• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
    rozbalit záhlaví
    KATIA
    KATIA --- ---
    FONTAIN: neda mi to neulevit si, ale chvalu a trapkovou teda nekousnu ani za nic. jejich texty povazuju za neuveritelne arogantni, na zivo jsem je slysela pred lety a nesedli mi vubec v nicem. podle me jim naprosto chybi terapeuticka pokora, tvari, ze maji patent na rozum :(
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    ZUZKAOU: jo jo to jsem vcera presne si rikala.....ja strasne moc chi jit na tu techniku pevneho objeti a presne mas pravdu buh vi jak dlouho jeste ta prilezitost bude. Ale do brna se jen tak nedostanu.. zrovna si doma ctu maleho tyrana a objeti si budu kupovat, ale jeste to chce ten seminar...vcera jsem se zaregistrovala na jejich stranky tak snad se dovali bliz k praglu :D
    Ale co se tyce rodiny, tak uvazuju do budoucna vycvik u Chvaly a Trapkove, ale ted jsem dodelala jeden vycvik tak si dam malou pauzicku, at se to pekne usadi jak ma
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FONTAIN: Prekopová pořád jezdí docela často do Čech, vřele doporučuju zajít na nějaký její seminář. Je to teda hlavně o dětech a nejčastěji pod křídly nějaké organizace pro pěstouny, ale rozhodně stojí za to vidět jí na živo. Ehm - bohužel kdo ví, jak dlouho k tomu budou ještě příležitosti.

    V lednu bude v Brně.
    http://www.prekopova-pevneobjeti.cz/Kalend%C3%A1%C5%99akc%C3%AD/tabid/73/Default.aspx
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    FONTAIN
    FONTAIN --- ---
    ahoj zdravim vás, zrovna shanim praxi ve skupinove terapii. Mam dokončený psychoteraputický výcvik v daseinanalytickém duchu a jsem pod supervizi Duliny Masakove. Právě jsem v 5 ročníku PVŠPS. Shanim neco na dvě hodiny týdně a zadarmo :D...diky moc

    ps:nebo aspoň nějak někam navést
    UNDERWORLD
    UNDERWORLD --- ---
    LENA3:
    tak to sem bohuzel nikdy nezazil, za to sem zazil nepocitane pravy opak, kdyz mi prislo ze ten psycholog (zka) je totalni dement, ztrata casu, ze mi nepomohl, bere 600kc/za hod za nic, jeho jedinou starosti je jak podojit pojistovnu, a ze to co predvadi bych umel mnohem lepe.

    samozrejme o tom nikdo vyzkum nedela, psychologove si nebudou srat do vlastniho hnizda :) takze pisou jen studie o "naprostého srozumění a souznění"
    NICO_PSYCHE
    NICO_PSYCHE --- ---
    Zdravím,
    nedávno se mi podařilo sehnat knihu Život C. G. Junga II. K pramenům moudrosti, ale po prvním díle - Zrození psychomága, není nikde ani stopy... Chci se tedy zeptat, je tu někdo, kdo by jej prodal začínající jungiánce? Pokud byste tuto knihu třeba zahlédli v knihkupectví či antikvariátu, byla bych velice ráda, kdyby jste mi napsali vzkaz na e-mail: nico.psyche@centrum.cz

    Předem mnohokrát děkuji
    LENA3
    LENA3 --- ---
    Jo jo, jsem s nim kvuli svoji praci v kontaktu..
    NAVARO
    NAVARO --- ---
    LENA3: na gestalt konferencii v sepetnej mal o tomto fenomene kratku prednasku myslim michal pernicka, poznas ho?
    LENA3
    LENA3 --- ---
    Fenomén setkání v psychoterapii

    Dobrý den,
    Chtěla bych Vás požádat o pomoc se svým výzkumem. Jedná se o výzkum procesu psychoterapie.

    Hledám lidi, kteří během sezení s terapeutem/kou zažili určitý druh zážitku. Lze jej popsat jako určitou chvíli naprostého srozumění a souznění
    mezi Vámi a terapeutem/tkou. Chvíli, kdy Vám bylo jasné, že Vám terapeut/ka rozumí, chápe Vás, nebo že je v tom okamžiku naprosto s Vámi, že Vás vidí ve Vaší celé opravdovosti, takové, jací jste. Je to pouze moment, okamžik, kdy terapeut ví přesně, jaké to je být na Vašem místě,
    bez vysvětlování a beze slov.

    Jeden z psychologů jej popisuje takto: „Ve vztahu s pacientem někdy nastane zvláštní subjektivní přiblížení mající neobvyklou kvalitu. Jsou to chvilky velmi intenzivní blízkosti, kdy dochází k jakémusi splývání
    na chviličku – zdůrazňuji na chviličku; není to psychotický stav, kdyby člověk ztrácel vlastní identitu. Vědomí našeho já se na chvíli oslabí, avšak za chvíli se vynoří posilněné ze setkání s druhým člověkem.“ (Vymětal, 2001)

    Pokud máte dojem, že jste zažili takový okamžik nebo víte o někom, kdo by byl ochoten se se mnou o tomto zážitku pobavit, ozvěte se mi prosím na email: 102771@mail.muni.cz nebo tel. 721 262 069 a pomožte mi s mojí prací, ve které se zajímám o Váš pohled, pohled klienta psychoterapie.

    Jednalo by se o rozhovor týkající se pouze výše popsaného zážitku. Během rozhovoru se nebudu ptát na žádné Vaše osobní informace, ani důvod
    a obsah Vaší terapie. Zároveň zůstane zachována Vaše anonymita a vždy budete mít právo rozhovor ukončit.

    Za každou Vaši odezvu budu velmi vděčná..
    Bc. Lenka Tříletá, studentka Masarykovy univerzity, FSS, obor psychologie

    BARA78
    BARA78 --- ---
    Pozvánka na konferenci
    Narcismus a závislost
    Termín:
    7. 5. 2009, 9:00 – 16:00 hodin
    Místo:
    Krajský úřad Středočeského kraje, Zborovská 11, Praha 5 – Smíchov
    Velká zasedací místnost zastupitelstva Středočeského kraje, 1. patro (označení cedulkami)
    Přihlášky:
    Přihlášky posílejte na přiloženém formuláři do 30. 4. 2009 elektronicky na adresu
    konference.kraj@volny.cz
    Konferenční poplatek činí 200,- Kč.
    Po obdržení přihlášky vám elektronicky zašleme fakturu s číslem účtu a variabilním
    symbolem, který uvedete při převodu platby.
    Program konference:
     registrace, 8:15 – 8:50, zahájení
     9:00 – 10:30 1. blok – Doc. MUDr. Václav Mikota : Vymezení pojmu a klinický
    psychoanalytický pohled
     11:00 – 12:30 2. blok – Mgr. Petr Patočka :Jungiánský pohled
     13:00 – 14:30 3. blok – MUDr. František Koukolík, DrSc.: Hubris syndrom a
    příbuzné jevy - neurovědecký úhel pohledu
     15:00 – 16:00 odborná diskuse
    HAWORTHIAN
    HAWORTHIAN --- ---
    Ahoj, nemáte někdo vlastní zkušenost s vedením psychorelaxačních skupin pro děti do 12let, nebo s adolescentní podpůrnou pst skupinou? Sháním možnosti náslechů, nebo výměny zkušeností a postřehů. Díky. David
    ANOUKE
    ANOUKE --- ---
    jo, a ještě tam chybí, že je seminář je otevřen všem zájemcům a registrace probíhá až na místě, takže nejspíš metodou, kdo dřív přijde ... ale prý se neočekávají davy a tlačenice;)
    ANOUKE
    ANOUKE --- ---
    ČAPZ - Česká asociace pro psychické zdraví pořádá
    11. 12. 2008 v Opatství Emauzy (Vyšehradská 49/320, 128 00 - Praha 2 - Nové Město)

    seminář věnující se tématům
    SOCIÁLNÍ ZAČLEŇOVÁNÍ OSOB S DUŠEVNÍM ONEMOCNĚNÍM a SPIRITUALITA A DUŠEVNÍ ONEMOCNĚNÍ

    Předběžný program semináře:

    8:00 zahájení semináře, registrace a usazování příchozích
    08:30 Daniel Černík – Ježíš jako duševní onemocnění a způsob léčby
    09:00 Pjér la Šé’z – Šamanská krize
    09:30 Michael Vančura – Existuje psycho-spirituální krize?
    10:00 Martin Jarolímek – Existuje psycho-spirituální krize?
    10:30 Martin Skála - Kapacita pro zážitek spirituality
    11:00 Martin Fojtíček - Blázen pro Krista nebo křesťan s duševním onemocněním? Aneb proč se v náboženském jazyce blázní snadněji.
    11:30 Peter Tavel – Pomoc – ale jaká? – psychospirituální rozlišování v praxi
    12.00 Andrea Scheansová - Alternativa akutní psychiatrické péče – rezidenční zařízení

    Pauza na oběd

    14.30 Martin Jarolímek – Sexuální funkce u schizofrenních pacientů
    15.00 Leoš Horák - Jak jsem zase začal hrát fotbal se schizofreniky (Možnosti resocializace reteritorializace schizofrenní existence
    15.30 David Holub – Zkušenosti z ostrova Man a další příběhy z praxe psychiatra
    16.00 Jan Vevera – Paradoxy české psychiatrie
    16.30 Pavel Hlušička – Každy má právo vyjádřit svůj názor prostřednictvím umění

    A dále s otazníkem:
    Ivan David, Johan Pfeiffer, Prokop Remeš, Peter Tavel

    Předpokládaný konec semináře je v 18.00
    Poté hromadný přesun do Café na ½ cesty, kde od 20:00 zahraje převážně z psychoodborníků složená kapela

    STROJVŮDCE A PSYCHOKAT

    Změna programu vyhrazena
    Žádáme o akreditaci v oblasti celoživotního vzdělávání ČLK, AKP, ČAS, MPSV
    Vstupné je jednotné, CZK 200,- Možnost přespání ve spacích pytlích jest v DPS Nad Ondřejovem 36, Praha 4
    KATIA
    KATIA --- ---
    NAVARO: tak ono nejde jenom o ty vyslechy, to uz je lepsi - casto je delaji primo psychologove, policie se diva za zrcadlem atp. prusvih je, kdyz pachatel neni odsouzen a to dite s nim zustava nadale v rodine.... aspon takhle nejak jsem to pochopila, ze toto je v podstate horsi...
    NAVARO
    NAVARO --- ---
    uhm, chapem ze vysluch resp. svedcenie je vrcholne neprijemna vec, ja len ze v bilem kruhu bezpeci nam praveze hovorili, ze sa ta situacia lepsi - tak asi nie.
    KATIA
    KATIA --- ---
    mam kamaradku, ktera nekolik let pracovala s obetma zneuzivani a rikala, ze spoluprace s policii a soudy je naprosto deprimujici a mela absolutni minimum opravdu odsouzenych pachatelu...
    cili potom je opravdu otazka, zda ohlaseni spis obeti neublizi a jestli jsou jine alternativy, ktere zajisti bezpeci....
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NAVARO: hele řekla bych, že právní svět, psychoterapeutický svět a svět zbytku lidstva jsou dost rozdílné věci.

    Podle té právničky to je ošetřené tím zabráněním trestnému činu. Je v pořádku hlásit něco co se stalo (třeba před pár měsíci a už nepokračuje) proti přání klienta? A to neberme v úvahu kvalitu české policie a soudů.

    Viz ten důchodce, co má děti s vlastní dcerou a dostal jen podmínku, protože se to stalo před více než 10 roky. (pravda, tam to žádný profesionál nemohl hlásit, ale věděla o tom celá rodina. Strašná představa)
    NAVARO
    NAVARO --- ---
    ZUZKAOU: akoze pochopit sa to pravne da, ale nemyslim ze sa tu bavime o sexualnom zneuziti spred 10 rokov (to je ako nahlasovat tyranie spred 10 rokov). Ak mame aktualne tyranie a aktualne zneuzivanie, su podla mna rovnocenne.
    KATIA
    KATIA --- ---
    ZUZKAOU: tohle mi prijde tak nejak smutny, ze ta skola, ktera ma prostor do jiste miry podchytit problemy v rodine a pomoct, tak naopak k tem problemum prispiva....
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    jo a ještě má paniku z pomáhajících profesí. Zcela seriozně se bojí se že bude označená za blázna. Raději nevědět jak jí vlastně doma nadáváají.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam