• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    PISTA1: Neměl jsem.
    A podle identifikace to chtělo klíč k disku se systémem.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    CPT_PLESARD: nemáš náhodou někde v USB strčenou flashku?
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    GURBON: Díky, zkusím.
    GURBON
    GURBON --- ---
    CPT_PLESARD: teorii nemam, ale obcas se to stane. Vyresis to rozsifrovanim/zasifrovanim.
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    Zdravím.
    Mám problém s Windows 10 Pro, Bitlockerem a nejspíš TPM.
    Aniž bych cokoli aktivně přenastavoval, tak se okna po zapnutí dožadují zadání klíče k Bitlockerem zašifrovanýmu disku, což se do posledního vypnutí nedělo.
    Jediná změna v poslední době byla, že se nainstalovala aktualizace KB5030211.
    TPM je verze 1.2.
    Má někdo nápad a/nebo teorii, co se mohlo stát?
    Díky.
    BAT
    BAT --- ---
    FRK_R23: Kdepak, nic takoveho nepouzivam. Ale s updaty to souvislost jiste ma.
    Kazdej update kdeco rozbije a vyresetuje, a stoji pak celej den do jen vratit do puvodniho stavu - na to jsem si uz zvykl.
    Ale ted me trochu zmatlo, ze jsem ten nedavny update pozastavil, a tak jsem problemy neocekaval.
    Mozna uz je na case abych updaty zakazal uplne, jeste o tom popremyslim.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    BAT: Nepoužíváš nějakej plugin jako třeba Explorer Patcher? Ten používám já a když vyjde update win, ale ještě neni update pro EP, tak to dělá přesně tyhle věci o kterých píšeš. Jen teda používám W11.
    BAT
    BAT --- ---
    PUSCHPULL: Tak za prvy ten brejlatej chlapek co mi prave drzi pistoli u hlavy (porad mele neco o tom, ze 640 kilobajtu musi stacit kazdymu, tak ho radsi nechci moc zkouset, evidentne je to blazen).
    A krome toho jeste (i kdyz to uz je fakt jen drobnost) SW kterej pod linuxem nejede.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    a co ti brání je nepoužívat?
    :-)
    BAT
    BAT --- ---
    BAT: No tak nic... po restartu to zas funguje.
    To je takova neskutecna sracka ty windowsy, to by se clovek... skoda slov.
    BAT
    BAT --- ---
    BAT: Tak je to jeste zajimavejsi:

    Kdyz rezignuju na nejaky yhledavani, a na nejakou slozku v tom Start menu kliknu mysi - at levym, nebo pravym, tak se cele menu taky zavre.
    A kdyz ho znovu otevry, slozka na kterou jsem kliknul je rozbalena, takze to ten vstup registruje, jen se po jakemkoliv vstupu ihned zavira.
    BAT
    BAT --- ---
    Tak tentokrat mi nefunguje vyhledavani ve Start menu (Win 10 Pro).
    A urcite to neni klavesnici :) (pro jistotu jsem jo zkontroloval, a zkusil i jinou).

    Ma to fungovat tak, ze zmacknu Win klavesu, coz otevre start menu, nacez muzu hned zacit psat a Start menu zobrazi veci ktery obsahujou pismenka co jsem natukal.
    Jenze, menu se sice otevre, ale jak zmacknu jakoukoliv klavesu, tak jen strasne rychle problikne search box a cele menu se zavre.

    Nevi nekdo co se to sakra deje?
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    BAT: btw. do tý varianty s klikacíma dlaždicema se dá standartně dostat pomocí "Win + tab"
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    LOPIK: Tak v logu jen odpovídající uspání / probuzení

    Intel(R) I211 Gigabit Network Connection #2
    Network link is disconnected.

    Intel(R) I211 Gigabit Network Connection #2
    Network link has been established at 1Gbps full duplex.

    A pak
    Name resolution for the name login.live.com timed out after none of the configured DNS servers responded.

    Jinak nic :\ Ten pingplotter ukazuje také ICMP 1232, ale hned pod tím vesele zelený pingající pruh a pokud si sám pingnu někam jinam (třeba google), tak mi to také jede...
    BAT
    BAT --- ---
    BAT: LOL, pardon, jsem idiot.
    Nemelo to nic co delat s Widnows - omylem jsem prepnul klavesnici z Windows na Mac.
    BAT
    BAT --- ---
    Windows 10 Pro, prosim pomoc!
    ...z niceho nic se zmenilo fungovani Alt+Tab.
    Ma fungovat tak, ze zmacknu Alt+Tab a dalsimi stisky Tab (zatimco drzim Alt) vybiram aplikaci, a kdyz Tab pustim tak me to prepne do vybrane aplikace.
    Misto toho se jen zobrazi dlazdice s aplikacema, kde musim klikat mysi nebo pouzivat kurzorove sipky.
    ZAdny nastaveni jsem nemenil - je mozny, ze jsem to chovani nejak prepnul omylem nejakou klavesovou zkratkou?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Panos Panay odchází z Microsoftu
    Surface and Windows lead Panos Panay is leaving Microsoft in major shake up | Windows Central
    https://www.windowscentral.com/microsoft/surface-and-windows-lead-panos-panay-is-leaving-microsoft-in-major-shake-up
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    abyste si na to nezvykli dejte si odkaz na neexistujici samba share do frequent items ;)
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    PRAASHEK: ale teď to opravdu fungje! Zkoušel jsem si to... :-)))
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    PUSCHPULL: však nebojte, v příštím patchi to spraví a bude zase pomalý i kdybyste efjedenáctkovali jak zjednaní
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam