• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    JIMX
    JIMX --- ---
    RAR soubor bez instalace ze stránky MS? Wtf?
    SCHUNA
    SCHUNA --- ---
    FRIZER: Daj tam SSD :)
    FRIZER
    FRIZER --- ---
    Měl bych dotaz, snad jsem správně...omlouvám se že budu psát jako tatar...technické věci jdou dost mimo mě.

    Mám tento laptop : Dell Inspiron 15 (7000) Gaming Red bez SSD , poměrně starý, ale nový zatím pořizovat nehodlám....nicméně s každým Windows update zažívám pravé peklo. Celé windows se zpomalí a nejde téměř nic, následuje x hodin až dnů kdy čekám jestli se problém vyřeší. S každým updatem vyskočí vytíženost disku na 100 procent a pokaždé čekám a restartuju jak pacient. Sytém je údajně starý na upgrade na Win11.

    Obvyklé rady z webu na 100 procent vytíženost jsem zkoušel snad všechny...spustit troubleshoot, update driverů...restartovat dokola, změnit čas užívání, health check atd atd...místa je také dost.

    Z laického pohledu se mi zdá že se při každém updatu zpomalí net na 0,01Kb/S s posledním updatem ještě hůř KB5030219, ten se ani nenainstaluje....

    Zrušit MS updates nejdou a ke zpomalení celého systému dochází i v případě že updaty odložím. Stáhnout přímo z MS stránek jsem zkoušel a při předposledním to pomohlo....tenkrát mi to stáhlo jen RAR soubor bez instalace...

    Nějáké rady? Nebo to odnést do Mironetu třeba, ať to zkoukne někdo fundovanější...díky.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    LOPIK: jak přesně je to problémový a co myslíš tím že není legální?
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    IMOLOL: Hibernaci umi I shutdown, to co píšeš je údajně trochu problémový, co jsem teď koukal - není to asi úplně "legální", navíc to potřebuje mít vyplou právě tu hibernaci..
    Dá se to rešit přes SW třetích stran. Možná by to šlo nechat normálně na řízení spotřeby s tím, že si v přehrávači vypnu zabránění usínání - ty slušný tam tu volbu mívaj a můžeš si tam dát nějakou utilitu co hejbe trochu myší, kterou vypneš když chceš spát..
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    IMOLOL: případně pro hibernaci : rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState Hibernate
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    LOJZEE: C:\windows\system\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0
    LOJZEE
    LOJZEE --- ---
    ahoj, ve win10 v task manageru prikaz shutdown -s -t 6800 vypne pocitac za urcitou dobu, je nejaky podobny prikaz na pouze uspani pocitace, treba kdyz bezi film, ale aby se nevypnul, ale jen uspal?
    GURBON
    GURBON --- ---
    MARSHUS: recurva zadarmo, nebo Get data back od Runtime z tech placenych - s tim se da obnovovat i rozsekany pole apod.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MARSHUS: Recuva
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    MARSHUS: https://recoverit.wondershare.com/partition-recovery/free-partition-recovery-software.html
    ...kdyz rikas ze ti zmizla partisna...
    ja bych zkusil ten Acronis protoze s Acronisem mam na partisny ty nejlepsi zkusenosti - klonovani, zmensovani zvetsovani, deleni atd. atd. tak snad i tohle bude ok...

    a tady je neco k beznemu undelete atd.
    [2023] 10 Best Free Data Recovery Software for Windows 10/11 & Mac
    https://recoverit.wondershare.com/free-data-recovery/free-windows-10-data-recovery-software.html
    MARSHUS
    MARSHUS --- ---
    NAVARA: jo.. teď zrovna cestuju takže nemám možnost to vyndat z rámečku a zkusit to píchnout přímo.

    EaseUS ty data našel.. ale recovery je placená. Recuva nevím jestli jsem správně nastavil aby hledala partition co zmizela. Teď ještě zkusím Disk Drill..
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Po několika polo-ne-úspěšných pokusech různými skenery disků, jsem přešel na redundanci ve formě onsite/offsite záloh; ty online se dělají bez mého dozoru; obnovení opakovaně úspěšně vyzkoušeno.

    Což ti tedy vůbec nepomůže, na rozdíl třeba od doporučení vyndat ten HDD z USB rámečku (pokud je to USB HDD a ne třeba fleshka) a tahat to Recuvou na nový disk (aby jsi neměnil obsah rozbitého), ale je to způsob jak mít méně šedivých vlasů příště.
    MARSHUS
    MARSHUS --- ---
    co používáte na obnovu ztracených dat? odpojil jsem USB HDD a když jsem to připojil zpátky tak tam není vůbec nic, žádná partition...

    dík
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    GURBON: pomohlo, dík!
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    PISTA1: Neměl jsem.
    A podle identifikace to chtělo klíč k disku se systémem.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    CPT_PLESARD: nemáš náhodou někde v USB strčenou flashku?
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    GURBON: Díky, zkusím.
    GURBON
    GURBON --- ---
    CPT_PLESARD: teorii nemam, ale obcas se to stane. Vyresis to rozsifrovanim/zasifrovanim.
    CPT_PLESARD
    CPT_PLESARD --- ---
    Zdravím.
    Mám problém s Windows 10 Pro, Bitlockerem a nejspíš TPM.
    Aniž bych cokoli aktivně přenastavoval, tak se okna po zapnutí dožadují zadání klíče k Bitlockerem zašifrovanýmu disku, což se do posledního vypnutí nedělo.
    Jediná změna v poslední době byla, že se nainstalovala aktualizace KB5030211.
    TPM je verze 1.2.
    Má někdo nápad a/nebo teorii, co se mohlo stát?
    Díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam