• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    BAT
    BAT --- ---
    PES: Dekuju, to je strasny co v tom MS porad vymejslej za kraviny :(
    PES
    PES --- ---
    BAT: Ono to tam má různě schované několik cest

    Čtyři cesty jsou popsány třeba zde
    4 Ways to Remember Window Size and Position in Windows 10 - SmartWindows
    https://smartwindows.app/blog/remember-window-size-and-position-in-windows/

    a pak je ještě klávesová zkratka Shift+Win+Enter pro zapamatování si na kterém z více displejů se aplikace otevírá (ale samo neplatí to 100%, některé aplikace se otevřou vždy na hlavním monitoru)
    BAT
    BAT --- ---
    Dotaz: Windows 10 maji nejakou funkci, ktera vynucuje pozici/velikost okna aplikace po jejim otevreni?

    Nedari se mi zadny programy donutit, aby pri pristim otevreni meli puvodni velikost a pozici okna.

    Napr. Total Commander - uklada si jaky monitor a pozici okna do sveho INI (vidim to tam zapsany), ale pri dalsim spusteni se okno otevre jinak, dalo by se rict defaultne.
    Zajimavy je, ze kdyz jsem okno resiznul tahnutim za horni okraj az k hornimu kraji obrazovky, tak se pri pristim otevreni to okno takhle nahore otevrelo - ale spodni okraj a strany byly opet v te "defaultni" velikosti/pozici.

    To je nejaka nova pitoma vlastnost Windowsu? pokud ano, kde se to vypne?
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    PES: a co tohle:
    GitHub - builtbybel/TweakUIX: PowerToys/Tweak UI Replica
    https://github.com/builtbybel/TweakUIX
    vzpomenes si na TweakUI v XPckach? :O)) tohle je jeho navrat a special pro W11 (neco tam maka i pro W10)
    ...pri testovani bacha na ty dark modes... ja je teda nesnasim a on je ma zatrzene na enable v defautnim nastaveni... ble! ;O((
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    KOC256:
    asi je uz unavenej z toho otvirani oken
    HONZA117
    HONZA117 --- ---
    Tak už to funguje. Pravděpodobně to blokoval Defender. V něm jsem v sekci ochrana účtu vyplnil přihlašovací údaje a už to dělaá co má. Díky za rady.
    HONZA117
    HONZA117 --- ---
    Přes příkazový řádek lze uživatele přidat. Přes Netplwiz po zadání přihlašovacího emailu nového uživatele vyskočí hláška: Omlouváme se, ale bohužel se nám teď nedaří připojit se ke službám Microsoft. Pokud budou s připojením dál problémy, vyhledejte na úvodní obrazovce text "problémy se sítí"
    HONZA117
    HONZA117 --- ---
    LOPIK: Tak teď jsem zjistil, že jiný účet nelze přidat. Chová se to stejně, jenom problik okna.
    HONZA117
    HONZA117 --- ---
    LOPIK: Ten Recovery Asistent je jenom na Office.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Jinak od posledni velke aktualizace se mi NTB sam neprobouzi.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Jinak ten support a recovery assistant co by tohle mohl dát do kupy je tady - https://support.microsoft.com/en-us/office/about-the-microsoft-support-and-recovery-assistant-e90bb691-c2a7-4697-a94f-88836856c72f - je to k officům, ale tyhle problémy to může spravit..

    Taky neuškodí zkusit se přihlásit na myaccount.microsoft.com, jestli není problém přímo s účtem.

    Klidně bych taky zkusil udělat jinej Win účet (nastavení/účty/jiní uživatelé/ přidat místní účet) - jestli tohle zabere, tam používat ten druhej a zkopírovat si data..

    Ještě může dělat problémy i jestli tam nepřidáváš třeba účet z práce, tam by mohlo být víc zrady..
    PES
    PES --- ---
    HONZA117: To je OK...

    Tak zkus ještě vyvolat "Pomocníka" na odstranění obtíží (je to někde v Nastavení v sekci Aktualizace)
    HONZA117
    HONZA117 --- ---
    PES: Je tam NEDEFINOVÁNO.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TAJSO: minimalne pusobis jako clovek, ktery odpovida lidem na neco, na co se neptali.
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    BAT: jasně, rozdíl nepoznám vždyť jsem jenom trouba co má na win7 MSCA deploy, configuration, administration
    PES
    PES --- ---
    Tak ten odkaz už asi zrušili...
    BAT
    BAT --- ---
    TAJSO: Kde jsem psal, ze ma to CHCI prejit?
    Otazka (BAT) znela:
    Zkousel/pouziva nekdo Windows 10 "Ameliorated"? (https://wiki.ameliorated.info/documentation_21H1)
    Pokud ano, narazili jste na nejaky SW/hra/ovladace co by pod tim nefungovali?


    Ty delas vsechno jine, jenom neodpovidas na polozenou otazku, takze prosim zase nekam zalez a nechej tu mluvit nekoho, kdo s tim ma nejaky zkusenosti, a nebo nekoho, kdo aspon pozna rozdil mezi Windows 7 a Windows 10.

    Na vic uz reagovat nebudu. Ty jsi evidentne clovek, kterej sice vi prdlacku, ale o to radsi se posloucha a bude placat jakykoliv kraviny, jen aby mel nejaky divaky.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    PES: ten odkaz nikam nevede... jen tak okrajove jsme si vsiml... neco ukousnuteho ke konci linku?
    PES
    PES --- ---
    HONZA117: Co je nastaveno v Policy? Windows Settings > Security Settings > Local Policies > Security Options: Block Microsoft accounts option (Not defined anebo Disabled)

    A co na to "Troubleshooter"? ( http://download.microsoft.com/download/F/2/4/F24D0C03-4181-4E5B-A23B-5C3A6B5974E3/microsoftaccounts.diagcab )
    HONZA117
    HONZA117 --- ---
    LOPIK: Tak jsem to zkusil, a je to pořád stené. Problikne okno, zatočí se kolečko a nic.
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    BAT: a rozdíl poznat nepotřebuji, protože nemám potřebu zabývat se nějakým odpadem z historie. Sedmičky jsem používal na pracovním ntb už v rc verzi, protože byly ages lepší než mizerný xp. Pak přišla mizerná verze 8 a pokusy jí nějak oživit (marné). Desítky pak přinesly ultimátní posun dopředu tak proč se ohlížet za něčím co je nedodělaný zmetek? proč vlastně všechny ty verze, proč ne dos 6.22 a win 3.11? Vždyť to bylo skvělé a stabilní. A holt i ten čas jedenáctek se blíží, kdyby si nehlídaly HW tak už je testuji...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam