• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    PES: Jako muzou vzit to co maji dobre a evolucne to opracovavat. Nektere ty prumyslove varianty WIN7 co jsou orezane od vseho nepotrebneho jsou dobre (jmenuje se to nejak souhrne, ale ve skutecnosti je to vice podvariant)

    Ne, oni to pokazde rozeserou. IMHO nejhorsi skok byl z WIN7 na WIN8. Tam zacalo byt vsechno "rozbite" ve smyslu na vic mistech, hlubokovo v nesmyslnych menu. Kdyz vezmu NT4 → W2K → WIN7, tam byla (bez ohledu na graficky front-end) nejaka konzistence v logice toho systemu. Ale WIN7 → WIN8 byl ten fail ktery dotedka nedotahli a jen se snazi prichazet s novym a horsim.

    A vsechno je to hnane tim ze chteji misto OS marketingovy kanal.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    BUNDA: urcite najdem vyjimky.. napr milenium byly univerzalne nenavidene pred i po :)
    a pak se nam tu rysuje vyvojovy cyklus 'pokus - oprava'.
    - vista - nepouzitelne zejmena diky hw narokum a i prestoze je win 7 je v vylestena vista, win 7 se staly hitem
    - win 8 - to se snad posrali v lese, ne? ale ve win 10 fixli vetsinu narku, a win 10 jsou celkem oblibene

    takze ja cekam na win 12 ;)
    PES
    PES --- ---
    BUNDA: jenže do doby nové verze tu původní hejtovanou Microsoft nějak stihne předělat/dodělat/přešít nepovedené věci...
    ...aby to pak celé začalo nanovo, protože to musí opět od základu podělat.

    Btw. já si samo pamatuji (teď budu psát z hlavy, tak nechytejte za detaily kdybych se sekl), že NT před SP6 nebyly nic moc, W95 měly OSR2, Win98 měly SE, W2k bez SP4 také problémy, XP až od SP2, Vista snad nikdy - u ní se dá za OSR/SP považovat právě Win7 pak dotažené na Win7SP1 (a pak drobné opravy do konce životnosti), na W8 muselo přijít W8.1 což byla prakticky kompletní reinstalace...
    ...u těch W10 verze 18xx byly dost tragedie, zlepšovat se to začalo až z většími aktualizacemi 20Hx resp. 21Hx...
    ...Win11 jsou na tom tak jak jsou...
    ...no a Win12 teprve ve hvězdách jakou divočinu chystají (a snahu udělat z nich OSaaS pod diktátem cloudu jako Windows 365)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BUNDA:
    To nejsou hejtři. To jsou zasloužilí uživatelé, kteří jediní mají patent na pravdu ne?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GURBON:
    Kolik "obyčejných uživatelů" (co jsou spokojeni / je jim to jedno) si bookne Windows auditko? Pojďme nohama zpátky na zem prosím...

    A nebo tu mám udělat i anketu "Jsem uživatelem OS windows" a pak prohlásit, že windows má 100% trhu?
    GURBON
    GURBON --- ---
    Muzete prosim nekdo udelat anketu "Jsou W11 ergonomicky lepsi nez W10? ANO/NE" ? Aby pan Koc videl tu hlasitou mensinu v praxi...
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    BUNDA: já byl ke konci životnosti (jejich... i když mojí asi taky) spokojenej se sedmičkama a netoužil jsem po návratu předchozích. Navíc sedmy mě ve chvíli, kdy přestaly být problémy s dostupností ovladačů, úplně vyhovovaly. U desítek jsem pořád nepřišel na způsob, jak vychytat zvukové nastavení aniž by měl zvuk zpoždění (míněno, že v některých případech se zvuk třeba u videa na youtube začne ozývat až po cca půlsekundě po spuštění - tedy není opožděn oproti videu, ale začne být slyšet se zpožděním) a neozývalo se "prasknutí" s každým spuštěním jakékoliv zvukové aplikace (web, winamp, zvuk při signálu zesílení/zeslabení... prostě cokoliv). Mám standardně dvě "zvukovky" (jedna USB, druhá na desce), obě zapojené. Při zkoušce jenom jedné nebo druhé (i třetí a čtvrté, které jsem občas používal) to dělá to samé. Vypínání úplně všeho možného ve službách i task manageru nepomohlo. Různá nastavení zvuku (změny typu Hz/bit, výhradní kontrola, rozšířená nastavení nemají vliv). Googlil jsem a tipy nepomohly. Dělám dost v hudebních aplikacích, kde jedu přes ASIO a tam se nic takového neděje (díky! :), ale sere mě to fest.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    PES: upřímně tohle se děje s každou další verzí Windows (ale i jiných sw). Vždy nejprve spousta hejtrů a jen co vyjde další verze, tak se ti stejní hejtři budou zuby nehty držet téhle verze a hejtovat zase tu novou :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PES: Hlasita mensina? Aniz bych to cetl.
    LACIF
    LACIF --- ---
    Já jenom přidám jasný argument proč přejít. Kdekoliv v systému diktování v českém jazyce zdarma.
    PES
    PES --- ---
    BAT: Ale koukám, že v komentářích jsou to samé "(hloupé) konzervy nechápající tu genialitu W11" ;-)))
    PES
    PES --- ---
    BAT: Mám pocit, že jsem něco na to tém četl už předtím ;-)
    BAT
    BAT --- ---
    Priznejte se! Kdo z vas je Jakub Dvorak? ;-)
    ...nebo si myslite, ze jsem snad uplne blbej a budu verit, ze je to fakt jenom nahoda, ze se par hodin po mem dotazu tady, objevi na idnesu tento clanek? Hmm??!
    Několik důvodů, proč (ne)přejít na Windows 11
    PES
    PES --- ---
    KRYSPIN: Jo, pro "deplyment" více strojů jsem to mohl napsat i přes CMD anebo PowerShell, ale jestli to hledá pro jeden stroj (pravděpodobně), tak jsem popsal (zatím stále existující ;-)) GUI cestu...
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    Pro nová PC mám tento skript, který nastaví tuto službu na automaticky spuštěnou a rovnou ji spustí:

    sc.exe config dot3svc start=auto
    sc.exe start dot3svc
    PES
    PES --- ---
    PETER_PAN: To budete hledat dlouho ;-)

    Stručně: Správa počítače - Služby (anebo SERVICES.MSC ) a tam hledejte Wired AutoConfig Service - nastavte na "Spouštět automaticky" (výchozí je ručně) a rovnou ho spusťte...

    ...a objeví se i u Ethernet síťových adaptérů kýžená záložka Autentikace.

    Jo a nepátrejte po (další) nekonzistenci - tentokráte v překladu, aneb proč existují přeložené

    Automatická konfigurace sítě WLAN (WLAN AutoConfig Service)
    Automatická konfigurace sítě WWAN (WWAN AutoConfig Service)

    ale proč zrovna "Wired AutoConfig Service" přeložená není...

    (navíc ve výchozím nastavení automaticky startující je jen služba pro WLAN)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KOC256: Tak s ohledem na to, že často pracuji s několika excely najednou, poukládaných různě po onedrivech, sharepointech,… potřebuji se mezi nimi přepínat, rozhazovat si je po 4K,… tak mne shlučení do jedné ikony, na kterou musím vždy najet, počkat a až poté vybrat soubor, workflow docela naruší… Obdobně okna prohlížeče (tématicky, vlastní taby uvnitř většinou mívají také) a otevřené emaily z Outlooku.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ALL: Mam ale jiny dotaz. Na jinem PC s WIN10 [ver. 10.0.19044.2364] potrebuju nekde pro ethernet-lan nakonfigurovat PEAP. Zaboha to nemuzu najit. V "Properties" sitovehho adapteru uz neni karta "Authentification".
    PES
    PES --- ---
    PETER_PAN: Ten posuvník je komický - je to v Nastavení - Usnadnění přístupu - Obrazovka

    ve Win10 se to jmenuje "Automaticky skrývat posuvníky ve Windows" (a chceš to vypnout)
    ve Win11 se to jmenuje "Vždy zobrazovat posuvníky" (a chceš to zapnout)

    dokonce ani v tomhle málu nedokázal Microsoft udržet konzistenci mezi Win10 a Win11
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    PUSCHPULL: Ja. A musim rict ze to GUI je poprve co me nesere. Konfigurovatelnost samozrejmne stale neni optimalni, ale doufam ze neco poresim pomoci aplikaci. Ale oproti tomu layotu WIN8-10 je to pokrok.

    Ja vetsinou pouzivam obrazovku pulenou jinak nez 1:1. Takze ta nova funkce na deleni podle urcitych patternu je dobra.

    Nabidka start jde normalne dat doleva. Chodi to i na 8 let starym HW bez skubnuti (ano musel jsem poresit kombatibilitu s TPM 2.0).

    Par veci jsem zatim nenakonfiguroval (nedari se mi najit treba aby posuvnik byl vzdycky videt v plne velikost, tj. ne zmenseny a po prejeti se zvetsil).

    Samozrejmne kekel je stale to stajne. Settings je rozhazeny do 2 hlavnichh mist, nesmyslna mista v ruznych sub-menu. Spousta veci trpi stejnym problemem jako WIN8-10.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam