• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PRAASHEK: Screen je z 90% výseče ve trvaru obdélníku.
    Je to stejné ať použiji "Výstřižky" z nástrojů Windows nebo svůj oblíbený PicPick.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    PUSCHPULL: a děláš screenshot celé obrazovky? Nebo jaký "screenshot celého objektu" máš na mysli? V nějakém konkrétním programu?
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Dotaz (asi zase divnej dotaz, ale nevím kam s ním...)
    Na NTB (W11Pro), mám rozlišení 2560x1440, 14" displej
    Mám nastaveno zvětšení 150% aby se dalo pracovat. 100% je strašně malé písmo, ikonky atd ... 200% už je moc velké.
    Když odělám screenshot nějakého objektu a PNG obrázek (který je krásně ostrý) vložím sem do NYXu, tak je zvětšný (asi na těch 150%) takže je moc velký a trochu rozmazaný.
    Jak tohle ošetřit, abych měl vložené obrázky tak akorát velké v mém rozlišení a s ostrými obrysy?

    Prostě tohle řešit neumím. Obrázek si otevřu v editoru, dám zmenšít na 5O%, velikost je celkem dobrá, ale ostrost je pořád špatná. Navíc je to těžkopádné a zdlouhavé řešení.
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    PRAASHEK: jasne, promin. On tenhle GPT generator je ted vsude mozne a spis se mi spojili prispevky.
    Vetsinou z diskuzi zaznivalo, ze je to legalni, nebo ze to jinak nejde. Reaguji spise ze setrvacnosti k tematu, ne primo na tebe.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    PES: asi to tak bude. Díky
    PES
    PES --- ---
    PRAASHEK: pokud ten klíč patřil do "volume licence", "MAK" anebo "KMS" typů, tak se těmi způsoby ukázat nedá...
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    //když se teď dívám na aktivační menu ve win, tak mi to píše, že mám digitální licenci. wtf? :)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    PES: všechny tyhle cesty jsem už zkoušel, včetně dalších (viz PRAASHEK ) a ukazuje to tři různé klíče, které jsem při aktivaci určitě nepoužil :)

    XSOFT: děkuji, ale vůbec nevím, proč mi tohle píšeš...
    PES
    PES --- ---
    PRAASHEK: pokud to bylo klíčem a ne digitální licencí, tak by mohlo zabrat něco z následujícího (spouštěné pod Admin samo)

    cmd
    wmic path softwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey

    Powershell
    powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey"

    RegEdit
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SoftwareProtectionPlatform
    položka BackupProductKeyDefault
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    Jde to jednim BATakem (MAS - https://github.com/massgravel/Microsoft-Activation-Scripts ), nebo koupit za 100.
    A jsou i videa jak tyhle GPT veci funguji, ze ;)

    Jinak, to ze to je FREE neznamena, ze je to legalni.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    TOOMIX: když já funkční klíče mám - jenom chci používat dual boot - 2x windows 10 - a jedny už mám nainstalované a aktivované koupeným klíčem a chci použít ten samý na druhou instanci. Jenomže nevím znění toho aktivačního klíče. Generované klíče nechci :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    PRAASHEK: kdyžtak tu pak je ChatGPT

    ChatGPT can now generate working Windows 11 keys for free | Digital Trends
    https://www.digitaltrends.com/computing/chatgpt-generates-free-windows-11-keys/

    https://twitter.com/immasiddtweets/status/1669721470006857729?s=20
    ChatGPT gives you free Windows 10 Pro keys! And it surprisingly works


    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    TOOMIX: ten ukazuje to samé, co je napsané přímo v registrech pod "BackupProductKeyDefault" a není to ani jeden z těch klíčů, co jsem na to mohl použít... :) no nic, kdyžtak tam pak prsknu jiný key. Třeba to ani nebude key chtít, když už tu jedny win aktivované mám.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    PRAASHEK: Nirsoft Produkey
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    Jak zjistím jaký license key jsem použil při instalaci win10? Potřebuju nahodit na druhou partition druhou instanci win a chci použít ten samý serial (přičemž mám k dispozici několik kódů a vím, že jsem použil jenom jeden z nich, a nechci ty ostatní "aktivovat").
    tenhle klíč z registrů nesedí:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SoftwareProtectionPlatform\BackupProductKeyDefault

    a skript, který vytáhne klíče z
    HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId
    a
    HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId4

    taky zobrazuje jiné klíče...
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    PES: no to není omluva. A taky to není omluva pro to, nedat tuhle položku do hlavního menu složky, když už tu funkci v ní z nějakého záhadného důvodu defaultně zapnou, aby mě tím srali.
    PES
    PES --- ---
    PRAASHEK: to jen překládal někdo, kdo netušil kontext a místo, kde zrovna tenhle řetězec figuruje...
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    PES: seskupit podle>(není) :)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    GURBON: dik! A ano, mas pravdu ta nabidka je prakticky identicka jako ve W7 :O) ovsem, nejak mne nepadlo hledat zrovna ji tady ... pokud si pamatuji (uz ty W7 take chvili nemam v ruce...) tak tahle nabidka byla ve W7 proste vsude, v kazdem nastaveni vlastnosti adresaru... tady je to nutne odklikat jeste do menu zobrazeni, a pak teprve vlastnosti... hmm, no logiku to ma, to zas jo... ale radej bych zustal u toho stareho zabehaneho z W7... :O) a ne hledat tyhle nastaveni pokazde nekde jinde...
    kazdopadne dik, tohle byla snad posledni vec, co mne na W10 jeste hoodne stvalo...
    HONZA117
    HONZA117 --- ---
    tři tečky - možnosti - zobrazení (W11)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam