• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    HONZA117
    HONZA117 --- ---
    tři tečky - možnosti - zobrazení (W11)
    GURBON
    GURBON --- ---
    FERRYH: nemam pocit ze je to o moc jiny nez ve w7 - w10:

    Nastavis si slozku tak jak chces aby vypadal default a pak timhle tlacitkem aplikujes vsude ( kde ti to system dovoli).
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    a da se nekde nastavit ve W10+11 nejake defaultni nastaveni kazde nove otevrene slozky? ve W7 (a vsech win co si pamatuju predtim) to slo ...ve W10 jsem to zaboha nenasel... je to nejake podobna "logicka" ficurka?
    PES
    PES --- ---
    PRAASHEK: Hahaha... nativní očekávání logiky... ale alespoň se to NĚKDE najít dá ;-)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    PES: hledal jsem položku v horním menu/hlavní nabídce okna, kde tohle najdu. A že to bude pod rightclick kontext menu vypadat takhle, místo aby se dalo opravdu někde najít "neseskupovat", to prostě svědčí o tom, že ten názor níže je správný

    PES
    PES --- ---
    PRAASHEK: hledal co v tomhle případě?
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    OVERWATCH: ha, tohle mě teď sralo i na W10 - donedávna jsem složku "download" vůbec nepoužíval a teď jsem byl občas donucen a hledal jsem marně, kde se to dá nastavit. Vidím, že to vymýšlel nějaký opravdový čurák :)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    OVERWATCH: konečně u PC. Funguje to.
    Jak primitivní. :-) a to jsem dříve zkoušel plno různého klikání a nic
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    OVERWATCH: Díky. :-)
    PES
    PES --- ---
    RAVEBOY: pro jistotu ověřit, že heslo k M$ účtu je platné a pak s chutí do toho ;-)
    RAVEBOY
    RAVEBOY --- ---
    Ciao lidi, pls v práci mi přinesli starej noťas, kterej jede jak zpomalenej film a že ho mám přeinstalovat. Byl to ale nějakej dar, takže od něj nemám fakturu ani nic jinýho, takže nevim, jestli mě to vlastně vůbec nechá.

    Winver mi řiká, že to je Windows 10, verze 22H2, build 19045.2965 a že tento produkt je licencován pro: "User, název organizace", tudíž evidentně nevyplněno. Záložka Aktivace v nastavení mi řiká, že mám edici Windows 10 Home a že "sytém Windows je aktivovaný pomocí digitální licence propojené s vaším účtem Microsoft" (jméno účtu Microsoft vidim a mám k němu heslo). Můžu se teda nebát spustit "Obnovit počítač do továrního nastavení" na záložce Obnovení? Bojim se, že to po mě bude chtít, nějakej aktivační kod.....

    DÍX/RB
    OVERWATCH
    OVERWATCH --- ---
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Dotaz: jak vypnu v průzkumníku W 11 Pro sekupování ??
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    PES: Vidíš, díky, to bych mohl zase stáhnout.
    Fakt je že mi něco ve Windows overiduje nastavení podsvícení.
    Razer Synapse jde do resetu a neudrží nastavené barvy a podsvícení monitoru po probuzení Windows ze sleep, se občas nedaří vypnout i když v monitoru to mám vypnuté. A tak jsem konečně na zadek monitoru použil elektrikářskou černou pásku a ty ledky přelepil.
    PES
    PES --- ---
    ROLAND: pořiď si Process Explorer od System Internals (nyní pod Microsoftem - lze stáhnout samostatně anebo i jako celý balík System Internals Suite)... ten umožní rozkliknout detail obdobného grafu zátěže a pokud na ním jedeš myší, tak pro každý bod ukazuje v té chvíli nejžravější proces (lze přepnout i na režim 1 graf pro každé jádro)

    ROLAND
    ROLAND --- ---
    Docela by mě zajímalo který proces v systému tohle dělá a proč? Prostě si vybere jedno jádro někdy přepíná mezi dvěma. A ty vytěžuje na 97%. A obvykle to je Core 19 a 21? A system hlásí spotřebu okolo 4,5% výkonu. A děje se to po probuzení ze spánku a teď to trvalo asi 10 sekund?

    MICKK
    MICKK --- ---
    PES: ven potřebuju IPv6 na testování webů publikovaných na IPv6, uvnitř je čistá ipv4
    PES
    PES --- ---
    MICKK: jako ven IPv4 only (a-la exUPC "potřebuji veřejnou IPv4 ;-)) a interně dual-stack IPv4 + IPv6?
    Tak snad jedině IPv6 tunel směrem ven..
    MICKK
    MICKK --- ---
    Mám na počítači dvě síťovky, na jedné je IPv4 konektivita a mám tam nastavené DNS, na druhé je IPv6 a IPv4. Potřeboval bych z DNS dostat IPv6 adresu a spojit se tam tou druhou síťovkou. Problém je, že mi to vrací vždycky jen tu IPv4 adresu. V DNS je i IPv6 záznam. Řeším to záznamem v hosts, je lepší cesta?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Při nativním ipv6 se může, když je zapnuto, hodit, upředňostňovat ipv4 traffic.
    How to prioritise IPv4 over IPv6 on Windows 10 and 11
    https://kb.firedaemon.com/support/solutions/articles/4000160803-prioritising-ipv4-over-ipv6-on-windows-10-and-11
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam