• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    L4MA: vtipalku :) naposled kdyz jsem od nich neco chtel tak mi odpovedeli 'krasne jsi problem popsal, pak nam jeste napis jak jsi to vyresil' ;]

    Kdyz chcete odstranit ten Win Hello a nejde Remove, tak se to dela tak, ze se da 'I Forgot PIN', pak je autorizace klasickym heslem a tam, kde se ma vyplnit novej pin se da krizek - to donuti celou tu zatracenou vec se vypnout.. jako: ty vole!
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    KLEINZACH: u W10 se nektere settings kolem MS uctu versus lokalniho uctu objevi az kdyz si odpojenej od site ... odzkousej odpojit/vypnout ze site jak wifi, tak Ethernet sitovku a znovi se podivej na moznost spravovat ci mazat ten MS ucet ... ci zavest lokalni
    L4MA
    L4MA --- ---
    KLEINZACH: tak ale co na to rikali a jak to vyresej? :D
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    PES: je u nej 'you are all set up', tj chapu to tak, ze heslo tam stale je - akorat hello ma ted prioritu

    hmm, tak nase IT se tvari, ze v tom prsty nema (minimalne na domene) a ze pouzivani Hello nedoporucuje
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Jen malý dotaz - k čemu vadí se přihlašovat pinem?
    Možná to tu padlo, v tom případě se omlouvám za nepozornost.
    PES
    PES --- ---
    KLEINZACH: nezrušil ten Hello zároveň nastavení přihlášení heslem? Že by to pak nenechalo zrušit PIN, protože by nebyla jiná aktivní cesta k přihlášení...
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    oh fcuk :)
    L4MA
    L4MA --- ---
    KLEINZACH: sestimsmir. .)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    PES:
    L4MA: jo, nejde to vypnout - remove je zasedly
    MICKK: ano i ne - muj pocitac, ale pracuju remote
    MICKK
    MICKK --- ---
    KLEINZACH: to je firemní počítač?
    L4MA
    L4MA --- ---
    KLEINZACH: no to vypada jako firemni politika, zkus jestli to jde vypnout a pokud ne, tak budes mit jasno.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    L4MA: err, byl sem trochu rozespalej ;) proste reklo, ze me to musi autorizovat pres ten jejich Autentifikator, pak jestli souhlasim s firemni policy (to dela normalne jenom po instalaci, uz to bylo divny) a pak najednou todle windows hello.. proste to vypadalo jako legit, to zamitnuti se mozna delalo tou firemni policy (?) a pak uz bylo pozde
    L4MA
    L4MA --- ---
    KLEINZACH: ono asi bude podstatny, co to bylo za klik klik? :)
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    Neví prosím někdo přesně, jak vypnout ve W11 časové zvukové oznámení při každé hodině? Všude na netu nacházím jen vypnutí zvuků notifikací celkově apod.
    PES
    PES --- ---
    KLEINZACH: jít do
    Settings > Accounts > Sign-in options a odstranit Windows Hello PIN
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    PES: ja prave nevim jestli to je libovule widli, nebo naseho IT - uz sem se jich zeptal, ale cekam na odpoved

    mimochodem 'Hello' je faaakt blby jmeno na hledani v poste :D
    PES
    PES --- ---
    KLEINZACH: u MS bohužel to protlačováním jimi vyvolných "featur" (klidně i narafičením kliknutí na nějaký souhlas s tím, že nesouhlas je velmi dobře maskován) je to naprosto normálním...
    ... ověřili si to od vnucování upgrade na Win10 (a samo teď na Win11), pokračují v tom podstrkáváním M$ účtu pod záminkou zálohování a ani vnucování tohohle přihlašování pinem/xichtem/otiskem není výjimkou...
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    err, nska rano me to nechtelo prihlasit do teams, pak to chtelo nejaky klik, klik a pak jsem zjistil, ze mi to nainstalovalo nejaky windows hello a misto hesla to (jako login do windows) chce najednou pin

    kde... co.. jak.. proc? to je normalni?
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    navic je to uz tak trosku neco jako TradeMark
    pouzivalo se to uz jako "PowerToys for Windows 95"
    Microsoft PowerToys - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_PowerToys

    ;O)
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    LOPIK: Já mám svůj vlastní stroj s admin právy a ajťáka jsem tu ještě neviděl :) Rozhodně ne takovýho, kterej by se staral o instalaci uživatelských stanic. Takže je mi celkem putna jak se to jmenuje, zajímá mě co to dělá :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam