• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANOUKEPSYCHOTERAPIE
    DAW
    DAW --- ---
    SKATEMURAI: nevim, jestli stojíš i o takovouhle reflexi, ale když už to píšeš... Pamatuju si, že před pár měsíci jsi řešil smrtelnost, tak teď mi to zase připadá, že řešíš osamělost - oddělenost. Oboje jsou moc krásný existenciální témata, který spolu souvisej. Každý jsme tady na tom světě vlastně sám. Nikdo nám nikdy plně neporozumí, můžeme se vzájemně dotýkat, ale nemůžeme splynout. To možná až právě po tý smrti (podle toho, čemu kdo věří).
    A opět ti napíšu, co jsem ti psal posledně. Každý si musíme hledat cesty, jak se s těmito skutečnostmi vypořádáme. Těch možností je hodně. Někteří lidé hledají "jednotu" v drogách, někteří v umění, jiní zase v pomáhání druhým... atd. (mě v tomhle hodně pomáhá víra)
    Jak smrtelnost, tak osamělost můžou být hodně tězká témata. Spousta lidí se před nimi snaží utéct a z toho pak vznikají různé závislosti - na alkoholu, na práci, na druhých lidech
    V podstatě.. děje se to nám všem. A zatímco někteří z toho můžou čerpat inspiraci a sílu, jiné to naopak zdrtí a stanou se z nich bezdomovci, alkoholikové atd.
    Většina z nás se ale normálně snaží s tím nějak žít a prostě se z toho neposrat ;)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    SKATEMURAI: proč se ptáš?
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    SKATEMURAI: Dokážeš ty sama porozumět sobě na 100%?
    MICHAL_R
    MICHAL_R --- ---
    SKATEMURAI: Čistě technicky si myslím, že nikdy nemůžeš druhému člověku rozumět opravdu "na 100%" - to by ses musel "obléknout" nejen do jeho vědomí (a zároveň porozumět jeho nevědomým impulzům), ale i do jeho těla s celou jeho historií...
    DAW
    DAW --- ---
    MONIKAM: vypadá to moc zajímavě :) To bych taky chtěl někdy zažít.

    Dogooglil jsem se k týhle knížce v angličtině, zdarma online - kdyby to někoho taky zaujalo:
    Help Me --- I'm Tired Of Feeling Bad
    http://www.paulvereshack.com/paulcvr.html
    MONIKAM
    MONIKAM --- ---
    Nevíte, jestli někdo v ČR dělá prvotní terapii (primární terapii, podle tvůrce metody Arthura Janova.)? Hledám někoho ve východních Čechách, příp. v Praze.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    Diky za tipy, sem fcil na vycviku, tak k tomu napisu neco pozdeji
    SHAMANICO
    SHAMANICO --- ---
    NARVAH: ok dík, myslel jsem, že to máš líp prolustrovaný.
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    nevim, jen sem tu pastl darjelovi akci co sem viděl, že je, kde sem viděl zajímavý jména lidí, co přednáší (jarolímek, mikota, hogenová).. tím názvem sem se nezabýval
    SHAMANICO
    SHAMANICO --- ---
    NARVAH: dával jsi tady odkaz na akci Integrativní přístup v terapii psychóz, ale program konference tomu názvu neodpovídá, nebo nevím jak. Tak jsem myslel, že o tom něco víš, co je na tom integrativního, když na to dáváš odkaz. Jenom zvědavost, bez invektiv.
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    nevím moc o čem mluvíš, ale trochu z toho cítím nějakou maskovanou invektivku
    SHAMANICO
    SHAMANICO --- ---
    NARVAH: zajímavý, jen ta integrace mi na tom nějak uniká. Jakože integrativní výklad psychotických snů?

    Jinak oceňuji tvou pokračující narativní fikci a posílám pozdrav do světa za zrcadlem;)
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    Tak to bys mohl být Dawe konkrétní a nestřílet obecně - pak na mě působíš jak ti poserové, které kritizuješ.
    NARVAH
    NARVAH --- ---
    Stále jsem toho názoru, že Narativ nedělá psychoterapii. Prima, že navázali nadnárodní spolupráci a že se snaží o rozvíjení narativního přístupu (viz např. i texty v Čermákově publikaci o TAT), ale myslím, že reklama na ně patří spíše do nějakýho soc-fóra.
    DAW
    DAW --- ---
    ..někde jsem čet, že tyhle anonymní mínuskáři jsou prej pěkný poserové..
    ..lol..
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    NARVAH: tyve neminuskuj, sem Te videl! :)
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    DARJEEL: horizonty na jeden den .) (jinak jsou dva) http://narativ.cz/horizonty
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    SKATEMURAI: to bych nedoporučovala...
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    DARJEEL: nevím jestli by to byl tvůj cup of tea:

    Vážení kolegové a kolegyně,

    Česká společnost pro analytickou psychologii a Collegium Jungianum Brunense Vás zvou na semináře v Brně:

    ČTYŘI VZNEŠENÉ PRAVDY JAKO CESTA K (SEBE)UZDRAVOVÁNÍ

    2. prosince 2014, od 9:30 do 15:30 hod

    Studio S Lehkou Hlaou, Kounicova 10, Brno
    Cena: 1600 Kč pro členy ČSAP, 1700 Kč pro nečleny

    Seminář je určen široké veřejnosti. Je koncipován tak, aby přinesl
    užitek těm, které meditační praxe oslovuje a zatím nemají žádnou
    zkušenost, ale i těm, kteří si chtějí svou meditační praxi prohloubit pod vedením zkušeného učitele.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam