• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DELVIT: používaj se v průmyslu a jsou jako normální deaítky, je ořezané od kravin (Cortana atd.). Ale do domény je dáš, M$ účet taky, lokální uživatele taktéž
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    DELVIT: mam to na notebooku a nic dalsiho to nechtelo
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    Má tu někdo xkušenost s win 10 ltsc? Musím k nim mít další MS infrastrukturu (domain, sccm, atd.)? Nebo to mohu mít standalone s delší podporou.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Acronis, když mi dělá zálohy celého disku, umí tyhle adresáře a soubory vynechat. Už jsem dělal i full restore (při přechodu z 256GB na 1TB NVMe) a funguje bez problému, takže žádný Potěmkin :)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    HUGH_BOYLAN: hlavne tam nemel prepnuto na cisteni systemovych souboru ... to je pak jina polivcicka...
    ...
    Ja pravidelne cistim disk CCleanerem (naposledy nekdy minuly tyden...), a kdyz jsem ted schvalne zapnul to systemove: Disk Cleanup, tak mi to nahlasilo 6GB mozneho cisteni (nejvice pak na ulozenych "update files")... tak asi tak...
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    IMOLOL: 30 GB bude spíš výjimka, ale když občas vidím stav PC různých známých, nedivil bych se ničemu extrémnímu případ od případu.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    btw Edge ma na linuxu nejakejch 553MB, a je vtipne ho obcas pouzivat... Plus je celkem svizny
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    PES: to je moje dva roky stará instalace Win10 na PC který používám na steam a testování píčovinek - čili hodně instalací a odstalací (ze store i přímo stažený) 400MB z toho je koš. Proto mě zajímá o jakých 30ti Gigách BAT mluvil. V souvislosti s odstraněním Edge a dalších nespecifikovaných věcí.
    PES
    PES --- ---
    IMOLOL: to záleží na tom jak kdo ten systém čistí, ale někdy TEMPy a také soubory pro aktualizace (a ty "Optimalizace doručení") mohou zabírat překvapivé množství GB...
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    PES: a uvidím... ?

    PES
    PES --- ---
    IMOLOL: otevři si někdy aplikaci "Vyčištění disku" a možná uvidíš ;-)
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    BAT: co tam dá dohromady těch 30GB ?
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    KID_MCHUTT: odlozene, zaprasene utility, zalohy predeslych stodol v adresarich typu 1, 2, new, newnew, newnewnew, lastnew, kostricky nikdy nenarozenych programu atp :)

    a to nemluvim o datech, kde se micha flac se 128bit mp3.. lepsi to snad zahodit a poridit spotify nez to tridit
    PES
    PES --- ---
    MAWERICK: na co jsou ti staré/neaktuální zálohy, že?
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    PES: protoze delat to casto je imho chyba tak to bylo mysleny :)
    NAVARA: nekde castoo jo to je pravda.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MAWERICK: Rozběhat ty aplikace bývá dost mor - mám to tak na dva dny, všechny ty aktivace, zadávání klíčů, psaní se supportem aby vůbec umožnili klíč zadat, přihlášování, naklikání konfigurace protože nic jako export neexistuje,…
    PES
    PES --- ---
    MAWERICK: proč chyba přístupu - někdy se hodí mít prostě zazálohovaný komplet funkční stroj.
    Já třeba také i v relativně malé firmě zálohuji stroje inkrementálně jako celé disky (byť s deduplikací, jinak bych i jen s několika málo zálohami do historie potřeboval na úložisti desítky TB), a jednou za čas se provede buď syntetické sloučení do full-backup anebo se provede nový výchozí full-backup, protože v případě průseru (třeba porucha SSD disku popř. výjimečně cryptovir, když mu nějaký uživatel pomůže překonat všechna téměř blbuvzdorná omezení a všechny ochrany) obnovím poslední funkční konfiguraci komplet (pokud neodejde základní deska, tak není ani problém se změnou HAL).
    Samozřejmě mám i "čistou image" daného stroje (OS + aplikace + nastavení + všechny updaty), do kterého lze pak obnovit zálohy dat (kromě záloh na úrovni disků se samo s nějakým plánem zálohují i jen ta data skrze zálohovací funkce těch aplikací).
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    KLEINZACH: všude sláma, občas chcíplá myš? :)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    BAT: hehe to sem delal v dobe ms-dosu, kdyz jsem mel 20 mega disk.. dos oklestenej na absolutni minimum :) clovek znal kazdej soubor na svym disku

    nska muj pocitac pripomina dedovu stodolu :D
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    BAT: tak to je imho spis chyba pristupu :)
    ono becne neni moc duvodu proc zalhovat OSko... Zalohujes aplikacni data, DB a userdata (pokud jsoou) ale OSko je vetsinou jednodussi nainstalovat fresh...

    pri cene storage? je to imho o "ma dati, dal". tim ze v tom budes nejak zasadne vrtat rozhodne neudelas z 25GB win instalace 10GB ale treba 20 - 22GB ale muze to mit nejaky dalsi nasledky ktery nemusi byt hned jasny... nehlede na cas kterym tim nekdo musi travit... to proste nesedi do poctu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam