• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PES
    PES --- ---
    XMEDA:
    DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
    
    DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

    a pak samo ještě můžeš zkomprimovat ty WMI soubory zkomprimovat

    zastavit net stop winmgmt

    cd C:\Windows\System32\wbem\
    for /f %s in ('dir /b *.mof') do mofcomp %s
    for /f %s in ('dir /b en-us\*.mfl') do mofcomp en-us\%s

    a pak zase winmgmt pustit (start)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Scan probehl a tvaril se ok
    to druhy asi bude potreba specifikovat bliz
    PES
    PES --- ---
    XMEDA: všechny ty SFC /SCANNOW a DISM /ONLINE/RESTOREHEALT nezabraly?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Win10 korporatni ludra

    Da se separatne preinstalovat Windows Management Instrumentation?
    gpupdate /force pro prideleni admin rights pokazde zkolabne, WMI restartnute, repository promazane, bez vysledku..
    cca postup v https://kb.acronis.com/content/62731?ckattempt=1#Confirm_WMI_is_broken0
    repository vraci ze je konzistentni ale WMI mgmt ukazuje, ze WMI: Invalid class

    IT nabizi uz jedine reimage, coz mi prijde jako overkill.. je nejaky inteligentnejsi reseni nez travit tri dny reinstalaci a nastavovanim veskeryho SW?
    KULA
    KULA --- ---
    teď jsem zjistil, že na Win11 nemůžu zavřít okno průzkumníku dvojklikem v levém rohu okna. Tohle asi nikde nezreaktivuji co? zbyl mi jen křížek na záložce co?
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Takže leda dotaz na tvůrce nyxu, zda toto lze nějak řešit.
    Zase nejde vo život ani vo zdraví či peníze, takže je to jen trochu nepříjemnost (pro mě)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PES: protože když překopíruji tenhle obrázek přes schránku do IrFan , tak se zobrazí úplně ostrý (a menší)
    To je pro mě důležitá informace.

    U sebe to mám ostré ať udělám screenshot jakýkoliv způsobem.
    Nezáleží ani na formátu obrázku (png, jpg, gif, bmp)

    Asi to dělá, jak píšeš, nějaký grafická knihovna nyxu.

    PES
    PES --- ---
    PUSCHPULL: to dělá nějaká ta grafická knihovna na NYXu, nejspíš si to čte nějaké interně uložené zvětšení či DPI uložené v tom obrázku a přškáluje to (v tomhle případě zvětší), protože když překopíruji tenhle obrázek přes schránku do IrFan , tak se zobrazí úplně ostrý (a menší)

    NYX hazy img test - Album on Imgur
    https://imgur.com/a/VHNbN2R
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    v téhle chvíli je tam na mě moc proměnných. prostě to ulož na disk a pak to dej na nějaký hosting :)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Podle mě to souvisí s tím nastavením zobrazení monitoru na 150%
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    a zvětšené na 150%
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    prostě je to rozmazané

    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PRAASHEK: jasně i přes obyč klávesu prinstscreen, a vložení do třeba do "Malování" a uložení (rád používám na screeny PNG) je to ostrý obraz v rozlišení jak chci. Po vložení do okna diskue na nyxu je v náhledu rozmazaný
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    PUSCHPULL: aha. Zkus vypnout všechny tyhle featury, zmáčknout PrtScr, otevřít si třeba Irfan View a pomocí Ctrl+V to tam vložit. Měl by to být screenshot celé obrazovky v rozlišení, jaké máš na obrazovce. Pokud to tak bude, pak je vše o nastavení v těch pomocných programech, které na to používáš.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PUSCHPULL: takhle hnusně to pak vypadá
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PRAASHEK: Screen je z 90% výseče ve trvaru obdélníku.
    Je to stejné ať použiji "Výstřižky" z nástrojů Windows nebo svůj oblíbený PicPick.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    PUSCHPULL: a děláš screenshot celé obrazovky? Nebo jaký "screenshot celého objektu" máš na mysli? V nějakém konkrétním programu?
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Dotaz (asi zase divnej dotaz, ale nevím kam s ním...)
    Na NTB (W11Pro), mám rozlišení 2560x1440, 14" displej
    Mám nastaveno zvětšení 150% aby se dalo pracovat. 100% je strašně malé písmo, ikonky atd ... 200% už je moc velké.
    Když odělám screenshot nějakého objektu a PNG obrázek (který je krásně ostrý) vložím sem do NYXu, tak je zvětšný (asi na těch 150%) takže je moc velký a trochu rozmazaný.
    Jak tohle ošetřit, abych měl vložené obrázky tak akorát velké v mém rozlišení a s ostrými obrysy?

    Prostě tohle řešit neumím. Obrázek si otevřu v editoru, dám zmenšít na 5O%, velikost je celkem dobrá, ale ostrost je pořád špatná. Navíc je to těžkopádné a zdlouhavé řešení.
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    PRAASHEK: jasne, promin. On tenhle GPT generator je ted vsude mozne a spis se mi spojili prispevky.
    Vetsinou z diskuzi zaznivalo, ze je to legalni, nebo ze to jinak nejde. Reaguji spise ze setrvacnosti k tematu, ne primo na tebe.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    PES: asi to tak bude. Díky
    PES
    PES --- ---
    PRAASHEK: pokud ten klíč patřil do "volume licence", "MAK" anebo "KMS" typů, tak se těmi způsoby ukázat nedá...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam