• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    BAT: tak to je imho spis chyba pristupu :)
    ono becne neni moc duvodu proc zalhovat OSko... Zalohujes aplikacni data, DB a userdata (pokud jsoou) ale OSko je vetsinou jednodussi nainstalovat fresh...

    pri cene storage? je to imho o "ma dati, dal". tim ze v tom budes nejak zasadne vrtat rozhodne neudelas z 25GB win instalace 10GB ale treba 20 - 22GB ale muze to mit nejaky dalsi nasledky ktery nemusi byt hned jasny... nehlede na cas kterym tim nekdo musi travit... to proste nesedi do poctu.
    BAT
    BAT --- ---
    MAWERICK: v nekterych pripadech jo, je to pohodlnejsi a rychlejsi jak pri zalohovani tak i pri obnove.

    Ja nerozumim tomu, jak skoro vsichni povazujete za prijatelne, ze vam na kazde masine hnije mozna az 30 GB, ktere tam vubec nemusi byt.
    Pochopim, ze se s tim nikdo nechce patlat a sam to vykuchavat a tak delate jen to nejnutnejsi, ale nepochopim, ze tento stav povazujete za prijatelny.
    Tak proto se asi neshodneme.
    Omlouvam se, ja uz to vlastne nechci znovu rozebirat. Slibuju, ze si dam na chvili pauzu :)
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    BAT: tak ale jak psal uz PES... nedelas prece fullbackup kazdej den/tyden... ten udelas jednou za mesic max a pak uz jen inkrementaly...
    BAT
    BAT --- ---
    PES: ano, to jsou.

    DRAGON: Tak pardon, asi nejake nedorozumeni.
    Odpovidal jsem na tvou otazku ("jako ze vam jde v dnesni dobe o to kolik neco (krome her) zabira na disku?").
    Ty to neresis, jini lide to resi. I ja to resim, protoze mam na mesicni zalohy jen 6 TB, takze kdyz na kazde masine usetrim na dennich zalohach 20 GB, je to hodne znat.
    A tech uvedenych 45 nebo 5 neni prehnany, ale je to vyjmecny pripad, vetsina zaloh je kolem 10 GB (takze rozdil mezi 45 a 10).
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BAT: vubec nerozumim reci tvyho kmene. Bavime se tady o Edge. Co jeste vic chces aby se napocitalo? Jasne ze pokud budes instalovat Creative Suite celej, plus dalsich milion veci, tak v takhle vzacnym nastaveni to asi roli hrat muze, ale jinak teda me osobne prijde, ze tohle uz nekolik let neresime, ne? V okamziku, kdy mas 512GB nebo 1TB+ disky, ze kterejch jede system, tak na beznym setupu tohle neresis. 45 nebo 5 je opravdu prehnany.
    PES
    PES --- ---
    BAT: Na to jsou ideální inkrementální zálohy a s deduplikací...
    BAT
    BAT --- ---
    DRAGON: Nekoho ano. One se to pri zalohovani docela nascita, je velkej rozdil jestli ma kazda zaloha 45 GB, nebo jen 5.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jako ze vam jde v dnesni dobe o to kolik neco (krome her) zabira na disku? to jako vazne? :)
    BAT
    BAT --- ---
    JIMX: Ne, neuvolni se 1 MB na disku, pokud se to smaze, uvolni se temer 2 GB.
    Neni to dlouho co jsem to tu psal.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    JIMX: to nebyl PES kdo hoo tak zaryte chtel vystipat ze systemu ne? (i kdy ztam neslouzi jen jako browser :))
    PES
    PES --- ---
    JIMX: možná tak VLK, protože já z Win, když už je používám, EDGE nepáčím pryč... a na úpravy systému mám jen pár preferenčních souborů pro powershell script Win10-Initial-Setup-Script (i když je škoda, že už se nevyvíjí :-( )
    JIMX
    JIMX --- ---
    PES: PES se nažere (zmizí ikonka edge) a MS zůstane celý (uvolní se tak 1MB na disku max tipuju)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    PES: za reklamy dik, ale edge si nechám, je prima
    PES
    PES --- ---
    Tak se nakonec dočkáme v EU u toho EDGE i možné odinstalace (oficiální) ;-)
    Ve Windows odinstalujete Edge, mizí i reklamy na Edge. Poděkujte Evropské unii – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/ve-windows-odinstalujete-edge-mizi-i-reklamy-na-edge-podekujte-evropske-unii/sc-3-a-226613/default.aspx
    L4MA
    L4MA --- ---
    JIMX: clovek si chce jen neco naformatovat, a misto toho vysune cd vypalovacku, k vzteku. :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JIMX: nastesti formatovat vyzaduje afirmaci :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    Koukám, že stále nikomu v MS nepřišlo blbý dávat v kontextové nabídce disku položky "vysunout" a "formátovat" vedle sebe ... i ve Win11 to stále je :-)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KLEINZACH: Pamatuju, jak se vždycky windows zapotřebovali přeinstalovat zčista jasna po nějakých měsícoletech.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DELVIT: Míval jsem na to appku SpotBright, ale přijde mi že už to nefunguje, autor to jednou updatoval pro novou adresu a pak už vůbec - mám pár tisíc fotek takhle :)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    GIOMIKY: byl jsem chvili dev/maintainer (nez prisly deti) a delal jsem urcite verzi ktera behala minimalne na 8kach, myslim ze i 10kach, takze by mely existovat verze bb cca z roku 2014/15
    tvl to je let a porad si rikam ze 'se k tomu vratim' a porad nic.. :/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam