• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    JOPS
    JOPS --- ---
    PUSCHPULL: problem je, ze netusim co resis :) Chces se napriklad z kavarny pripojovat domu? Nebo se chces pripojovat do prace odkudkoliv?

    Otazka zni, zda resis domaci VPN ci klienta na pripojeni do prace
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Zkoušel jsem hledat v tématech a nenašel nic, kde bych se zeptal.

    Dotaz k VPN. používal jsem jen jednou v minulém zaměstnání, kvůli připojení s pracovním souborům z domova.
    Rád bych se naučil VPN používat. Potřeboval bych poradit, jak na to. Které VPN byste doporučili. Předpokládám, že ty Free asi nebudou moc vhodné, ale třeba se mýlím. Placeným se nevyhýbám, ale naprosto netuším podle čeho posoudit vhodnost či nevhodnost daného provpozovatele.

    Použití - předpokládám občasné užití některých služeb, které v naší lokalitě nejsou přístupné. Donedávna třeba Google Bard. Časem se může stát, že některé portály AI třeba nebudou v EU přístupné atpod. Užití jak ze stolního PC a NTB (W11-Pro) a mobil (Android 13).

    Mohl by mi někdo dát nějaké aktuální informace, případně odkazy na nejnovější dění okolo VPN problematiky? Samozřejmě jsem si "googlil", odkazů je hodně a tak až jsem se v tom začal trochu topit.
    Děkuji. :-)
    JOPS
    JOPS --- ---
    TEAPACK: Ty voe, z tohohle chodím taky do vývrtky....
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PES: ne, ale to už je aplikace stylu: "Chceš skenovat? Musíme ověřit tvůj email." a to mi nesmí do baráku ;)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    TEAPACK: Asi bude problém, že je to MSI nepodepsaný - buď můžeš zkusit obejít UAC ( https://serverfault.com/questions/259635/need-to-allow-unsigned-msi-to-install ) nebo jak psal pes - rozbalit si to MSI a zkusit to z toho vypreparovat nebo to na hulváta zkopírovat z PC, kde už to je, mělo by to jít, jen bacha ten obslužnej HP soft je myslím různej podle tiskáren - taky to u nás uživatelé celkem chtějí, ale já už na to rezignoval to pořád někde shánět..
    MSI rozbalíš z CMD přes "msiexec /a msi.msi /qb TARGETDIR=c:\adresářkamtochceš", ZIP vyplivne často nepožitelný soubory.
    PES
    PES --- ---
    TEAPACK: a nejnovější verze toho AllInOne ovladače s aplikací, když ji HP vede i pro W10/11 , je také blokována?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PES: skener funguje, ale jde mi čistě o tu aplikaci - používají ji tu už 15 let z jiných počítačů a s jinou se učit odmítají...
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    TEAPACK: Tohle bude jen možná jen ta aplikace pro samotný scanování, zkuš ťuknout pravým tlačítkem na tu tiskárnu v menu "zařízení a tiskárny" a tam by už mohla být volba "scanovat". Jestli jo, tak tu apku od HP už nepotřebuješ a můžeš používat buď tu Windowsí nebo alternativu (já třeba dávám lidem tohle https://www.naps2.com/ - je to jednoduchý a zadarmo i pro firmy..
    PES
    PES --- ---
    GURBON: většinou jo... navíc v každé správné firmě se jede přece buď Scan2Email anebo Scan2Disk ;-)))
    GURBON
    GURBON --- ---
    PES: To bych si moc nefandil, ze to zprovozni scanner. Ale taky se to da zkusit.
    PES
    PES --- ---
    TEAPACK: Stáhni si spíš ty jejich "základní ovladače" a ty si rozbal (většinou je ten EXE jen ZIP) a nainstaluj to přidáním tiskárny ručně

    Ovladač - Multifunkční tiskárna HP LaserJet Pro M1536dnf | Zákaznická podpora HP®
    https://support.hp.com/cz-cs/drivers/selfservice/swdetails/hp/3974278/swItemId/Im-90303-4
    GURBON
    GURBON --- ---
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GURBON: nevím jak na lokálního admina, ale předpokládám, že lokální správcovský účet by měl stačit. Navíc žádný jiný účet na tom kompu není.
    GURBON
    GURBON --- ---
    TEAPACK: Jsi tam jako lokální admin? Nemyslím spustit jako, ale přímo přihlášenej do profilu. Některý instalátory to bohužel vyžadují.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Nazdar, pokouším se v práci na W10 nainstalovat skener k tiskárně. All-In-One instalačka od HP se tváří, že je vše v pořádku, ale aplikace se nenainstaluje a když zkusím spustit instalačku samotnou pro ten skener, tak mi to zařízne řízení účtů s touhle hláškou a nikde nemůžu přijít na to, jak to donutit, aby instalace proběhla. Tušíte někdo?
    (sry za foto z telefonu, ale widlím při zobrazení týhle hlášky nefunguje pritnscrn =/)

    DUNICAN
    DUNICAN --- ---
    Ahoj, pořídil jsem si Asus Vivobook s Win 11 a zatím pokaždý, když ho vypínám, tak místo "shut down" tam bylo "update and shut down". Opravdu zatím úplně pokaždý, a to jsem ho používal určitě v desítkách případů. Není to podezřelý?

    A druhej dotaz, v power management nastavení mi chybí možnost "lid open action", je tam jenom "lid close action", viz:


    Zkusil jsem tohle a nic:
    Solution Laptop Lid Open Action Missing From Power Options In Windows 11 and 10
    https://www.youtube.com/watch?v=I_-ANLX0MaU


    Někdo nějakej nápad?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Mám problém na W10. Přes přes righ-click menu nad taskbarem-panely nástrojů-nový panel nástrojů jsem si vrátila na taksbar Quicklaunch panel. Problém je, že po každém restartu PC si jej musím přidat znovu, protože okna si jej odmítají zapamatovat. Jak jej tedy přidat natrvalo?
    Poradí mi prosím někdo? Díky.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    Windows 10 a 11 si automaticky přidávají klávesnici podle Region settings. Mě to tam furt cpalo extra US layout. Už je to dýl, co jsem to fixnul a nepamatuju si přesně jak. Zkusil bych projít tohle : https://thegeekpage.com/fix-windows-keeps-automatically-adding-en-us-keyboard-layout-in-windows-10/ .
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Screen z NTB (bez úpravy nastavení zvětšení):

    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PUSCHPULL: Screenshot udělaný ze stoního PC je "normální" velikosti. Takže to způsobuje to nastavené zobrazení na 150% v NTB

    Musím si tedy screenshoty připravovat jinde, nebo přes sejmutím části obrazovky nastavit zobrazení na 100%.

    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    FRK_R23: Už jsem si to taky tak nastavil. Uvidíme. Díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam