• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    Zdravíčko!

    Mám problém s extrémně dlouhým (12 min) bootováním Windows 10 na stařičkém notebooku (DELL LATITUDE E6510), který má však relativně čerstvě nový SSD disk. Je tam panensky čistá instalace Windows 10, zbaveno malwaru a dalšího odpadu, naformátováno. Veškeré Google-Fu nezabralo. BIOS jsem projel 3x všechno nastavení, zkusil vypnout a zapnout fast boot (bez výsledku), hrál si s hodnotami pagefile, nainstaloval všechny ovladače HW včetně grafiky, updatoval úplně všechno, co šlo. Nenapadá vás prosím něco, co bych ještě mohl zkusit? Z hibernace se probudí hned, ale ten boot je mi záhadou.

    Díky!
    FRIZER
    FRIZER --- ---
    SDN33: 5/6 let stary Dell inspiron 7000 gaming...samozrejme je delali a novejsi modely delaji s vselijakym vnitrkem. Novy stroj chci az tak za 2 roky, tak to ted jeste vyresim predchozimi radami.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    FRIZER: lol co to je za model? 24Gb tam a máš tam nějakou mechaniku. Ale tak sám nevim kdy SSD začaly být tak nějak běžné
    FRIZER
    FRIZER --- ---
    SDN33: Diky, ale tam problem nebude...mam 24..ty uz jsem dokupoval.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    FRIZER: ještě se mrkni jestli ti nejdou zvýšit RAMky...ty tvoje budou stát pár korun nebo zdarma
    KULA
    KULA --- ---
    -_- jsem si myslel, že je možný snadno nastavit v Edge kam ukládat specifický soubory. A ono ne, pár žádostí na fórech, jeden plugin co to slibuje ale nedělá co má. To se to musí řešit externě přes další utilitu co sjede obsah složky a přesune co je třeba?
    MA747
    MA747 --- ---
    XSOFT: aha, já tam viděl jen jednu instanci. Díky za vysvětlení.
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    MA747: 3x, protoze tam jsou tri progrym
    Office 365 CZ, Office 365 SK, Office 365 EN (aspon u default instalaci na predinstalovanych notebookach).
    MA747
    MA747 --- ---
    MA747: Nakonec jsem to nainstaloval pomocí návodu z https://www.pilsedu.cz/blog-it/navod-na-instalaci-office-2019 za použití Office Deployment Tool (ODT). Instalační XML jsem si nechal vygenerovat https://config.office.com/deploymentsettings
    Snad na to bude fungovat druhotná elektronická licence.
    MA747
    MA747 --- ---
    XSOFT: proč vlastně 3x? Nestačí jednou?
    MA747
    MA747 --- ---
    XSOFT: díky. Nechal jsem instalator přes noc a stále 50 %. Ten debordelizer tool je někde ke stažení? Vidíš, ten OneDrive, OneNote jsem nechal. Snad bude příčina v tom.
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    MA747: normalne to delam pres ovladaci programy - pridat/odebrat - a 3x odeberu office 365
    pak instaluju z iso 2016 nebo 2019.
    Jen to delam 3x, pro kazdy jazyk jednou. Jo a jeste mam debordelizer, do odebira veci jako onedrive, onenote (nebo jak se ten jejich note program jmenuje), teams, ... . Restart to nechce. Mrkni jestli nepridavaji dalsi ofiice komponentu bokem, co se netvari vylozene jako office* v nazvu. Jsi na spravne ceste, delam to taky tak.
    MA747
    MA747 --- ---
    Poradil by mi někdo pls, jak na Windows 11 Home nainstaloval Office 19 Professional CZ?
    Stáhl jsem si z https://support.microsoft.com/en-au/office/video-uninstall-office-dc998d82-350e-432b-a09f-a5225d10b90d tool (nejen) na odinstalování všech Office. Dal jsem odinstalovat všechny Office (předinstalována Office 365) a dal reboot.
    Stáhl jsem si image z https://www.techbit.cz/2018/microsoft-office-2019-odkazy-ke-stazeni-pro-offline-instalaci/ IMG soubor jsem připojil jako disk (pravé tlačítko připojit) a spustil setup. Instalace se zastavila na 50 %. Zkoušel jsem několikrát a to stejné.

    Nevěděl by někdo kde je problém? Jede vůbec Office 19 Prof na Win 11 Home?

    BTW to je tak z***y napsané. Žádný log, žádný verbose režim, přesto, že img má 4 GB, tahá si to cosi ze sítě. Doporučeno vypnout antivir a firewall.

    Díky.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    JIMX: 7zip? :)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    PES: jo tak :) no ja o zbytku HW nerekl ani slovo :)
    100% souhlas s tim ze SSD "'vdechne zivot" kdecemu dekadu staremu :)

    a ted (i kdyz to sem uplne nepatri) tak k tiomu pomaha i ChromeOS FLEX pokud to cloveku staci...
    PES
    PES --- ---
    MAWERICK: "prdlajs" bylo k odkazování k zastaralosti stroje jako takového (asi to budu příště rozepisovat detailněji, psal jsem to a myslel u toho na jiný HW-SW problém, který mi tu teď leží na stole, tak to vyšlo dost zkratkovitě)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    PES: Pardon ale "prdlajs" mi jako nerozporuju neprijde ale ok:)
    L4MA
    L4MA --- ---
    FRIZER: ssd jde ruku v ruce s reinstallem, pro poradek. :)
    PES
    PES --- ---
    MAWERICK: já to nesporuji, jen jsem doplnil co to nejspíš ubíjí po těch aktualizacích...
    ...no a jestli je to prolezlé spy/malwarm navíc, to tomu také nepomůže.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    PES: Což je přesně to co říkám... :) že hlavní trabl je ten HDD...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam