• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  ANOUKEPSYCHOTERAPIE
  ART_OF_CAN
  ART_OF_CAN --- ---
  BLEESKO: Makes sense, tohle jsem si přesně myslela. Hej mrzí mě, že to máš online už takhle dlouho. Já jsem si svoje první online sezení zkusila dneska a bylo to překvapivě víc v pohodě, než jsem předpokládala. Ale dlouhodobě to není nic pro mě. Napadá mě, jestli by tvůj terapeut nebyl otevřený případně nějakým alternativním cestám? Třeba forma nějaký procházky atd? Je mi jasný, že tohle nejde dělat furt a s každým, jen se snažím brainstormovat nějaký možnosti
  BLEESKO
  BLEESKO --- ---
  ART_OF_CAN: : Tady jsem našel iniciativu psychoterapeutické asociace, z níž vyplývá, že provozovny OSVČ-terapeutů musí být také uzavřeny. Záleží tedy asi na typu zařízení.
  Česká asociace pro psychoterapii - Kdo pečuje o naše duševní zdraví? Tisková zpráva ČAP
  https://czap.cz/o-nas/zpravy-z-cap/391-kdo-pecuje-o-nase-dusevni-zdravi-tiskova-zprava-cap
  Řídí se tím bohužel i můj terapeut, který převedl všechna sezení na skype už na podzim. Pro mě nic moc.
  1KA
  1KA --- ---
  ART_OF_CAN: je povolená osobní konzultace, v Liberci - můj terapeut může ordinovat s rouškou.
  ART_OF_CAN
  ART_OF_CAN --- ---
  LOJZA: Hele a je to teda tak, že ofiko jsou psychoterapie pro osobní návštěvy zavřený? Já myslela, že se na ně vztahuje stejná logika, jako na jakýkoliv jiný zdravotnícký zařízení a můžou fungovat dál osobně.Vím, že ne všechny psychocentra jsou vedený jako zdravotnický zařízení, takže tam je to asi jasný. Do týhle chvíle jsem žila v tom, že terapie přes Skype je spíš příznak reflexe pandemie (pojďme se nescházet, pokud to není nezbytně nutný) a ne že se na ně vztahují nějaký zákazy a zavíraní.
  LOJZA
  LOJZA --- ---
  BLEESKO: Ofiko netuším. Neofiko - když jedu něco řešit k psychoterapeutovi, mám pro případné dotazy z řad kontrolujících autorit připravené odůvodnění, že jedu k lékaři. Za mě naprosto korektní; do detailů mého zdravotního stavu nikomu nic není.
  BLEESKO
  BLEESKO --- ---
  Nevíte, jestli se jedná o nějaké možné výjimce pro psychoterpeutické služby z protiepidemického systému, aby se klient mohl osobně setkávat s terapeutem?
  1KA
  1KA --- ---
  LOJZA: ty růžový bych brala
  TETHALKA
  TETHALKA --- ---
  Z_RYBY_KOST: Doporučení není třeba ani na terapii, ani k psychiatrovi. Jo, někde ho chtějí, ale nemá to oporu v zákoně.
  ART_OF_CAN
  ART_OF_CAN --- ---
  Z_RYBY_KOST: No, jak kde. Vzhledem k tomu, že finanční situace letos nevyšla úplně nejlíp, tak pro mě cokoliv mimo podporu pojišťovny bylo out of reach. Nejdřív jsem se tedy pokoušela používat seznamy přímo od VZP, který jsem si vygenerovala v rámci appky Moje VZP (což byl taky pěknej lol se tam přihlásit, protože jsem to naposledy použila někdy před 5 lety a bylo ve finále jednodušší dojít si na pobočku pro nový heslo. Seriously.), ale to mi moc nepomohlo. Dostala jsem dlouho excelovou tabulku, u který jsem si myslela, že mě navede na kvalitní místa, ale nakonec to bylo stejně časově náročný jako googlení. Takže jsem procházela webovky, hledala kdo jde na pojišťovnu, volala tam, zjišťovala, jestli berou nový pacienty a otázka na pojišťovnu šla až jako poslední. Nevím v čem je pattern, ale někde mi prostě řekli, že potřebují doporučení a někde ne. Třeba v tý DCP je to z jejich strany oklika, že tě nejdřív pošlou za doktorkou a ta ti pak ideálně napíše žádanku, se kterou jdeš k jejich konkrétnímu internímu terapeutovi. Ale to je moje hypotéza, zatím u nich čekám v pořadí. A v KAPPA po mě nechtěli nic. Takže pokud teď řešíš, co a jak, doporučuju se obracet na místa, se kterýma máš dobrou zkušenost a domluvit se s nima individuálně. Chápu, že jsem situaci moc neusnadnila, je to ale moje nejživější zkušenost. Držím palce nejvíc!
  Z_RYBY_KOST
  Z_RYBY_KOST --- ---
  ART_OF_CAN: tak to jsou dobré zprávy :-) Držím palce!

  Jak to vlastně funguje, když chceš na pojišťovnu? Musíš mít žádanku od lékaře nebo můžeš jít "jen tak" z ulice? Já si to vždycky hradila sama, když bylo potřeba, ale momentálně by to pro mě bylo nad možnosti rozpočtu.
  ART_OF_CAN
  ART_OF_CAN --- ---
  Z_RYBY_KOST: Díky za feedback. Jsem s DPC v kontaktu a čekám, jak se ozvou s termínem. Když jsem mluvila se sestřičkou po telefonu, tak mě příjemně překvapilo, že po tom, co jsem ji v kostce popsala, co chci řešit (což mi vždycky přijde jako nejvíc lol část celý věci...popsat problém ve třech větách :)), mě automaticky neposlala za jedním z terapeutů, ale doporučila mi, ať jdu za hlavní doktorou DCP a proberu to s ni, ze ona sama mi pomůže rozhodnout, co a jak. Ta Hladina teď vypadá dobře, divala jsem se na ne před par měsíci a to tu pojišťovnu ještě neměli poresenou. Teď jsou ale součástí toho programu, který zmiňuje SEDJI1
  SEDJI1
  SEDJI1 --- ---
  VZP v souvislosti s covidem začala proplácet psychosociální pomoc, psychoterapii u vybraných terapeutů jejichž seznam a podrobnosti mají na stránkách zde https://www.vzp.cz/o-nas/aktuality/vzp-bude-nove-prispivat-klientum-na-psychosocialni-podporu
  Z_RYBY_KOST
  Z_RYBY_KOST --- ---
  ART_OF_CAN: já mám s DPC jen dobré zkušenosti. Zažila jsem tam dva terapeuty, muže a ženu, oba mi seděli a u obou jsem si časem naplnila vstupní zakázku.
  Ještě mohu doporučit na Praze 6 Centrum Hladina, zaregistrovala jsem, že řešili propojení s pojišťovnou, tak to možná už i vyřešili.
  TETHALKA
  TETHALKA --- ---
  ART_OF_CAN: Držím palce.
  ART_OF_CAN
  ART_OF_CAN --- ---
  TETHALKA: VZP, i proto jsem teď zkusila tu KAPPA a DPC. Dokonce se mi podařilo si v K domluvit termín, haleluja! Díky za tip na Ládví, zavolám tam. Razim teď strategii více domluvenych vstupních pohovorů, snad mi to pomůže urychlit hledání správného matche.
  TETHALKA
  TETHALKA --- ---
  ART_OF_CAN: A jakou pojišťovnu máš? Jinak v Praze 8 u metra Ládví je psychoterapie.net (zařízení Modrý dům), kde mají smlouvu se všemi pojišťovnami a aktuálně i nějaké volné kapacity. Chodila jsem tam a byla jsem spokojená.
  ART_OF_CAN
  ART_OF_CAN --- ---
  ART_OF_CAN: Ad tipy: Auditko a web jsem si prošla. Jen me napadlo, jestli nevíte o někom novém, nebo tak
  ART_OF_CAN
  ART_OF_CAN --- ---
  Má tady někdo zkušenost s Kappa klinikou na Praze 6? Případně s Dejvickym psychoterapeutickym centrem? Hledám terapii už spoustu měsíců a teď zkouším tyhle dvě, jestli mě vezmou (narazila jsem na plný kalendáře). Obecně jsem hodně obezřetná v tom, koho kontaktovat, je pro me důležitý, aby ten člověk měl fakt patřičný vzdělání, výcvik a zkušenosti. Pokud by někdo tady měl tip na psychoterapii v Praze, ideálně se smlouvou s pojišťovnou, ocením i to. Předem dík!
  SYNTAX_TERROR
  SYNTAX_TERROR --- ---
  Měl jsem dotaz vedle v auditku, publikum se asi do určíté míry prolíná, ale třeba se tu vyskytne někdo, kdo vedle ne a mohl by pomoct / poradit: [ SYNTAX_TERROR @ psychologicka poradna ]