• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    Prostor pro výměnu informací a zajímavých odkazů k tématu, sdílení zkušeností z vlastní praxe (v přísných mezích etiky a ochrany osobních dat), diskuzi o konkrétních otázkách, možnostech i omezeních jednotlivých terapeutických směrů, pření se mezi jejich představiteli i filozofování o podstatě a smyslu psychoterapie jako takové. A jako novinka i prostor pro prezentaci a propagaci vlastní práce - článků, praxe, akcí.
    rozbalit záhlaví
    VAN_DEN
    VAN_DEN --- ---
    LITROP: hm, taky bych řešil, jestli je to asperger, ale asi jo, jinak by asi o terapii ani nebyla řeč, co?
    o analýze bych taky neuvažoval, osobně bycch spíš odkazoval na APLU nebo podobný organizace...

    když jsem dělal na závislostech, tak jsme v měli na oddělení komunitního typu v PL aspergera a byl to chvílema dost úlet, ale nějakej smysl to snad mělo...byť zase zrecnul...
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    LITROP: taky myslím že analyticky zaměřená terapie je mimo, nějaké provázení skrze nalazení, to ano, ale hlubinný přístup, tím by ničemu nepomoh, ani by to nebylo vhodné...
    VALOR
    VALOR --- ---
    LITROP: A je to autista nebo asperger?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LITROP: mě to přijde jako kontraproduktivní. Především si jsem naprosto jistá, že jaksi vzhledem k odlišnému způsobu vnímání a tedy utváření emočních vzorců jsou hlubinné přístupy mimo. Nehledě na to, že začínali s teorií chladné matky...

    Nějaké KBT, systemika, dasein a tak - tedy to co propojuje emoce a pochopení, ale bez interpretací a podobných věcí - budiž. Případně nácvikové věci a i témata práce s tělem by mohly fungovat.
    LITROP
    LITROP --- ---
    Zdravim zeptal bych se na nazor brát do terapie(analyticky) autistu?
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---


    :))
    BROZ1K
    BROZ1K --- ---
    LADYWAVE: Mnohokrát děkuji :-)
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    BROZ1K:
    první dvě čísla jsou na ulozto, třetí je:

    http://difanet.jamu.cz/CJB/mezi_brehy
    BROZ1K
    BROZ1K --- ---
    Můžu poprosit o odkaz na Mezi břehy? Nějak to vůbec neznam a nemohu ho vyhledat na netu. Diky moc
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    DARJEEL: myslím, že tedka mezi břehy chce už heslo...ale kdybyste někdo to heslo chtěli, tak mám...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    SHAMANICO: třeba mezi břehy se na netu vyskytuje v nezkrácené podobě, ale to je hodně úzkoprofilový časopis... jinak supr, že se to takhle objeví
    BROZ1K
    BROZ1K --- ---
    SHAMANICO: Aha tak to je pro mne novinka, jsem myslel, že nebude přístupný plný obsah. Díky moc za informace :-) potěšily mne
    SHAMANICO
    SHAMANICO --- ---
    BROZ1K: budou to celé čísla ve formě: obálka, obsah, a scan čísla v celku. doufám, že do začátku prázdnin. A myslím, že to bude poprvé, co budou takto čísla přístupné. Pokud vím, tak nikdy předtím celé čísla časopisu na webu nevisely... Dosud byly přístupné jen některé články v sekci ke stažení na webu psychoterapie.
    BROZ1K
    BROZ1K --- ---
    SHAMANICO: O tom vím, že bude přístupný, ale nejsem si jistý, zda to nebudou pouze náhledy a anotace, zda to budou celé články nebo celá periodika.
    Momentálně žádný konkrétní článek nesháním, ale spíše si rád pročítám starší čísla a nechávám se inspirovat a obohacovat do praxe. Pokud nějaké máš, velmi rád je uvítám :-)
    SUURJA
    SUURJA --- ---
    tradiční trocha spamu :)
    Chvála nedokonalosti | TERRA
    http://www.terraweb.cz/news/35/91/Chvala-nedokonalosti
    SHAMANICO
    SHAMANICO --- ---
    BROZ1K: Brzy bude zase. V blízké době by měl být zpřístupněn archiv celé konfrontace/psychoterapie až do roku 2008.

    Potřebuješ nějaké konkrétní číslo?
    BROZ1K
    BROZ1K --- ---
    Nemáte náhodou někdo v PC staré čísla časopisu Konfrontace či Psychoterapie? Vím, že existovala online knihovna, ale už je mimo provoz, třeba to někdo stáhnul. Díky moc
    SAMAN006
    SAMAN006 --- ---
    Ahoj, hledáme klinického psychoga. Více na: http://www.fokus-mb.cz
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    Poslední rozhovor se soudním psychologem (1947 – 2013): Teror ve Frenštátě nebyl první
    http://www.literarky.cz/civilizace/89-civilizace/13818-posledni-rozhovor-se-soudnim-psychologem-1947-2013-teror-ve-frentat-nebyl-prvni
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    Pokoj s ním. Byl to sympaťák.
    VALOR
    VALOR --- ---
    AIM_FREEMAN: Zemrel Slavomil Hubálek :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam