• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    PES: to hostuješ někde v datacentru, nebo v cloudu?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NAVARA: neřeš, dík :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DRAGON: Krom toho, že tě to nejistí proti vyhoření / krádeži - zkoušel jsi ty data někdy obnovit, máš tam všechno co máš na tom D:? :)
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: Jj, to já také, aktuálně 30TB RAID5 na dvou geografických místech, i když ještě bych snadno mohl přidat dalších asi 10TB na dvou dalších místech...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    no rozumim vsem, ale ja nezalohuju na net, mam NASky :)
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: kterému z těch slov nerozumíte?

    Zálohovat?
    Platit?
    Internet?

    ;-))))
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NAVARA: what? :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DRAGON: V nejhorším si ověříš, jestli jsi zálohoval nebo jen posílal nějaký nesmysly do internetu a platil za úložiště :)
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: zatím nikdy mi nic z toho nesáhlo mimo C: (resp. mimo systémový disk)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PES: pravda, reset to factory default pomuze, to sem si neuvedomil, diky :)
    jen doufam, ze kdyz mam hlavni disk rozdeleny na 1TB C: a 1TB D: , tak mi to wipne jen to cecko, kde byl system a ne data na D: :)))
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: Pochopitelně další (delší) variantou je po upgrade použít tu funkci Windows na obnovení továrního stavu.

    Někde pod Start - Nastavení (Settings) - Systém - Obnova (Recovery)

    Tam je ta funkce "Reset this PC", co se ještě pak ptá na zachování dat (lokálně/cloudově) a zda obnovit předinstalované aplikace.

    Ale touhle cestou jsem nikdy nešel.

    Každopádně bacha na případně zašifrované disky BitLockerem, nejlépe nejdřív odkódovat.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PES: aha, to me napadlo, ale nebyl sem si jistej jestli tim projde ten free upgrade. dikec
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: Nejlepší je stáhnout si Windows Media Creator Tool pro Win11 a pustit tu instalaci z něj (ideálně si udělat to medium třeba na USB flash, nezabírá to pak místo na C:) a tam je v průběhu dotaz zda zachovat data a programy

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ahoj, prosim, mam dotaz:

    mam windows 10. Rad bych tim legal free upgradem presel na windows 11, ale rad bych aby mi to nabidlo wipe C: a clean instalaci, jde to? nebo to jen provede upgrade?
    dekuju
    HAUSNUMERO
    HAUSNUMERO --- ---
    Potvrzuju nainstalované W10 na licenci W7 bez problémů. Ušetřil jsem kilo :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    HAUSNUMERO: jde to v pohode, ja mam pocit, ze mi snad i proslo cislo z Windows Vista :D

    a v nejhorsim se da do 100Kc seriove cislo koupit
    PES
    PES --- ---
    OTZ: Nastavení - Usnadnění přístupu - Obrazovka - Zobrazovat oznámení po dobu (5 vteřin)

    Kratší nelze nastavit (ani v registrech HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Accessibility položka DWORD MessageDuration = 5 )
    OTZ
    OTZ --- ---
    pls nevi nekdo, jestli a kde se da nastavit doba (prip. i pruhlednost) za kterou zmizi tenhle debilni pop-up, ? kdyz se s tim objevi jeste ovl. prvky a nazev nejakyho videa zabira to nemalej kus displeje a nevidim pod tim nic, kdyby to bylo vpravo dole budiz ale vlevo nahore mi to dost prekazi a smrdi to tam snad minutu...

    HAUSNUMERO
    HAUSNUMERO --- ---
    FERRYH: PES: díky za odpovědi. Takže si jen ohlídat jakou verzi instaluju, doufám že se mi to podaří zjistit, starej systém prý už nestartuje.
    PES
    PES --- ---
    HAUSNUMERO: Dokonce to lze stále přímo klíčem W7 aktivovat při instalaci W11 ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam