• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    VITECH: Zkus toto.

    WiFi and Bluetooth interference - diagnosing and fixing - CodeJourney.net
    https://www.codejourney.net/wifi-and-bluetooth-interference-diagnosing-and-fixing/
    VITECH
    VITECH --- ---
    KRYSPIN: mam tam stazene intelacke ...
    VITECH
    VITECH --- ---
    HUGH_BOYLAN: jak to zjistim?
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    VITECH: přeinstalovat ovladače od výrobce. Nemáš tam nacpané ovladače od MS?
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    VITECH: Interference s Wi-Fi to náhodou není?
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    Kdyby někdo potřeboval spustit při startu Windows 10 / 11 automaticky hotspot, našel jsem elegantní řešení.

    Script to Enable Windows 10 Mobile Hotspot Automatically After Reboot · GitHub
    https://gist.github.com/primaryobjects/8b54f7f4219960127f1f620116315a37
    VITECH
    VITECH --- ---
    Ahoj, nestává se někomu, že mu laguje bluetooth ve Win11? Neustále se mi bluetooth odpojuje a připojuje v intervalu třeba 5-10 min.
    Děje se mi to jak na laptopu tak i na stolním (pracovním počítači).
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    FERRYH: no právě.
    Jak jsem psal, zrovna v těchto nastaveních se nerad hrabu, protože sdílení na domácí síti (stolní PC, NAS, NTB, mobilní telefony, tablet, televize, ...) používám denně a jakákoliv změna funkčnosti mě "ničí". :-)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    jo, nasel si to spravne ... bohuzel cas od casu se tyhle veci nejak ve Win zrezetuji a tak si to zapamatuj a priste uz vis kde menit verejnou na privat a opacne ... ;o)
    a bacha, bezne se to stava (hlavne po aktualizacich) i u siti pripojenych pres ethernet kabel -- i kdyz ted uz se mi to ve W10 dlouho nestalo! mozna uz MS pochopil, ze by tohle aktualizace v systemu menit nemely? :)))
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    I u toho Kodi už je to stejné jako na stolním PC
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Už je to na NTB stejné:

    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Dal jsem privátní.
    Už to jde.

    Já se tu takhle blbě ptám, protože tato nastavení nemám rád. Nerozumím jim a nechci tam něco dělat překotně, metodou pokus - omyl a rozjebat si to úplně.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    našel jsem v NTB toto:
    Zkusím změnit

    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    A totéž z NTB:

    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    KRYSPIN: Zatím jsem to nenašel, asi to mám někde zakutané. Jinak viz screeny níže.
    Ale asi jsem přišel, jak se mi změnilo. Měl jsem NTB v práci a měl jsem čas zprovoznit si Kodi. No a po instalaci se mě zeptal systém na nastavení Firewall a měl jsem možnost privátní a veřejné, no a já v práci nechtěl odkliknout privátní tak jsem dal veřejné. Jak tohle změním?
    Screen ze stolního PC doma:

    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    PUSCHPULL: vlez do nastavení - síť a internet - pak si klikni na vlastnosti (aktivního připojení) a tam hned nahoře budeš mít profil sítě - první je veřejné, druhý je privátní.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    KRYSPIN: a jak to změním? Koukal jsem a porovnával nastavení v PC a NTB a nevím jak na to.
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    PUSCHPULL: změn to na privátní. U Veřejné je právě sdílení a další věci zakázany z bezpečnostních důvodů (pokud to ručně nepovolíš)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Tady může být zakopaný pes
    tentýž screen ze stolního PC:
    takto si myslím je to správně
    na NTB špatně

    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    ještě tento screen

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam