• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
    rozbalit záhlaví
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SEBIEN: ji supervizorku. Vona to v originále tuším byla klasická psychonalýza, ale tady z něj udělali rogeriána a z ní kdoví co a spíš než cokoliv profesionálního to vypadá jako hádka a moc si neumám představit, že bych v pozici klienta přišla znovu.

    Ale mě prostě přijde divné řešit libovolný pomáhací proces bez předchozí dohodě na zakázce.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ZUZKAOU: jsem asi nějaká nechápavá - když říkáš "že někdo dělá supervizi tak zoufale nestrukturovaně..." tak tím někým myslíš ji jako supervizorku nebo jeho jako supervizi potřebujícího terapeuta?
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    Tak jsem si konečně přečetla tu vaši diskuzi o efektivitě psychoterapie. Kdyby někoho zajímalo, přikládám tematický článek Juraje Barbariče. Mnozí z vás tam nic zásadně nového nenajdou, ale pro některé by to možná mohlo být zajímavé.

    Selektivní kritika knihy Současná psychoterapie.pdf (583958 B)
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    a jéje.. v tomhle je nyx prima.. díky takovým lidem jako ty, morphlere, mě to tu baví.. tvoji omluvu přijímám a přeji hodně štěstí a pěkný den
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    NARVAH: proč hned tak diagnostika? a navic takhle zpatra bez vysetreni a tak.. tohle mi prijde hodne neeticke a neprofi, i kdyz se jedna jen o serial. sorry.
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    ZUZKAOU: ještě nevím, jestli mě to baví, ale supervizní díl byl velmi vtipný ;)
    GHOST
    GHOST --- ---
    ZUZKAOU: Nevim, jak se to vyviji v ceske verzi, ale v originale mu ten odstup moc dlouho nevydrzi a skvele to ukazuje, ze v normalnim zivote se tak chovat opravdu neda. Naopak se mi na tom libi, ze to ukazuje pozitiva i negativa :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: jen teda na tu supervizi si mohli přizvat rozumného poradce a nedělat jen narážky na Bašteckou a povodně. Neříkejte mi, že někdo dělá supervizi tak zoufale nestrukturovaně...
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    GHOST: jojo ;)
    GHOST
    GHOST --- ---
    NARVAH: Ten "original" In Treatment velice doporucuji. To mi prislo fak hodne dobry a po trech "tydnech" uz clovek muze sypat shemata z rukavu z pohodli zidle doma :-)
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    pahoufová hraje výborně, vypadá to na borderline, roden trochu slabší, vykazuje trochu symptomatiku ocd, to je vtipný. dobrej seriál
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Kdo nejvíc vychovává chlapečky? matky!

    Jinak první díl Terapie s Rodenem
    Uložto - Terapie 1díl - 2011cz (Dobré).avi
    http://www.uloz.to/10570040/terapie-1dil-2011cz-dobre-avi
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DARJEEL: psssssssst!
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ZUZKAOU: takže genderová revoluce je jenom zástěrka toho, že ženy muže vlastně již dávno po staletí ovládají?! :D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DARJEEL: ne - to je zneužívání nebohých, kvalifikovaných lékařů namísto robertků ;-)))
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ZUZKAOU: je to romantika jak řemen!!! :o)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GHOST
    GHOST --- ---
    ZUZKAOU: Ok, diky. Jdu si odpovedet :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GHOST: jseš spokojenej tak jak jsi? Sám se sebou? S tím jaké lidi máš a nebo nemáš ve svém životě? Jak s nimi vycházíš? Poradíš si s tím, co ti nesedí sám a nebo opakovaně se dostáváš do stejných průserů a nedaří se ti to změnit i když děláš co můžeš?

    Ty vztahy zahrnují i vztah k sobě samému.

    Ostatně to je freudova definice že zdravý člověk je schopná milovat a pracovat.
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    DARJEEL: se jima neoháněj když nevíš neasi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam