• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PES
    PES --- ---
    HUGH_BOYLAN: tak je nějaký pokrok s tím váháním Windows při startu?
    KURE
    KURE --- ---
    PES: dik, zkusim.
    PES
    PES --- ---
    KURE: zkus vnutit v ovladačích tiskárny na serveru popř. i všem na stanicích nastavení "Řadit dokumenty do fronty + Zahájit tisk po zařazení poslední stránky"
    KURE
    KURE --- ---
    PES: ok, a to udělám jak?
    PES
    PES --- ---
    KURE: spíš v pořadí, ve kterém se dokončí tisk od klienta, to by nejspíš šlo IMHO jednoduššeji...
    KURE
    KURE --- ---
    hola, prosím pomoc.
    dá se nějak vnutit tiskárně nebo tiskové frontě aby tiskla v pořadí v kterém ty tisky přijdou?
    (je to na win server 2019)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    HUGH_BOYLAN: Problém může být i zástupce na síťový umístění, co není dostupnej - tam pak čekaj windows přesně deset minut..
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    zkusit neco z tohodle?
    How to diagnose slow booting or logon in Windows? - Super User
    https://superuser.com/questions/250267/how-to-diagnose-slow-booting-or-logon-in-windows
    PES
    PES --- ---
    HUGH_BOYLAN: záleží na tom co se na místě dá dovolit a co ne. Následují některé dříve poznané tipy a triky (a pověry ;-)):

    Základní předpoklad - není tam jiný než hlavní DHCP server (žádný parazitní, který by vracel IP konfliktní s jiným zařízením v síti).

    Pokud je možno, vyzkoušet na DHCP serveru nastavit delší dobu pronájmu (lease time) IP adresy na zařízení (to byl svého času nějaký přiznaný bug popisovaného typu mrznutí při bootu na DHCP, na který pomáhalo nastavit dobu pronájmu na delší dobu, 2 až 5 dní či tak).

    Další možnosti jsou ve switchích cestou, někdy dělá problémy LLDP, někdy Rapid Spanning Tree (u Cisco třeba nedávat Portfast na porty vedoucí k AP, dalším switchům a routerům) atd. - ale to záleží na tom, kdo tu infrastrukturu spravuje.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    HUGH_BOYLAN: co myslíš tím, zbaveno malwaru? Pustil jsi tam nějakej ten osekávací skript, co se válej ponetu?
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    PES: Zdá se, že ano, ale takový superadmin nejsem, abych to vyřešil.

    Nějaké nápady?

    Zvýrazněný řádek je první po zapnutí.

    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    Ještě dodám, že jsem měl původně podezření na procesor, ale po reinstalaci OS jede CPU krásně včetně teplot.
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    GURBON: Podívám se, to jsem nekontroloval, díky.

    PES: To by neměl být tento případ, ale ještě provedu double check, díky.
    PES
    PES --- ---
    HUGH_BOYLAN: někdy Windows takhle dlouho tuhnou na získávání DHCP a také na snaze obnovit do sítě namapované disky (čeká na timeout)
    GURBON
    GURBON --- ---
    HUGH_BOYLAN: neni neco v event vieweru po tom bootu?
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    Zdravíčko!

    Mám problém s extrémně dlouhým (12 min) bootováním Windows 10 na stařičkém notebooku (DELL LATITUDE E6510), který má však relativně čerstvě nový SSD disk. Je tam panensky čistá instalace Windows 10, zbaveno malwaru a dalšího odpadu, naformátováno. Veškeré Google-Fu nezabralo. BIOS jsem projel 3x všechno nastavení, zkusil vypnout a zapnout fast boot (bez výsledku), hrál si s hodnotami pagefile, nainstaloval všechny ovladače HW včetně grafiky, updatoval úplně všechno, co šlo. Nenapadá vás prosím něco, co bych ještě mohl zkusit? Z hibernace se probudí hned, ale ten boot je mi záhadou.

    Díky!
    FRIZER
    FRIZER --- ---
    SDN33: 5/6 let stary Dell inspiron 7000 gaming...samozrejme je delali a novejsi modely delaji s vselijakym vnitrkem. Novy stroj chci az tak za 2 roky, tak to ted jeste vyresim predchozimi radami.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    FRIZER: lol co to je za model? 24Gb tam a máš tam nějakou mechaniku. Ale tak sám nevim kdy SSD začaly být tak nějak běžné
    FRIZER
    FRIZER --- ---
    SDN33: Diky, ale tam problem nebude...mam 24..ty uz jsem dokupoval.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    FRIZER: ještě se mrkni jestli ti nejdou zvýšit RAMky...ty tvoje budou stát pár korun nebo zdarma
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam