• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    BAT
    BAT --- ---
    BAT: LOL, pardon, jsem idiot.
    Nemelo to nic co delat s Widnows - omylem jsem prepnul klavesnici z Windows na Mac.
    BAT
    BAT --- ---
    Windows 10 Pro, prosim pomoc!
    ...z niceho nic se zmenilo fungovani Alt+Tab.
    Ma fungovat tak, ze zmacknu Alt+Tab a dalsimi stisky Tab (zatimco drzim Alt) vybiram aplikaci, a kdyz Tab pustim tak me to prepne do vybrane aplikace.
    Misto toho se jen zobrazi dlazdice s aplikacema, kde musim klikat mysi nebo pouzivat kurzorove sipky.
    ZAdny nastaveni jsem nemenil - je mozny, ze jsem to chovani nejak prepnul omylem nejakou klavesovou zkratkou?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Panos Panay odchází z Microsoftu
    Surface and Windows lead Panos Panay is leaving Microsoft in major shake up | Windows Central
    https://www.windowscentral.com/microsoft/surface-and-windows-lead-panos-panay-is-leaving-microsoft-in-major-shake-up
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    abyste si na to nezvykli dejte si odkaz na neexistujici samba share do frequent items ;)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PRAASHEK: ale teď to opravdu fungje! Zkoušel jsem si to... :-)))
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    PUSCHPULL: však nebojte, v příštím patchi to spraví a bude zase pomalý i kdybyste efjedenáctkovali jak zjednaní
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    :-)
    “Chyba” ve Windows 11 zrychluje načítání dat v Průzkumníku souborů | Svět hardware
    https://www.svethardware.cz/chyba-ve-windows-11-zrychluje-nacitani-dat-v-pruzkumniku-souboru/59928
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    LOPIK: Event log prohlídnu. Webrequesty - prohlížeč, ale stěžuje si i ostatní sw (eset, discord,…). Adresu mám právě staticky… poté co se rozeběhne, tak už to lítá až do dalšího uspání. A někdy se probudí korektně a připojí se bez domlouvání.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    NAVARA: Koukni do událostí, jestli tam kolem toho probuzení nenajdeš, že se mu nepovedlo nastartovat nějakou službu nebo cokoliv, nevím jak myslíš ty webrequesty - třeba ti taky lehne nějaká část prohlížeče, nebo klidně i defender nebo firewall - cokoliv kolem síťě. Síťovka jako taková to asi nebude, to by ti ani nepingalo, ale můžeš zkusit kouknout i na IPconfig, jestli se něco nekope na síti, nebo jak se to vlastně snaží v tu chvíli připojit..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Stává se mi, že po probuzení ze spánku se win10 nedostanou na internet - ping (přes pingplotter) jede bez přerušení, dopingám se i na některé další servery, ale web requesty už nedorazí.

    Občas pomůže disable/enable adapteru, přenastavení jeho IP adresy (má statickou), připojení USB wifi (netřeba se ani na ní přepnout) - ostatní zařízení na stejné síti nemají problém.

    Čím by to ještě mohlo být?

    Usínání by mělo být vypnuté:

    LACIF
    LACIF --- ---
    diky vsem, jsem totalni cuxák, necham to tu, at se muze kazdy zasmát:-)
    PES
    PES --- ---
    SCHUNA: jsem se zrovna chtěl zeptat, zda rámeček podporuje to správné rozhraní M.2
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    LACIF: No ale ramcek ti podporuje len M.2 SATA a nie NVMe
    LACIF
    LACIF --- ---
    PES: ano má nvme-->usb, ale výrobce v tom odkazu pise, ze by vse melo fungovat s ovladači, co uz ma system.
    ((liveHBCD už stahuju))
    LACIF
    LACIF --- ---
    SCHUNA: ano
    PES
    PES --- ---
    LACIF: Právě ta inicializace je, že to tam zapíše buď MBR anebo dnes spíš GPT pro rozdělení disku, popř. pak naformátuje oddíl(y), pokud je vytvoří.

    A z nabootovaného Live HBCD ten disk vidět je/není.

    Popř. ten rámeček nemá nějaký obskurní řadič v sobě (usb2sata / usb2nvme) co by potřeboval extra ovladač?
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    LACIF: Inak nepchas tam NVMe disk?
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    LACIF: Skusal si na 3 ntb, podla mna to bude ten ramecek
    LACIF
    LACIF --- ---
    PES: díky za rychlou odpověď
    --BIOS takove nastaveni nemá, veškerý "security" věci jsem tam radši dočasně povypínal, chyba je stejná, ať se snažím inicializovat do MBR nebo GPT
    --winDefender - vše jsem dočasně vypnul
    --disk není v žádném formátu viz screen
    --třeba EasyUS partition manager disk vůbec nevidí
    ------
    ja vlastne vubec nevim, co je inicializace disku... to je něco jako prvotní naformátování? když dám ten disk jako primarni do ntb dovnitř (bez pouziti externiho ramecku), do usb dam instalačku win11, proběhne ta inicializace?

    PES
    PES --- ---
    LACIF: co takové ty běžné věci...

    - nemá BIOS náhodou ochranu zápisu do MBR sekce?
    - nemá tutéž ochranu antivir? (dočasně deaktivovat)
    - je disk v MBR nebo GPT formátu?
    - použít nějaký jiný Partition Manager? (např. z live HBCD - Hiren's Boot CD)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam