• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Screen z NTB (bez úpravy nastavení zvětšení):

    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PUSCHPULL: Screenshot udělaný ze stoního PC je "normální" velikosti. Takže to způsobuje to nastavené zobrazení na 150% v NTB

    Musím si tedy screenshoty připravovat jinde, nebo přes sejmutím části obrazovky nastavit zobrazení na 100%.

    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    FRK_R23: Už jsem si to taky tak nastavil. Uvidíme. Díky
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    PUSCHPULL: Jasně, píšu s diakritikou :)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    FRK_R23: ... a máš tam české znaky?
    ENG English (United States)
    Czech (QWERTY)
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    PUSCHPULL: To by mě taky zajímalo :) Občas se win rozhodnou a přidaj mi další klávesnice a pak se jen divím...

    aktuálně se ale držím a mám to takhle

    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Dotaz: W 11 Pro
    Jak odeberu rozložení klávesnce "České" ?
    Mám tam České QWERTY, České a Anglické (Spojené státy)
    Chci nechat je to cz qwerty a eng-us

    občas mi nějaká aplikace )asi) předne na qwertz a mám pak plno překlepů
    :-)
    PES
    PES --- ---
    XMEDA: ještě (než udělají reimage) můžeš resetovat Policy na default...

    Přejmenuj ve složce %WinDir%\System32 (tedy nejspíš C:\Windows\System32) adresáře GroupPolicy a GroupPolicyUsers (např. jim přidat .BAK příponu v názvu adresáře) a pak zavolat GPUPDATE /FORCE znovu...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    LOPIK: ajtaci jsou kontraktori, co umi akorat reimage
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    XMEDA: Asi bych zkusil odinstalovat ten soft co tam máš honeywellu a zkusit to pak. Každopádně tohle hoď ajťákům, nedělej to jako úžovka s nějakým dočasnýma právama nebo cos to psal..
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    LOPIK:
    C:\>gpupdate /force
    Updating policy...

    Computer policy could not be updated successfully. The following errors were encountered:

    The processing of Group Policy failed. Windows could not evaluate the Windows Management Instrumentation (WMI) filter for the Group Policy object cn={24CCBEA3-64EE-4CEE-BEDB-351BF23CD2E0},cn=policies,cn=system,DC=global,DC=ds,DC=honeywell,DC=com. This could be caused by RSOP being disabled or Windows Management Instrumentation (WMI) service being disabled, stopped or other WMI errors. Make sure the WMI service is started and the start-up type is set to automatic. New Group Policy objects or settings will not process until this event has been resolved.
    User Policy could not be updated successfully. The following errors were encountered:

    The processing of Group Policy failed. Windows could not evaluate the Windows Management Instrumentation (WMI) filter for the Group Policy object cn={9973B321-4631-4899-B0DC-C09FB5C1E2C6},cn=policies,cn=system,DC=global,DC=ds,DC=honeywell,DC=com. This could be caused by RSOP being disabled or Windows Management Instrumentation (WMI) service being disabled, stopped or other WMI errors. Make sure the WMI service is started and the start-up type is set to automatic. New Group Policy objects or settings will not process until this event has been resolved.

    To diagnose the failure, review the event log or run GPRESULT /H GPReport.html from the command line to access information about Group Policy results.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Ten dism umí ty komponenty fakt přemáznout, koukni do helpu, ale asi bych začal spíš s těma politikama, to může dělat jakýkoliv problémy, obvzlášť jestli tam nemáte nějakej intune nebo něco podobnýho.. WMI jako takový se mi moc nezdá, že by lehlo..

    Co ti vlastně píše ten GPUPDATE?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    LOPIK: jo to jsem smazal, resp prejmenoval na .bak kdyz jsem mel docasny prava, ale bez vlivu
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    XMEDA: Jestli ti nejde GPUPDATE /force (vyplivne hlášku, že se to prostě nejde), tak je překvapivě častej problém se souborem registry.pol v c:\Windows\System32\GroupPolicy\Machine\ - ten normálně smázni nebo si někam ulej a pak se už politiky updatnou.. (a to i u PC, kde se kvůli tomu nejdou policies, updaty, SCCM atd. doslova roky - je to maxiprošťouch)

    Tohle se týká machine policies, user bude v trochu jiným adresáři a jinej soubor..
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Ah tak, DISM restorehealth tusim ITboy zkousel.
    PES
    PES --- ---
    XMEDA:
    DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
    
    DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

    a pak samo ještě můžeš zkomprimovat ty WMI soubory zkomprimovat

    zastavit net stop winmgmt

    cd C:\Windows\System32\wbem\
    for /f %s in ('dir /b *.mof') do mofcomp %s
    for /f %s in ('dir /b en-us\*.mfl') do mofcomp en-us\%s

    a pak zase winmgmt pustit (start)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Scan probehl a tvaril se ok
    to druhy asi bude potreba specifikovat bliz
    PES
    PES --- ---
    XMEDA: všechny ty SFC /SCANNOW a DISM /ONLINE/RESTOREHEALT nezabraly?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Win10 korporatni ludra

    Da se separatne preinstalovat Windows Management Instrumentation?
    gpupdate /force pro prideleni admin rights pokazde zkolabne, WMI restartnute, repository promazane, bez vysledku..
    cca postup v https://kb.acronis.com/content/62731?ckattempt=1#Confirm_WMI_is_broken0
    repository vraci ze je konzistentni ale WMI mgmt ukazuje, ze WMI: Invalid class

    IT nabizi uz jedine reimage, coz mi prijde jako overkill.. je nejaky inteligentnejsi reseni nez travit tri dny reinstalaci a nastavovanim veskeryho SW?
    KULA
    KULA --- ---
    teď jsem zjistil, že na Win11 nemůžu zavřít okno průzkumníku dvojklikem v levém rohu okna. Tohle asi nikde nezreaktivuji co? zbyl mi jen křížek na záložce co?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam