• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    PETER_PAN: Brave je fajn. Mám to nainstalovaný snad všude :)
    SDN33: ytdl je must have. Stahne skoro všechno a všude :)
    SDN33
    SDN33 --- ---
    LOVE_DALI: Jinak YT-dl jsem neznal, dík. Dobrá taškařice.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    Prohlizec Brave je reseni.
    JIMX
    JIMX --- ---
    LOVE_DALI: adblock nefunguje na SmartTV a na mobilech/tebletech
    JIMX
    JIMX --- ---
    SDN33: ostatni rodinni prislusnici si to plati sami, chapu ... :-)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    Co takhle kombinace Adblock a YouTube-dl?
    SDN33
    SDN33 --- ---
    JIMX: 44.8333333333 je to přesně. :) (269 za měsíc - 6 účtů)

    Nastavte si rodinný tarif YouTube Premium - Nápověda YouTube
    https://support.google.com/youtube/answer/7507349?hl=cs
    JIMX
    JIMX --- ---
    SDN33: 45 korun za mesic? Co to je za divnou cenu?
    SDN33
    SDN33 --- ---
    PES: no jako kvuli tomu jsem si premium nepořizoval, ale kvůli reklamám, který už se fakt nedaly a těch 45 korun za měsíc přežiju... Jinak asi máš recht, byla to trošku naivita... na druhou stranu, ten způsob jak stáhnout mp3/4 je úplně jednoduchej a dělá to asi 10 webů a dalších x aplikací, tak proč to prostě neumožnit přimo..
    PES
    PES --- ---
    SDN33: naivita, že by streamovací společnosti něco nechali nezašifrované někomu na disku - tam je naopak snaha co nejvíce zašifrovat a obfuskovat celou cestu dat, aby se to nedalo odchytávat a ukládat (v čemž jim posléze často vychází vstříc i samotný operační systém jako Win)...
    ...to by tak hrálo, aby si "plebs" mohl ukládat věci. Jak by k tomu přišli tzv. správci autorských práv obsahu, kdyby za to lidi nemuseli opakovaně platit.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    PES: právě no, to mě dost zklamalo teda..takže stejně musíš stahovat přes nějakýho klienta třetí strany
    PES
    PES --- ---
    SDN33: stejně na nic, když to bude i zašifrované, ne?
    SDN33
    SDN33 --- ---
    Hojte, když mám stažený videa z youtube premium pomocí jejich download linku, kde to je uložený krom aplikace? Musím to přece mít někde na disku, aby se to dalo spustit offline. Ale nemůžu ty soubory vůbec najít. Nevíte jak je "zviditelnit"?
    PES
    PES --- ---
    TOOMIX: o tom Run a RunOnce si přečti třeba
    Run and RunOnce Registry Keys - Win32 apps | Microsoft Learn
    https://learn.microsoft.com/en-us/windows/win32/setupapi/run-and-runonce-registry-keys
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    PES: hele ani mi to nepřipomínej, náš interní IS si ukládá do registru (CURRENT_USER) pozice a velikosti oken. Je tam možnost i to resetovat - do registru se pošle příkaz delete entry na celou složku, ve které to je. Na Windows 10 a 11 to před časem přestalo fungovat, smaže to jen některá nastavení. První podezření padlo na klíče s diakritikou, ale po pokusech tam zůstavají i některé klíče bez ní. Na Windows 10 22H1 to funguje, stejně tak na Windows 7 a na XP 🤦‍♂️
    PES
    PES --- ---
    Btw. stačí se podívat a tu magii, když se dávají názvy do Registrů pod RunOnce apod...

    * to dá do SafeMode
    ! to nesmaže dokud to běží atd..
    PES
    PES --- ---
    KOC256: kdyby je to, kolik let trvalo, že při instalaci se nesmí dát stroji žádný z těchto "vyhrazených" názvů...
    ...dnes ještě XP při instalaci vytuhla, když se jako název stroje dalo AUX či NUL apod. - a pak jedině boot z média, formát disku a znovu...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Porad jsou nektere zapovezene vlastnosti od dob dosu…

    Zkus pojmenovat slozku treba PRN.
    BAT
    BAT --- ---
    BAT: Tak uz jsem na to prisel - resp. poradilo se vygooglit jeden report, kde se delo neco podobnyho.
    Cumim na to a nemuzu uverit.

    To proste nevymyslis.
    Problem je v tom, ze ten batak je v ceste ktera obsahuje zaroven mezeru a zavinac.

    Puvodni cesta k bataku, kde to blbne, je:
    a:\projects\@Garnat\core 2.1\tools\test.cmd

    problem zmizi, kdyz cestu zmenim na jednu z nasledujicich:
    a:\projects\Garnat\core 2.1\tools\test.cmd
    a:\projects\@Garnat\core2.1\tools\test.cmd

    ...ale jak ta je zaroven mezera i ten zavinac, tak to nejde.
    Neskutecny. Ted kvuli tomu budu muset vsechno prekopavat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam