• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PES: dík za odkaz, pročtu později ...

    PES
    PES --- ---
    PES:
    HKLM:\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters

    Hodnota SMB1 typ DWORD = 1 (enable) / 0 (disable)
    PES
    PES --- ---
    PUSCHPULL:
    How to detect, enable and disable SMBv1, SMBv2, and SMBv3 in Windows | Microsoft Learn
    https://learn.microsoft.com/en-GB/windows-server/storage/file-server/troubleshoot/detect-enable-and-disable-smbv1-v2-v3
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PES: prosím, kde najdu možnost "Pridat/Odebrat součásti Windows"?
    Noťas mám u sebe ale nějak to nemohu najít.
    Děkuji
    PES
    PES --- ---
    GURBON: jistě, to jsem bral jako samozřejmost (i když já narazil na SMB1.0 only u starších NAS třeba od ZyXEL anebo u starších ovšem stále funkčních multifunkčních tiskáren u funkce Scan2Network/Scan2Disk či jak to mají u Epson, Canon a Brother... a určitě jich bude více...
    GURBON
    GURBON --- ---
    PES: Sluselo by se dodat, ze SMB1.0 s nejvetsi pravdepodobnosti vubec nepotrebuje, pokud neprovozuje nejaky historicky zarizeni.
    PES
    PES --- ---
    PUSCHPULL:

    Key: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\ Parameters
    Value Name: Lmannounce
    Data Type: REG_DWORD
    Value:
    true - stanice pokřikuje do okolí "jsem tu" (takže je hned vidět pro okolí, nutno zvážit bezpečnostní rizika v jiných sítích anebo nastavit firewall, aby SMB protokol nepouštěl mimo domácí síť)
    false - stanice je "ticho"

    Key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Browser\Parameters
    Value name: MaintaninServerList
    Data type: REG_SZ
    Value:

    Auto - řeší si to síť dle potřeby
    Yes - udržuje seznam stanic v síti (hodí se, pokud je v síti nějaký stabilně fungující člen, např. NAS, tak mu tohle svěřit - v Linuxu a v NAS na tohle bývá nastavení v smb.conf)
    No - neudržuje seznam

    Případně tamtéž (ale tohle spíš nepoužívat):

    ValueName: IsDomainMaster
    Data type: REG_SZ
    Value:

    True - je hlavní (autoritativní)
    False - není

    SMB1/2/3 - podpora SMB1.0 se nastavuje v Pridat/Odebrat součásti Windows a není vhodné tam dávat SMB1.0 Server spíš jen povolit SMB1.0 Client (a vypnout to automatické odstraňování podpory SMB1.0), aby to vidělo starší zařízení. A pokud už je to nutné i se server funkcí, tak opět pečlivě na Firewallu nastavit, aby to prošlo jen v Domácí síti.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PES: kde najdu stav tohoto co píšeš? V registrech?
    Nebo je nějaká přímá cesta v nastavení?

    P.S. Chování by pro ntb mělo být stejné přes wifi i přes kabel, ne?
    PES
    PES --- ---
    PUSCHPULL: možné problémy:

    podpora SMB 1.0 (deprecated)
    řízení Browser Master v SMB síti
    nastavení LMAnnounce Win stanice
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Možná bude problém, že z toho ntb jsem nezkoušel víc, než že nešlo kliknout na něco, co na síti nebylo zobrazeno ...
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Jak jsem psal, z mobilu, tabletu i z TV v obýváku se na PS i NAS i NTB dostanu ...
    Na sdílených složkách mám nastaveno čtení pro "Kohokoliv". Mělo by stačit zadání mého přihlašovacího jména a hesla do PC (tedy vlastně k účtu Micrsoft). Z té TV, mobilu, ... to tak funguje
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Na stolním PC W-11 Pro
    Na mém novém ntb W11-Pro
    Na synovo ntb W11 Pro
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Ale už dříve, když přijel syn domu, tak se se svým ntb na mou domácí síť nedostal.
    MICKK
    MICKK --- ---
    PUSCHPULL: nevím co máš za OS, ale nové Windows nechtějí sdílení pomocí SMB 1.0, umí tvůj starý PC něco novějšího
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    GURBON: teď nevím, Zkusím až budu doma.
    Zajímavé že dřív (bohužel nevím do kdy) jsem na stolním PC viděl po otevření "Síť" všechny své sdílené složky.
    Bude to asi nějaká blbost se zobrazováním.
    GURBON
    GURBON --- ---
    PUSCHPULL: co znamena dostanu/nedostanu. Jak tam chodis? Kdyz das WIN+R a napises tam \\JMENOKOMPU nebo \\IPADRESA tak to udela co?
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Do klubu Hardware to asi nepatří, takže kopíruji sem:

    Já se zeptám. Třeba budu za hlupáka, ale nedá mi to.
    Jak udělám, abych se z toho nového ntb (Lenovo ThinkPad) dostal na domácí síti na svůj stolní PC?

    Ten je připojen na siť ethernet (kabelem) a ntb jede přes wifi.
    Z mobilu i tabletu se na PC dostanu.

    Na PC mám nastaveno cca 8 složek ke sdílení (ke čtení pro kohokoliv) - využívám i na TV v obýváku kdy mohu přehrávat videa ze stolního PC.
    Zajímavé je, že ani na PC nevidím "sebe" a tedy ty sdílené složky na Síti, ale na sdílelou složku v NTB se dostanu a vidím ji.
    Jsem z toho jelen! :-(

    Zkoušel jsem se nyní například z TV dosat na síť a v pohodě se dostanu na PC, NTB i NASku
    ??
    CUKI
    CUKI --- ---
    NAVARA: odinstalováno, pokd něco tak jedině přímo z OS :-(
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CUKI: Neblokuje tě antivir?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam