• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Windows - (Windows 7, 8, 10, 11, ...)
    PES
    PES --- ---
    DELVIT: co to je za soubor(y)? Tedy spíš kde jsou?

    Možnosti (prvotní) jsou "poškozený" Koš ($Recycle.bin) = lze zkusit promazat něčím jako rd /s /q C:\$Recycle.bin (a pak restartovat, lze-li)...

    Další možností je soubor, který podléhá "synchronizaci", tj. něco jako soubor spadající pod synchronizaci skrze OneDrive či podobné služby, kde po smazání je obratem obnoven "synchronizací" z Cloudu.

    Věci jako Roamingové profily uživatelé to asi nebudou a "jiná poškození" systémů jsi přes SFC předběžně vyloučil.

    P.S.: Mně tohle občas udělal antivir, když jsem dlouho nerestartoval, ale to nebylo na WinServeru, nicméně se to tvářilo podobně - smazat se soubor nechal, ale po obnovení obsahu Průzkumníku (F5) se opět objevil... po restartu (a tím pádem po příslušném aplikování čekajících aktualizací) problém zmizel... stejně jako obdobně občas byl problém, že nešel smazat můj vlastní soubor v mé vlastní složce kvůli právům - a po restartu šel smazat bez keců...
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DELVIT: Takové věci jako sfc jsem zkoušel:

    Windows Resource Protection did not find any integrity violations.
    
    
    This means that you do not have any missing or corrupted system files.
    
    Windows Resource Protection could not perform the requested operation.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    Řešili jste tu někdo to, že když smažete na Windows Server 2022 ( patche jsou z února24), tak se po pár vteřinách ten soubor vrátí jako by nebyl smazaný.

    Maže se to přes sdílený disk.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    THEODORT: Díky, ale nakonec se to nepovedlo. Program se sice spustil, ale během generování došlo k chybě.
    Canceled: Process has errored: Python Error: RuntimeError: CUDA error: CUBLAS_STATUS_NOT_SUPPORTED when calling `cublasSgemm
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    THEODORT: Jsem slepej :)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    LOPIK:
    ROBIN_SNNS:
    oni mysli exe pokud si stahnes release zip odsud:
    Releases · vosen/ZLUDA · GitHub
    https://github.com/vosen/ZLUDA/releases

    jinak gl a jsem dost zvedav zda to poslape ;D
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    ROBIN_SNNS: Musíš si to buildnout - čti dál co píšou na githubu nebo někde najít "hotovej" balik
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    MAWERICK: Vyloučila jsem složku z kontroly a ve https://github.com/vosen/ZLUDA taky exe nevidím.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    ROBIN_SNNS: nepozral ti to antivirak?
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Hraju si se stable difusion, ale gui které používám je psané na CUDU. Stáhla jsem tedy ZLUDA, a v návodu k použití ve windows je vysvětlivka:
    " Windows
    Using command line:
    \zluda.exe -- [a p l i c a t i o n] [a p l i c a t i o n a r g u m e n t s] (v zobáčkových závorkách, nyx je požírá :-))
    If you downloaded a ZIP file with the release and unpacked it, then `` is the `zluda` directory you have just unpacked.\"

    Problém je v tom, že ve zluda adresáři ani podadresářích žádné zluda.exe neexistuje. Věděl prosím někdo jak na to?
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    MICKK: ok, zaguglim
    MICKK
    MICKK --- ---
    KLEINZACH: alternativa je ta mí dvoufaktor třeba fido2 klíč
    PES
    PES --- ---
    KLEINZACH: no to by bylo úžasně bezpečné ;-)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    alternativa by byla zautomatizovat ten two factor: keepass vyplni udaje do username/password, ale pak by to chtelo nejakou appku, ktera precte cislo z okna autorizace a posle ho na mobil, kterej by ho zadal do mrkvosofti autentikator aplikace.

    jsem nocni mura sysadminu ;]
    L4MA
    L4MA --- ---
    FERRYH: to je pravej opak, S0 alias modern stand by. :)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    nemem MS nejakej problem ve Win s tim, ze se prave ta sitovka pri uspani nevypinala, a pak se upekl v batohu prevazeny (uspanej-neuspanej) ntb co se i presto ze byl zavrenej a mel byt uspanej snazil stahnout update MS? nejaka kauza kolem toho byla... mozna to ma souvislost ze to ted uz nejde? nevim ale mozne to je...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KLEINZACH: Jestli ten soft za něco stojí, tak stejně bude chtít čas od času reautentizaci
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    prosimvas napadlo me - slo by udelat, ze by nezahazovaly sitovy spojeni kdyz se da sleep (S3 nebo kterej to je)? mam cisco anyconnect vpn do prace a obtezuje me two factor overovani ;) naivne jsem zkusil na sitovce dat, aby ji neuspavaly ale to vypada ze nestaci.

    nebo chci kravinu? (nevim, treba ten cisco vpn klient nejak pinga a to ve sleepu nejde ci tak neco..)
    BAT
    BAT --- ---
    MAWERICK: Zalezi co to je.
    Na nejakych serverech kde bezi akorat tak web a/nebo nejaka databaze to samozrejme neresis, tam je nova instalace OS otazka nekolika kliknuti a par vterin.
    Ale na pracovnich masinach muze instalovani a nastavovani OS a SW trvat dohromady i nekolik dnu (ruzne CAD, Maxy, Maye, apod.), podle toho o co zrovna jde.

    Takze uz jen proto je zalohovani celeho OS lepsi, a ano, zalohuje se to kazdy den a skladuje minimalne 5 tydnu, a vedle toho jsou mesicni zalohy skladovane NAVZDY (cti: dokud je misto, pak se resi co se smi smazat a co ne).
    A pokud dojde k nejakemu vetsimu zasahu, treba nova major verze nejakeho SW, tak se zdvojnasobi doba skladovani predeslych zaloh.
    To je OS a SW (bohuzel, to nejde ucinne oddelit), data maji samozrejme svoje zalohy zvlast a jinak.

    Jde taky o to, ze mas casto projekty zavisle na SW, ktery se treba uz ani nemusi vyrabet - jak potom chces neco takoveho "nainstalovat", kdyby bylo treba?
    Tam neni jina moznost, nez skladovat cely system, se vsim jak byl, a pokud k tomu nedejboze je i nejakej specialni HW, tak ten musis skladovat taky.
    Nejde jen o to skladovat data, ale taky o to, moci je potom precist a nejak s nimi pracovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam