• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PES
    PES --- ---
    Btw. stačí se podívat a tu magii, když se dávají názvy do Registrů pod RunOnce apod...

    * to dá do SafeMode
    ! to nesmaže dokud to běží atd..
    PES
    PES --- ---
    KOC256: kdyby je to, kolik let trvalo, že při instalaci se nesmí dát stroji žádný z těchto "vyhrazených" názvů...
    ...dnes ještě XP při instalaci vytuhla, když se jako název stroje dalo AUX či NUL apod. - a pak jedině boot z média, formát disku a znovu...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Porad jsou nektere zapovezene vlastnosti od dob dosu…

    Zkus pojmenovat slozku treba PRN.
    BAT
    BAT --- ---
    BAT: Tak uz jsem na to prisel - resp. poradilo se vygooglit jeden report, kde se delo neco podobnyho.
    Cumim na to a nemuzu uverit.

    To proste nevymyslis.
    Problem je v tom, ze ten batak je v ceste ktera obsahuje zaroven mezeru a zavinac.

    Puvodni cesta k bataku, kde to blbne, je:
    a:\projects\@Garnat\core 2.1\tools\test.cmd

    problem zmizi, kdyz cestu zmenim na jednu z nasledujicich:
    a:\projects\Garnat\core 2.1\tools\test.cmd
    a:\projects\@Garnat\core2.1\tools\test.cmd

    ...ale jak ta je zaroven mezera i ten zavinac, tak to nejde.
    Neskutecny. Ted kvuli tomu budu muset vsechno prekopavat.
    BAT
    BAT --- ---
    Setkal se nekdo s tim, ze by castecne prestalo fungovat spousteni prikazovyho radku "jako spravce"?
    (Windows 10 Pro 22H2)

    Mam nasledujici batch file "test.cmd":
    echo TEST
    echo TEST>test.txt
    pause

    Kdyz na nej kliknu pravym a zvolim "Run as administrator", tak se zobrazi prompt jak by clovek cekal, ale i kdyz to povolim, tak se ten batak asi vubec nespusti - zadne okno se neotevre a zadny text se tedy nevypise, a ani se nevytvori soubor "test.txt".
    Kdyz ten batak spustim normalnim poklikanim, pod svym uzivatelem bez elevace, tak se otevre okno a vypise se do nej co ma, a i soubor "test.txt" se vytvori.
    Kdyz si napred otevru command prompt, ktery spustim "jako administrator", a pak v nem pustim ten batch file, tak se taky vsechno v poradku provede.

    Co si pamatuju, tak od doby kdy to vsechno fungovalo uplne normalne, jsem nainstaloval jen Python.
    Jaste ho zkusim zas odinstalovat, ale moc povhybuju, ze by to nejak zpusobovala jeho pritomnost.
    Nejake napady?
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    LA_PIOVRA: ups! to vidim taky poprve (i kdyz kdysi davno to mel nekdo na reset ntb!)... a ze Lenovo ntb delam docela casto ;O)) to si musim zapamatovat, aby mne to vybec napadlo po te dirce patrat! kdyby nahou... asi bych mackal jako ty F2 del a dalsi jak zbesilej... :O))
    ty vyrobci pocitacu uz fakt nevedej jak na otravit zivot...
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    LA_PIOVRA: omfg :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    PLOMBDENTIST:
    LOPIK: uf, mam to
    neco takovyho vidim poprvy (notebook od mati:), spoustet bios zastrkavanim kancelarsky svorky...

    bios - How do I access the boot menu of a Lenovo Yoga 710? - Super User
    https://superuser.com/questions/1397984/how-do-i-access-the-boot-menu-of-a-lenovo-yoga-710
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    LA_PIOVRA: Koukni podle výrobce jak se dostat do toho biosu, případně boot menu, nějakej hmat na to musí bejt.. K heslo od Wiin se dostaneš, že to nabooteš přes flashku - třeba klasickej Hirems Boot na to má utilitky co fungujou. Nesmíš mít teda zašifrovanej HD..
    PLOMBDENTIST
    PLOMBDENTIST --- ---
    LA_PIOVRA: jaky model zakladni desky/ntb mas?
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    PLOMBDENTIST: jak se do biosu dostat prave zjevne na tomhle nevim:)
    PLOMBDENTIST
    PLOMBDENTIST --- ---
    LA_PIOVRA: nejde ti nastavit v biosu bootovani z flashky?
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Nemam heslo do windows.
    Ucet spojenen pres live.com kde bych mohl resetovat heslo nemam/neznam. Resetovaci usb taky ne.

    Nasel jsem tengle navod
    Jak se dostat do Windows 10, když jsem zapomněl(a) heslo - WinTip.cz
    https://wintip.cz/610-jak-se-dostat-do-windows-10-kdyz-jsem-zapomnel-a-heslo
    ale nechapu, jak se pri starotovani ntb dostat na tu flasku, pri startu se zobrazi logo Lenovo a pak az prihlasoivani obrazovka. At klikam na vsechny esc, F1, F8, F10 atd, tak nic, koncim, na obrazobvce, kde bych mel zadat heslo.

    Nevite co delat? Ze zmizej data co v tom jsou mi je jedno. Dik
    SUNBEAM
    SUNBEAM --- ---
    BAT: https://learn.microsoft.com/en-us/windows/powertoys/fancyzones

    přímo od MS, je to součást powertoys.
    tady odkaz na instalaci:
    Microsoft PowerToys | Microsoft Learn
    https://learn.microsoft.com/en-us/windows/powertoys/

    součástí, které nepotřebuješ, lze vypnout a používat pouze fancyzones. na práci s ok y na velkém či více monitorech skoro nutnost.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    k tomu tematu: jde takto nejak prinutit Win10, aby si pamatoval defaultni nastaveni dialogoveho okna ukladani souboru?
    ve W7 to slo - pokud vim, stacilo parkrat nastavit urcite parametry (u me to je Zobrazeni - Podrobnosti a primo v okne pak sloupec Datum zmeny... misto bezneho Datum) a system si to zapamatoval a nabidl priste uz tohle... nebo jsem to hned na zacatku po instalu nastavil a uz ani nevim jak? ... :O))
    Ale v W10 nedokazu uz leta prinutit system, aby si to zapamatoval pro veskere dalsi nove otevrene nebo vytvorene slozky... vzdy si to pamatuje jen pro tu jednou uz nastavenou... ale kazda nova to ma zas resetovane...

    drobnost, moc to nehrotim, ani sem nic moc nehledat - pouzivam jinak jen Total Cmd., ale na ukladani souboru v aplikacich mi jaksi nezbeja, nez pouzivat bezna okna filemanageru Win... :O((

    jak jsou na tom v tohle W11 by mi taky zajimalo... :O))
    BAT
    BAT --- ---
    PES: Dekuju, to je strasny co v tom MS porad vymejslej za kraviny :(
    PES
    PES --- ---
    BAT: Ono to tam má různě schované několik cest

    Čtyři cesty jsou popsány třeba zde
    4 Ways to Remember Window Size and Position in Windows 10 - SmartWindows
    https://smartwindows.app/blog/remember-window-size-and-position-in-windows/

    a pak je ještě klávesová zkratka Shift+Win+Enter pro zapamatování si na kterém z více displejů se aplikace otevírá (ale samo neplatí to 100%, některé aplikace se otevřou vždy na hlavním monitoru)
    BAT
    BAT --- ---
    Dotaz: Windows 10 maji nejakou funkci, ktera vynucuje pozici/velikost okna aplikace po jejim otevreni?

    Nedari se mi zadny programy donutit, aby pri pristim otevreni meli puvodni velikost a pozici okna.

    Napr. Total Commander - uklada si jaky monitor a pozici okna do sveho INI (vidim to tam zapsany), ale pri dalsim spusteni se okno otevre jinak, dalo by se rict defaultne.
    Zajimavy je, ze kdyz jsem okno resiznul tahnutim za horni okraj az k hornimu kraji obrazovky, tak se pri pristim otevreni to okno takhle nahore otevrelo - ale spodni okraj a strany byly opet v te "defaultni" velikosti/pozici.

    To je nejaka nova pitoma vlastnost Windowsu? pokud ano, kde se to vypne?
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    PES: a co tohle:
    GitHub - builtbybel/TweakUIX: PowerToys/Tweak UI Replica
    https://github.com/builtbybel/TweakUIX
    vzpomenes si na TweakUI v XPckach? :O)) tohle je jeho navrat a special pro W11 (neco tam maka i pro W10)
    ...pri testovani bacha na ty dark modes... ja je teda nesnasim a on je ma zatrzene na enable v defautnim nastaveni... ble! ;O((
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    KOC256:
    asi je uz unavenej z toho otvirani oken
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam