• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    KATIA
    KATIA --- ---
    FONTAIN: myslim, ze direktivitu do urcite miry dokazu akceptovat, i me osobne sedi pristupy, ktere ji dokazi pouzit, kdyz je potreba, a ne pristupy za kazdou cenu nedirektivni... i kdyz jsem presvedcena, ze terapie ma spis smerovat k nedirektivite a posileni klienta. to ze to hodne lidi pouziva pro me neni zadna znamka kvality.
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    KATIA: tvuj nazor akceptuji,ale musim k tomu rict, ze ja jsem nikdy z niceho od nich nemela podobny pocit, je to vec vnimani kazdeho z nas, ale nedrazdi te direktivita, ktera si dokazu pri jejich praxi celkem dulezita a az nezbytna? rodina, ktera je uz se svym problem navstivi, se da predpokladat, ze je leta zabehnuty system i se svoji patologii. Kdyz vezmes v potaz to, ze ne vsichni clenove rodiny nejsou motyvovani stejnou merou, tak pro urcitou zmenu je direktivita z meho pohledu dulezita...mozna sem se ted uplne netrefila do toho co si chtela rict, ale ja myslim, ze co se tyce rodine terapie spoustu terapeutu vychazi z nich a proto bych jim to pravo neodepirala. a kdyz budeme mlluvit az o jakesi pozici nadrazenosti......no divila by jsi se kolik z obdorniku maji tyto postoje vuci svym sstudentum...aspon ja jsem se s tim hodnekrat setkala
    KATIA
    KATIA --- ---
    EVAD: mam o tom pochyby, objevuje se to v jejich publikacich i v popularizacnich clancich, kde dost jednoznacne argumentuji "pro svou vec"...
    EVAD
    EVAD --- ---
    KATIA: jo tak presne to mi pride na nich schematicke. ale viem si predstavit ze v textoch a prednaskach zamerne zjednodusuju a v praxi su otvorenejsi, tazko povedat
    KATIA
    KATIA --- ---
    EVAD: jak jsem psala drive - jejich texty ve me budi dojem, ze "prisli na to, jak to ma byt", jak se ma clovek spravne chovat, jak ma vypadat spravna rodina, spravna sexualita atp.
    pro me je psychoterapie o pokore a toleranci, toleranci i k tomu, cemu nerozumim a sama bych to nedelala, ale u druheho to respektuju... samozrejme s vyloucenim veci jako je nasili atp., to je extrem, ale bavime-li se o ruznych zivotnich stylech...
    EVAD
    EVAD --- ---
    KATIA: v com - mozes byt prosim konkretnejsia?

    videla som ich par krat prednasat na PPF a aj ked sa mi zda ich pristup trochu schematicky, nepostrehla som nic neeticke
    KATIA
    KATIA --- ---
    FONTAIN: tak to kazdopadne, pro me ovsem oni zmineni jsou uz i za hranici toho, kdy si reknu - je to jinej pristup, ale urcite to delaji dobre - podle me proste uz porusuji zakladni eticka kriteria, ktere od te profese ocekavam.
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    KATIA: kazdy jsme z jineho testa :D
    KATIA
    KATIA --- ---
    FONTAIN: tak, co se tyce rodinne, tak mi mnohem vic sedne pristup v motole http://www.rodinnaterapie.cz/
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    ZUZKAOU: dekuju ua odkaz ja to proberu, ale tady je problem v tom, ze ja mam doma male detatko, takze nemuzu nikam dojizdet a vetsina TK je mimo Prahu, ale najdu si ty v Praze a zkusim to, za zkousku nic nedam, ale musim rict, ze mam obavu, ze me reknou, ze muzu na naslech a zdar..A to ja uz nepotrebuju.
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    KATIA: jo vidis ja jsem je nikdy nevidela, ale cetla jsem od nich celkem hodne veci a musim rict, ze trochu patent maji :D
    KATIA
    KATIA --- ---
    FONTAIN: neda mi to neulevit si, ale chvalu a trapkovou teda nekousnu ani za nic. jejich texty povazuju za neuveritelne arogantni, na zivo jsem je slysela pred lety a nesedli mi vubec v nicem. podle me jim naprosto chybi terapeuticka pokora, tvari, ze maji patent na rozum :(
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FONTAIN: http://www.terapeutickekomunity.org/
    Obvolej je, bývají na praktitanty zvyklí, často i v léčebnách (určitě třeba v Kromclu a v Havlbrodě.)
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    HC_: vis o necem?
    HC_
    HC_ --- ---
    FONTAIN: co praxe v terapeutické komunite? tam sou kazdy den skupiny
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    ZUZKAOU: jo jo to jsem vcera presne si rikala.....ja strasne moc chi jit na tu techniku pevneho objeti a presne mas pravdu buh vi jak dlouho jeste ta prilezitost bude. Ale do brna se jen tak nedostanu.. zrovna si doma ctu maleho tyrana a objeti si budu kupovat, ale jeste to chce ten seminar...vcera jsem se zaregistrovala na jejich stranky tak snad se dovali bliz k praglu :D
    Ale co se tyce rodiny, tak uvazuju do budoucna vycvik u Chvaly a Trapkove, ale ted jsem dodelala jeden vycvik tak si dam malou pauzicku, at se to pekne usadi jak ma
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FONTAIN: Prekopová pořád jezdí docela často do Čech, vřele doporučuju zajít na nějaký její seminář. Je to teda hlavně o dětech a nejčastěji pod křídly nějaké organizace pro pěstouny, ale rozhodně stojí za to vidět jí na živo. Ehm - bohužel kdo ví, jak dlouho k tomu budou ještě příležitosti.

    V lednu bude v Brně.
    http://www.prekopova-pevneobjeti.cz/Kalend%C3%A1%C5%99akc%C3%AD/tabid/73/Default.aspx
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    ahoj zdravim vás, zrovna shanim praxi ve skupinove terapii. Mam dokončený psychoteraputický výcvik v daseinanalytickém duchu a jsem pod supervizi Duliny Masakove. Právě jsem v 5 ročníku PVŠPS. Shanim neco na dvě hodiny týdně a zadarmo :D...diky moc

    ps:nebo aspoň nějak někam navést
    UNDERWORLD
    UNDERWORLD --- ---
    LENA3:
    tak to sem bohuzel nikdy nezazil, za to sem zazil nepocitane pravy opak, kdyz mi prislo ze ten psycholog (zka) je totalni dement, ztrata casu, ze mi nepomohl, bere 600kc/za hod za nic, jeho jedinou starosti je jak podojit pojistovnu, a ze to co predvadi bych umel mnohem lepe.

    samozrejme o tom nikdo vyzkum nedela, psychologove si nebudou srat do vlastniho hnizda :) takze pisou jen studie o "naprostého srozumění a souznění"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam