• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    ONDRA_PATA
    ONDRA_PATA --- ---
    GURBON: to tam bohužel neni, to by pomohlo.

    ale našel jsem WindowManager, který by můj problém mohl vyřešit, doma zkusím. sice se dá za okno "potáhnout", po uvolnění myšítka se vrátí do původní pozice. nicméně možnost vůbec nepotáhnout okno by se mi líbilo víc
    GURBON
    GURBON --- ---
    ONDRA_PATA: Neni v menu Diabla boarderless windowed? Bylo by to někde v grafickejch options. Třeba u PoE to takhle jde.
    ONDRA_PATA
    ONDRA_PATA --- ---
    nemáte někdo tip na SW či skript na uzamčení okna v daném místě na ploše? mám 49" monitor a většinou otevřených víc oken. a když si chci na chvilku zahrát Diablo, mám ho v okně uprostřed, tak bych ho v tom místě rád uzamknul, abych si s ním myší nehnul. nicméně bych stále rád myší mohl toto okno opustit.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    ZAK: Díky tady panu GURBON jsem to vyřešil. Koukal jsem na špatný místo, je to tady:

    ZAK
    ZAK --- ---
    FRK_R23: a kdyz spustis lusrmgr.msc tak je tam ten pracovni ucet videt nebo ne?
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    GURBON: Mám to tam takhle :)

    GURBON
    GURBON --- ---
    FRK_R23: "Spravovat" mám v Nastavení / účty / Email a účty.
    Tam co jsem psal předtím mám "Odebrat".
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    GURBON: Tak já mám "Manage" a to po mě chce login. Ten už ale neexistuje :)
    GURBON
    GURBON --- ---
    FRK_R23: Nastavení / účty / Přístup do práce nebo do školy / klepni na účet, tlačítko odebrat
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Věděl by tu někdo, jak si ze svých domácích windows odstraním pracovní účet?

    Mám tu svůj účet, ale přidal jsem se v minulosti i pracovní. Tam jsem ale skončil a teď se toho u sebe doma nemůžu zbavit.

    Dík!
    BAT
    BAT --- ---
    JIMX: No... ja bych to tak rychle nezavrhoval. Ona ta otazka se dala polozit i opacne: k cemu jsou dobry ty zaplaty? :)
    I nezaplatovanej system muze bejt relativne v bezpeci. V podstate staci nejaky zakladni firewall a rozumne nastaveni OS (napr. ze na nem nebude bezet kazda pitoma zbytecna a nepouzivana MS sluzba co je v defaultu zapnuta, zakaze se vse co neni potreba, a co se da, to se rovnou i vymaze), a HLAVNE se uzivatel nebude chovat jako hlupak - to je mnohem dulezitejsi nez vsechno ostatni, vlastne je to to nejdulezitejsi.

    Spousta lidi treba jeste pouziva Windows 7, ktery jsou jak dlouho nezaplatovany? nevim, ale je to dlouho.
    Sam je mam porad na starym kompu, a jeste pred par dny to byl muj primarni OS.
    Nikdy jsem s tim nemel problem, coz je hlavne proto, ze jsem nebyl pro nikoho primarnim cilem, ale pak te nezachrani ani "zaplatovany" W11.
    I tvuj aktualizovanej stroj, je aktualizovanej jen po tom co si aktualni aktualizace stahne, a i potom je to porad z velky casti jen iluze bezpeci, a zaklad je porad stejnej - uzivatel se nesmi chovat hloupe.
    Nemusis ani pouzivat zadny AV, ani ten Defender, a pokud se nebudes chovat hloupe, tak na tom nejsi o nic hur nez lidi co vsechny tyhle bazmeky pouzivaji (a pak kdyz jim kvuli tomu neco nejde spustit, co udelaji? ...na chvili to vypnou, LOL)

    Takovejhle vykuchanej system, kde neni temer nic co neni potreba, muze bejt daleko bezpecnejsi, nez ta normalni instalace plna veci o kterych v drtive vetsine vubec nevis k cemu slouzi.
    Cim min kodu, tim min se toho da zneuzit a rozbit.

    ..."beznemu uzivateli" bych to samozrejme nedoporucoval, ale neni to automaticky blbej napad.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    JIMX: updates tam z vetsi casti fungujou (ale narazil jsem na zminky, ze lidem nektery updaty hazej chyby). uvidim - mam to zatim na notesu a kdyz to pul roku pobezi v pohode dam to i na desktop.
    JIMX
    JIMX --- ---
    KLEINZACH: k cemu je takovej nezaplatovanej os dneska dobrej? K netu bych to nepripojil ani pres holubi protokol a co se dneska bez netu da na pocitaci vlastne delat? :-)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    KLEINZACH: jj, já jsem za ta léta zkoušel reactos několikrát a ani nevím, jestli jsem to aspoň nainstaloval (na železo)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    OTZ: to vypada fakt dobre - vsechny ty jejich sracky jsou pryc a zatim jsem nepotkal zadnej problem. win 11 instalace ma 6 giga (nepocitam winsxs).

    LOVE_DALI: ja o nem vim, jenomze windows jsou tradicne herni operacni system (i kdyz je to k nevire) a na reactosu (skoro) nic nepustim
    VITECH
    VITECH --- ---
    Ahoj, nesetkal se někdo s tímto?
    Redirecting
    https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-11-defender-antivirus-threat-service-error/842814fe-efc7-4bee-a609-010b16ef6685
    Reinstaloval jsem a i na cerstvem systemu mu to hazi tuto chybu.
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    MYKEZ: díky, konečně jsem se k tomu dostala a povedlo se! :)
    SDN33
    SDN33 --- ---
    SDN33: playlist je stažitelný pouze do max 100 videí , jak tu bylo řečeno.. takže pokud jich máte v liked video 1000+, vznikne vám další nepříjemnost. A potvrzují, že na ty playlisty je lepší asi 4K video downloader. Moc díky.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    OTZ:
    KLEINZACH: a teď zkusme reactos :)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    OTZ: to je poprve co v tomto klubu vlhnu ;D urcite to zkusim!
    (zkousel jsem minule ltsc (2019?) ale nedarilo se mi to nainstalovat na desktop, do virtualu v pohode)
    OTZ
    OTZ --- ---
    chi

    Windows 11 ohlodali na kost a běží i s 384 MB RAM. Projektu Tiny11 se ale raději vyhněte – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/windows-11-ohlodali-na-kost-a-bezi-i-s-384-mb-ram-projektu-tiny11-se-ale-radeji-vyhnete/sc-3-a-220609/default.aspx
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam