• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    LOPIK: tohle tam ale visí minimálně od sedmiček, takže silně pochybuju, že s tím zrovna M$ něco udělá...
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Opět. Jak zafixuji "Volume Control" na 100% u W11-Pro?
    Hlasitost si řídím sám na aktivních reprosoustavách. Poslední 2 dny "Okna" opět nastavují náodně hlasitost například na 41%, 57%, 62% atpod. Asi v návaznosti na nějakou činnost na PC.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    TOM_HOST: Vypnout automaticky mapovaný disky a zvyknout si, než to za tebe udělají v dřív nebo později v rámci nějaký bezpečnostní záplaty jednou v MS ;)
    GURBON
    GURBON --- ---
    IMOLOL: Moc se mi nelibi, ze se do toho ukladaj hesla. Tehoz by slo dosahnout opodminkovanym logon scriptem a hesla by to bralo normalne z credential manageru.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    TOM_HOST: měl bych řešení : https://www.michaelburns.net/Software/NDC/

    "Network Drive Control allows you to configure the automatic mapping of network drives when you logon based on the network(s) to which you are connected. An example would be to have your laptop automatically connect and map one set of network drives when at home, and another set of network drives when at work or school, and none if it detects that the PC is connected to a network where no mappings have been configured."
    HONZA117
    HONZA117 --- ---
    TOM_HOST: Myslím, že zrovna tatozpráva skrýt nejde.
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    jde u w11 skryt konkretni upominka/zprava? po startu mi to kdyz nejsem doma pise "sitove jednotky se nepodarilo pripojit" ale kdyz to chci skryt tak mi to skryje vsechny upozorneni tykajici se exploreru .. me jde jenom o tuhle jednu konkretni
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    OK. Díky. Alespoň jsem si ujasnil, že VPN vlastně nepořebuji. :-)
    Děkuji.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Spis proxyserver nez VPN :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    PUSCHPULL: popravde receno, VPN jsem asi nikdy nepouzil z duvodu, abych se tvaril, ze jsem mongolec :D

    Fakt to pouzivam jenom, kdyz potrebuju do firmy do vnitrni site.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Prdlajs o tom vím, tak jsem se tu zeptal, zda nepoužíváním VPN o něco zajímavého nepřicházím. :-)
    Vidím že asi ne.
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    PUSCHPULL: To ano. Konecne VPN provider, ktery otevrene rekne, ze se kouka do vasich dat (viz Ad Blocker sloupec).
    GURBON
    GURBON --- ---
    PUSCHPULL: Mozna bych nejdriv zkusil, jestli nevystacis s necim jednoduchym. Treba Opera ma zabudovanou freeVPN i ve verzi pro mobil. Pak bych teprve uvazoval o placeny sluzbe.

    JOPS: Jde mu o to, aby vypadal, ze je v jiny zemi nez je.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Ale třeba mi vysvětlíte, že vlastně VPN nepotřebuji (i to je možné) a ušetřím tak peníze i případné starosti s "obsluhou".
    Naprsto mi nejde o "Netflix" či torrenty.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Případně bezpečnost při připojení NTB přes cizí wifi, například někde v penzionu.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    JOPS: například připojení ke službám, které nejsou v naší lokalitě dostupné.
    JOPS
    JOPS --- ---
    PUSCHPULL: problem je, ze netusim co resis :) Chces se napriklad z kavarny pripojovat domu? Nebo se chces pripojovat do prace odkudkoliv?

    Otazka zni, zda resis domaci VPN ci klienta na pripojeni do prace
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Tohle vypadá hodně zajímavě:
    Industry-Leading Premium VPN Service - Surfshark
    https://surfshark.com/vpn
    a aktuálně i zajímavá cenová akce.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Zkoušel jsem hledat v tématech a nenašel nic, kde bych se zeptal.

    Dotaz k VPN. používal jsem jen jednou v minulém zaměstnání, kvůli připojení s pracovním souborům z domova.
    Rád bych se naučil VPN používat. Potřeboval bych poradit, jak na to. Které VPN byste doporučili. Předpokládám, že ty Free asi nebudou moc vhodné, ale třeba se mýlím. Placeným se nevyhýbám, ale naprosto netuším podle čeho posoudit vhodnost či nevhodnost daného provpozovatele.

    Použití - předpokládám občasné užití některých služeb, které v naší lokalitě nejsou přístupné. Donedávna třeba Google Bard. Časem se může stát, že některé portály AI třeba nebudou v EU přístupné atpod. Užití jak ze stolního PC a NTB (W11-Pro) a mobil (Android 13).

    Mohl by mi někdo dát nějaké aktuální informace, případně odkazy na nejnovější dění okolo VPN problematiky? Samozřejmě jsem si "googlil", odkazů je hodně a tak až jsem se v tom začal trochu topit.
    Děkuji. :-)
    JOPS
    JOPS --- ---
    TEAPACK: Ty voe, z tohohle chodím taky do vývrtky....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam