hrani her, skladani hudby, a prgani.
    Kvuli praci je asi nutny equivalent nejake "Pro" verze, kdybych nekdy potreboval neco co u "Home" chybi.

    Co se tyka kompatibility s novym SW/hrami, nevim jestli je neco co chodi jen pod 11 a cemu uz ani 10 nestaci,
    ale mozna pro jistotu by byly lepsi rovnou ty 11? (ale mohlo by to byt i opacne)

    Dalsi otazka jsou ovladace...
    Mrzelo by, kdyby muj stary dobry Saitek X52 Pro pod novym OS nechodil, ale protoze Saitek uz davno ani neexistuje, jsem na to asi uz mentalne pripraven.
    Jsem pred koupi novyho kompu, takze novy HW muzu jeste vybrat podle OS (novejsi veci asi vesmes chodi pod 10 i 11, ale vime jak to nekdy nebyva tak uplne pravda).
    Kde se da cekat vyssi spolehlivost, stabilita, a sirsi podpora?

    Prakticky nic o Win 10/11 nevim, ale ziskal jsem dojem, ze vic lidi nadava na 11 nez na 10 (zda se ze hlavne co se tyka nejakyho "soukromi").
    Stary Win 7 jsem si priohnul a vyladil jak to slo, a totez BUDU MUSET udelat i s novym systemem, ale z duvodu me dlouhodobe ignorance ohledne Win 10/11 mam obavy,
    aby tam MS nenutil nejaky hnusy, reklamy, cokoliv co nechci, nebo nepotrebuju a ceho se nelze zbavit.
    Tak bych prosil, abyste pokud mozno napsali i jak na tom jsou ty ktere Windows v tomto ohledu.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    EVILMIND: Tak to taky nepomohlo.
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    PISTA1: to tady resim od pondeli, a rovnak na ohejbak nepotrebujes. Staci v systemu prejmenovat vsechny tiskarny, ktere maji v nazvu diakritiku (nebo libovolne jine "nestandardni" znaky). Plus jsem diky tomu navic zjistil, ze kdyz tiskarnu jen prejmenuju W10 dialogem, tak smaze nastaveni secure connectu. Microsoft te nuti porad se ucit nove veci! :-)
    PES
    PES --- ---
    PISTA1: Tak je fakt, že systémový Print dialog je lepší (moc nechápu důvod, proč se prohlížeč sere do věci, kterou má řešit systém)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    PES: Zamrzne všude, rozšíření žádný není. Nepomohlo vůbec nic co jsem kde na netu našel že by mělo pomoct. Oprava nic, zkoušel jsem i sfc to taky nezabralo.

    Už se ví o dalších PC kde to nejde, z vrchu přišel super rovnák na ohejbák. Změna v registrech, která vynutí použití systémového print dialogu. S tím že se uvidí jestli se to po aktualizaci zas nesrovná zpátky.
    PES
    PES --- ---
    PISTA1: Jo a zkontrolovat "Rozšíření" v tom konkrétním profilu prohlížeče, jestli tam není něco, co ten dialog zakousne...
    PES
    PES --- ---
    PISTA1: Zamrzne to CTRL+P jen v normálním režimu EDGE anebo i v Privátním režimu zobrazování? Pokud to tiskne v inPrivate režimu, tak je nejspíš jen něco zmrveného v profilu uživatele...
    ...někdy pomůže odhlásit a pak znovu přihlásit k MS Account (což vzbuzuje paranoidní představy o tom, že MS kontroluje i všechno co kdo, kdy a kde tiskne ;-))

    ...protože Korporát, tak asi nepomůže ani Oprava prohlížeče dostupná z přehledu nainstalovaných Aplikací (tam se nedostanete).
    MA747
    MA747 --- ---
    MA747: podle Shokz supportu pomohlo následující:
    1) Start with your headphones turned off.
    2) Enter pairing mode by pressing and holding the power/volume+ button for 5-7 seconds. Your AfterShokz will turn on, and then the LED light will flash red and blue.
    3) Press and hold the multifunction button, power/volume+ button and volume- button (all three buttons) simultaneously for 3-5 seconds. You'll hear 2 beeps and/or feel vibrations.
    4) Turn your headphones off.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Jo všude, dělají to dva PC vedle sebe, jinak všude OK, je to korporát aktualizovanej přes endpoint, takže jsem jim zatím poradil ať to tisknou natrvrdo přes Ctrl Shift P a uvidí se po další aktualizaci.
    Volal jsem vejš, ale jako obvykle sem první takže zatím nikdo neví....
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    PISTA1: Jo, mám stejnej problém v práci. Psal jsem IT, ale zatim nic.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PISTA1:
    dělá to na všech stránkách?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Neřešil někdo v edgi problém s tím že když dáte tisknout nebo Ctrl-P tak vyskočí jen prázdný okno a motá se v něm kolečko....

    Zkoušel jsem reset v nastavení, opravu edge, aktualizaci na nejnovější verzi a nic nepomohlo.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PUSCHPULL: tak zatím je vše OK. Nevím co to způsobilo. Možná nějaký webový přehrávač ....
    PES
    PES --- ---
    EZOP: Jo, to je ten non-BT dongle pracující někde ve 2.4GHz pásmu...
    EZOP
    EZOP --- ---
    PES: Unifying - to je taková ta klasika myš klávesnice a k tomu dongle který není BT… chápu to správně?
    PES
    PES --- ---
    EZOP: Kdyby to byl Unifying a nikoliv BT dongle, tak by to šlo. Ale u toho BT jsem to sice nezkoušel, ale z hlediska funkce BT a zabezpečení to bude pokaždé chtít přepárovat (proto mají některé ty Logitech apod. více interních BT profilů, aby si to pamatovalo několik párování)
    EZOP
    EZOP --- ---
    PES: Neumí, to jsem už před nějakou dobou zjišťoval.
    Mohl bych to vyřešit koupí drátového klávesnice a myši, ale když mám 3 BT klávesnice, 2 BT myši a 1 BT trackpad, tak se mi proste nechce pořizovat další….
    PES
    PES --- ---
    EZOP: Spíš se mrknout po klávesnicích, které umí přepínat více profilů = více napárovaných zařízení (mrknout se do dokumentace, zda to ta Logitech náhodou neumí)...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam