• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    JIMX
    JIMX --- ---
    Jsi si jisty, ze to wokna fakt umi? Uz leta pridavam subdomeny localu do hosts a nejsem si vedomej toho, ze by to defaultne *.localhost resolvovalo ...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    jako jde o to ze on pozna localhost jako 127.0.0.1 ale uz ne treba nyx.localhost
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    antivirak i firewall je tam jen ten windowsi
    PES
    PES --- ---
    RAINBOF: nebere ten resolving nějaký antivir či podobný "secure DNS" resolver nainstalovaný do Windows později, který by sice resolvoval správně localhost samotný, ale nezvládal to korektně pro subdomain.localhost ???
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KOZZINA: hosty jsou okej ale pridavat to rucne nebudu zajima me proc je to rozbity. Potrebuju aby to fungovalo.
    KOZZINA
    KOZZINA --- ---
    RAINBOF: Koukni do souboru "hosts" v adresari "C:\WINDOWS\system32\drivers\etc", pripadne si tam ty subdomeny pridej na konec souboru (editovat v notepadu):

    127.0.0.1 xxx.localhost
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    mam otazku na bezbnou windows stanici, uz nevim sam kam se podivat, stalo se mi ze windows prestaly prekladat subdomeny pro localhost

    kdyz dam ping xxx.localhost tak se pozadavek hodi dns serveru a tim to skoncilo lokalni dotaz neprobehne. ping na localhost funguje normalne.


    
    
    > xxx.localhost
    
    Server:  Comtrend
    
    Address:  10.0.0.166
    
    *** Comtrend can't find xxx.localhost: Server failed
    
    >
    
    

    nicmene by to melo delat neco jako

    > xxx.localhost
    Server:  c1.neconekde.com
    Address:  172.16.1.120
    
    Name:    xxx.localhost
    Addresses:  ::1
              127.0.0.1
    
    >
    GURBON
    GURBON --- ---
    DOUPLE: zkus se na to podivat Process explorerem
    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    Ahoj, posledni cca mesic mi "host process for windows tasks" bere v idlu 8-11% CPU, s tim, ze proces jde normalne ukoncit bez vlivu na cokoli. Nejsem si vedom jestli se to objevilo po nejakem updatu nebo instalaci, spybot a malwarebytes nic divnyho nenasli.
    Nenpada nekoho co by to mohlo byt?
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    VITECH: Zkus toto.

    WiFi and Bluetooth interference - diagnosing and fixing - CodeJourney.net
    https://www.codejourney.net/wifi-and-bluetooth-interference-diagnosing-and-fixing/
    VITECH
    VITECH --- ---
    KRYSPIN: mam tam stazene intelacke ...
    VITECH
    VITECH --- ---
    HUGH_BOYLAN: jak to zjistim?
    KRYSPIN
    KRYSPIN --- ---
    VITECH: přeinstalovat ovladače od výrobce. Nemáš tam nacpané ovladače od MS?
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    VITECH: Interference s Wi-Fi to náhodou není?
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    Kdyby někdo potřeboval spustit při startu Windows 10 / 11 automaticky hotspot, našel jsem elegantní řešení.

    Script to Enable Windows 10 Mobile Hotspot Automatically After Reboot · GitHub
    https://gist.github.com/primaryobjects/8b54f7f4219960127f1f620116315a37
    VITECH
    VITECH --- ---
    Ahoj, nestává se někomu, že mu laguje bluetooth ve Win11? Neustále se mi bluetooth odpojuje a připojuje v intervalu třeba 5-10 min.
    Děje se mi to jak na laptopu tak i na stolním (pracovním počítači).
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    FERRYH: no právě.
    Jak jsem psal, zrovna v těchto nastaveních se nerad hrabu, protože sdílení na domácí síti (stolní PC, NAS, NTB, mobilní telefony, tablet, televize, ...) používám denně a jakákoliv změna funkčnosti mě "ničí". :-)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    jo, nasel si to spravne ... bohuzel cas od casu se tyhle veci nejak ve Win zrezetuji a tak si to zapamatuj a priste uz vis kde menit verejnou na privat a opacne ... ;o)
    a bacha, bezne se to stava (hlavne po aktualizacich) i u siti pripojenych pres ethernet kabel -- i kdyz ted uz se mi to ve W10 dlouho nestalo! mozna uz MS pochopil, ze by tohle aktualizace v systemu menit nemely? :)))
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    I u toho Kodi už je to stejné jako na stolním PC
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Už je to na NTB stejné:

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam